Stran 3 od 4 PrvaPrva 1234 ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 33

Tema: Hornady SST

  1. #21

    Privzeto

    Citat rws je objavil: Pokaži objave
    Ne vem zaradi česa si se odločil ravno za hornady, zelo podobno kroglo polni v tvojem kalibru sellier bellot 9.1g pts, te mislim da bi ti lahko imel trgovec iz Novega mesta.
    Pri iskanju različnega target streliva za moj kaliber sem naletel nanj... in sicer tistega s kroglami GMX International, če ne bo SST;
    Ne bom ga uporabljal za lov, morda kvečjemu kdaj za kakšno lisico; S&B PST pa vsaj po balističnih podatkih in moji hitri primerjavi ni toliko primerljiv...

  2. #22
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    drugač pa ppu dela match municijo za tvoj kaliber, če misliš pa kaj orng za tarčo bo pa federal gold medal za probat

  3. #23

    Privzeto

    Uporabljam INTERBOND in SST, SST v 90% (nimam časa za iskat).

  4. #24

    Privzeto

    Citat rws je objavil: Pokaži objave
    drugač pa ppu dela match municijo za tvoj kaliber, če misliš pa kaj orng za tarčo bo pa federal gold medal za probat
    Hvala za info; tega sem celo našel v slovenski spletni ponudbi. Pri tistem trgovcu čez mejo pa Hornadya nima v ponudbi, a si mislil, da vseeno direkt povprašam?
    Skratka, če nisem bil dovolj jasen (razen za rws :) ), se priporočam na ZS, če še kdo ve, kje v Sloveniji, se bi lahko nabavila Hornady municija...

  5. #25
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    V Postojni...

  6. #26
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Ravnohrib, temu trgovcu napišeš mail, kaj bi rad imel in ti bo skoraj zagotovo dobavil v nekaj dneh.

  7. #27

    Privzeto

    Citat rws je objavil: Pokaži objave
    Ravnohrib, temu trgovcu napišeš mail, kaj bi rad imel in ti bo skoraj zagotovo dobavil v nekaj dneh.
    Že poslano. Pa da vidimo :) Nazadnje mi je odgovoril čez en mesec. :) Po telefonu je pa takoj.

  8. #28
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Ta trgovec ti je odgovoril čez en mesec?
    Meni ponavadi odgovori še isti dan, če je sreča še isto uro
    Glede tega so Avstrijci kak procent bolj disciplinirani kot naši, oziroma večino trgovcev(..obstajajo izjeme).

  9. #29

    Privzeto

    Ko je glih debata o SST in vidim, da imajo ljudje probleme z "razbijanjem" divjadi.
    Fantje, dejte se že enkrat navadit, da nabavite krogle, ki so primerne vaši uporabi in vaši divjadi. SST je bil zasnovan in izdelan izključno za daljše strele za srednje velko divjad v ameriškem smislu. Super Shock Tehnology.. vsaj tak je meni teta v Avstriji razložla pred davnimi leti, ko sm imel prvič v roki škatlo s tistimi kuglami. Se pravi še enkrat: imaš nek povprečni kaliber (povprečni v hitrosti kugle) in bi rad daleč strelal in doživel dokaj dober učinek krogle na divjad..kupiš SST fajn nafilaš in akcija. Zakaj? Ker je pač kugla hudo "mehka" in se hitro odpira.. nekje sm prej vido, da je en napisal, da je podobna varmint..po hitrosti odpiranja sigurno, sam imam manj "eksplozivn" učinek zaradi podobnega obročka kot Interlock. Se pravi kogarkol pač privlači oblika kugle,izgled in ima rad hitrost (ravn let) in dolge strele: kupi Interbond. Tist k bi pa rad sam basal pa SST strelal, za to ker je krogla dobre oblike in poceni jo pa naj samo manj navije in bo z njo zadovoln do konca svojih dni..isto kot z Sierro, Speerom, Gromom..pa še čem :)
    Last edited by mahrenberg; 10. October 2013 at 22:17.

  10. #30

    Privzeto

    No saj spoznavate, da je več v kroglah kot v velikosti naboja.

Stran 3 od 4 PrvaPrva 1234 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •