Stran 2 od 7 PrvaPrva 123456 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 67

Tema: Vegetarijanstvo

  1. #11
    Član od
    Aug 2010
    Lokacija
    Ljubljana
    Prispevki
    83

    Privzeto

    Meni je bilo samo zanimivo, da svoje prepričanje širijo s predavanji.
    Res je, tudi jaz imam drug odnos o mesa, če ga pripravim od začetka do konca. Bi reku da je en + na vrhu k je vse doma prpravljeno.
    Nimam nič proti vegatarijancem, samo dokler tega ne vsiljujejo otrokom, da so vsi bledi in drobni.
    Se pa razume, da je dosti takih, ki jim enostavno ni do mesa. Verjetno pa še več takih, ki se jim "smilijo" živali in imajo doma po 5 mačk v stanovanju.
    LP N

  2. #12
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Števerjan, Gorica, Italija
    Prispevki
    48

    Privzeto

    zanimivo bi bilo videti, kaj dajejo jesti mačkam ali psom... ne verjamem, da bi mačka rada jedla vegetarijanske krokete.

  3. #13
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat Jurij Klanjšček je objavil: Pokaži objave
    zanimivo bi bilo videti, kaj dajejo jesti mačkam ali psom... ne verjamem, da bi mačka rada jedla vegetarijanske krokete.
    Za mačke ne vem, za pse pa vem, da jim dajejo vegetariansko hrano za pse. Se menda dobi v tujini, kot so me podučili na eni od njihovih stojnic, ko sem jih šel malo povprašat o tem. Se bom vzdržal komentarja, ker besede ki mi rojijo po glavi niso za objavo...
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  4. #14
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Citat mugo je objavil: Pokaži objave
    Za mačke ne vem, za pse pa vem, da jim dajejo vegetariansko hrano za pse. Se menda dobi v tujini, kot so me podučili na eni od njihovih stojnic, ko sem jih šel malo povprašat o tem. Se bom vzdržal komentarja, ker besede ki mi rojijo po glavi niso za objavo...
    Mugo kako niso za objavo?? Prehranjevanje izrazitega mesojeda kot je pes, mačka ........... z vegansko hrano je MUČENJE živali in to je to. Svoje prepri?anje ti ljudje ki so vsaj zame zelo agresivni vsiljujejo na vse možne in ne možne načine in zato so že spet vsaj zame v veliki večini bolani na duhu. Je pa res da vsak polnoletni lahko počne kar želi s svojo prehrano ampak že to da nekateri starši vegani silijo svoje otroke k veganstvu je zrelo za sodišče kakor tudi mučenje živali z veganstvom. Poznam pa tudi nekaj ljudi ki čisto v redu shajajo pa je eden od staršev vegan drugi vsejed in otroci ravno tako.Imajo tudi pse ki se prehranjujejo z vrhunsko hrano za pse (ne vegansko) in so v izvrstni kondiciji. Skratka so tudi svetle izjeme vendar samo izjeme.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  5. #15
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Voučja vas ŽeLBEZNki
    Prispevki
    702

    Privzeto

    Za psa (ne vem če samo lovskega) je baje dobro,
    da mu daš vsebino vampa rastlinojede živali, ki jo z veseljem nekaj zaužije.
    ker da s tem dobi neke stvari, ki so dobre tudi za njegovo prebavo...
    ...GO VEGAN DOGS !!!
    Žlht smo lohk, škode pa na smemo delat !

  6. #16
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Vegetarjanstvo se zlasti priporoča za ženske, ker so tako dobro preskrbljene z minerali in se jim tako dobro jačajo kosti....:icon_:.

  7. #17
    Član od
    Jan 2010
    Lokacija
    ribniško-kočevsko območje
    Prispevki
    253

    Privzeto

    Citat tarfila je objavil: Pokaži objave
    Za psa (ne vem če samo lovskega) je baje dobro,
    da mu daš vsebino vampa rastlinojede živali, ki jo z veseljem nekaj zaužije.
    ker da s tem dobi neke stvari, ki so dobre tudi za njegovo prebavo...
    ...GO VEGAN DOGS !!!


    Nč baje dobro za psa, pes ,kar mora malo pojest zelenja. V bistvo ne samo pes ampak tudi volk, medved, domača ali pa divja mačka itd.....Namreč, vse zveri imajo kratek prebavni trak, in ker so povrh še izključno mesojede(v medvedjem ali vovčjem dreku je dosti tudi dlake notri) morajo zaradi prebave pojest tut nekaj trave. Dostkrat opazujem medveda in vidš ,da se pase kot kaka krava na planjavi, volkovi recimo imajo najrajš vampe od uplenjene živali, ko najdeš kadaver v gozdu in je bil recimo žrtev volka je v velki večini raztrgan in obžrt samo predel vampa in reber, ali pa malo opazuj mačko al pa psa kako se malo popasejo, samo pol to v velki večini izbljuvajo. Nujno rabjo tud mesojede živali malo vegetarijanske hrane da se lažje use....o.

  8. #18
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Hojla fantje da ne bo pomote meni je popolnoma jasno kako in kaj z pasjo hrano in prebavo in moji psi redno dobivajo dovolj hrane rastlinskega izvora da se najbolje pribljižajo naravni prehrani. Problem je v v tem,da vegani svoje pse hranijo izključno z rastlinsko hrano in z rastlinskimi in seveda tudi kemičnimi nadomestki za meso in mesne beljakovine recimo soja itd. To pa je vsekakor mučenje živali in od tega ne odstopim.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  9. #19

    Privzeto

    Saj jim dajo v eno posodo mesno konzervo, v drugo pa zelenjavo in se sami odločijo za zelenjavo ( če je konzerva z mesom še zaprta).: Icon_mrgreen:
    Ali so že pozabili na Janezovega Brodija ?

  10. #20
    Član od
    Jan 2010
    Lokacija
    ribniško-kočevsko območje
    Prispevki
    253

    Privzeto

    Citat Veper je objavil: Pokaži objave
    Hojla fantje da ne bo pomote meni je popolnoma jasno kako in kaj z pasjo hrano in prebavo in moji psi redno dobivajo dovolj hrane rastlinskega izvora da se najbolje pribljižajo naravni prehrani. Problem je v v tem,da vegani svoje pse hranijo izključno z rastlinsko hrano in z rastlinskimi in seveda tudi kemičnimi nadomestki za meso in mesne beljakovine recimo soja itd. To pa je vsekakor mučenje živali in od tega ne odstopim.
    ja,ja, Veper te razumemo in imaš prav glede tega. Ne moreš ti vsiljevat psu(pes je zver) da mora jest vegeterijansko hrano ker on ne more bit. Dobro danes eni delajo svašta, samo s tem načinom jim samo škodiš

Stran 2 od 7 PrvaPrva 123456 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •