Odpiram novo temo, za malo opisat in razdelit mnenje okrog krogle hornady SST.

Sam uporabljam to kroglo v kalibru .30-06, ker je imel kolega doma paket 100 krogel in jih ni rabil, pa mi jih je podaril. No sedaj sem si že drugih 50 nabojev napolnil in morem rečt da sem kar zadovoljen. Predvsem kar pri meni vpliva na odločitev izbire krogle je to, da imam PAP puško, ki tako rekoč za zanesljivo delovanje rabi krogle s špičasto konico, kar SST ima.

No še malo izkušenj s terena... Uplenil sem že več kosov srnjadi in nekaj prašičev. pri večini je bil učinek odličen za mojo oceno, kar bi blo majhne poškodbe in divjad redko odide z nastrela več kot par 10m...

No v nedeljo sem pa imel kar kislo izkušnjo, s katero bi marsikdo kroglo napačno ocenil. Uplenil sem ozimca težkega 25kg na razdalji pribl 50 korakov. pri luplenju divjadi sem na drugi strani našel kroglo pod kožo. Kar bi marsikdo ocenil kot slabo prebojnost. po bolj natančnem ogledu ran, sem videl, da je vstopna rana bistveno večja kot ponavadi in da je krogla praktično totalno odprta in razdelana. kar je pa k temu pripomoglo je blo to, da je pujsek stal za gostim podrastjem, kar je kroglo razbilo.

Žal se nisem spomnil vsega skupej slikat, tako da ste primorani verjet na besedo. upam pa da še kdo da kako mnenje o tej krogli.