Stran 2 od 4 PrvaPrva 1234 ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 33

Tema: Hornady SST

  1. #11

    Privzeto

    Citat dolgin je objavil: Pokaži objave
    Ali kdo uporablja Hornadyjev Interlock SP,165 gr. v kalibru 3006?
    lp
    Odlična krogla za 308 ali 30-06 in normalno polnjenje. Uporabljajo jo tudi za močnejše kalibre (300 wm) vendar za večje razdalje.
    Tisti, ki polnite morate vedeti, da velike hitrosti potrebujejo monolitne krogle in ne tiste z svinčenim jedrom.
    V 30-06 je hitrost okrog 750m/s. Jedro je vezano na plašč, ima blokado do kam se odpre, divjad pade v ognju.

  2. #12
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Povej to našemu Alojz. Se mi je smejal, ko sem domov prinesel SST. Edino kar je povedal je: "boš že vidu, k me n poslušaš". In je imel prav. Nisem bil zadovoljen.
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  3. #13

    Privzeto

    Ali je bil naboj original ali polnjen?
    Pri polnjenju večina pretirava in polni maksimalno ali pa še malo čez. Če je samo za velike razdalje je to v redu. Do 100m pa katastrofa.
    Jaz sem te krogle polnil v 7x57 in za povprečnega strelca. Je bil zelo zadovoljen.
    Tine, sedajle sem opazil da pišeš o SST krogli. To je druga kot Interlock. Jaz sem pisal za to zadnjo.
    SST je pa malo hujša. Ta ima plastično konico in je meni skoraj ista kot Varmint.
    Last edited by alojz1; 12. April 2013 at 14:13.

  4. #14
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    On je imel Interlock jaz pa SST. Ko sliši besedo Hornady mu gredo kocine pokonci. Pravi, da ima 100x raje Igman. Kot sem napisal, doma naštimane.
    Last edited by Tine; 12. April 2013 at 14:21.
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  5. #15

    Privzeto

    Sedaj uporabljam 150grs. Interlock in sem zadovoljen. Se pa občasno zgodi,da je okrog strelne rane precej podplutb.... Me zanima če bi jih blo kej manj s težjo kroglo, zato sprašujem če jih kdo ima.
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  6. #16
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Ti ne trže? Bwo. Oče jih je imel tam v letih po osamosvojitvi. In mu je blazno trgala.
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  7. #17

    Privzeto

    Hm. A sva sigurno pr interlocku,9.7g? Kar poznam uporabnikov te krogle so vsi zadovoljni,izhodne rane so v velikosti DO 2 kovanca. A je imel oče polnjene naboje al fabrške patrone? Ker ne sme bit preveč navita ta reč....
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  8. #18
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    9,7g interlock ja. sem ga prav še 1x vprašal. doma polnjene. enemu gumbarju je vrglo ven celo pleče in del reber. takrat mu jo je napolnil lokalni puškar, ki jo je imel v 308 in jo zelo hvalil...
    Last edited by Tine; 12. April 2013 at 16:53.
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  9. #19

    Privzeto Kje se dobi strelivo Hornady?

    Zanima me informacija, kje bi se dalo nabaviti strelivo Hornady? Konkretno v kalibru 6,5x55, a ker ga verjetno pri nas skoraj nobeden nima na zalogi, me predvsem zanimajo dobavitelji tega streliva. Se pravi če splohm kdo od SLO trgovcev ponuja Hornady?

    V rezervnem scenariju bi morda nabavil le Hornady krogle, zato dodbrodošla tudi informacija, kdo ponuja Hornady krogle?
    Hvala!!!

  10. #20
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Ne vem zaradi česa si se odločil ravno za hornady, zelo podobno kroglo polni v tvojem kalibru sellier bellot 9.1g pts, te mislim da bi ti lahko imel trgovec iz Novega mesta.

Stran 2 od 4 PrvaPrva 1234 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •