Stran 1 od 5 12345 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 44

Tema: Nastrel risanice -odstopanje-hladna/topla cev

  1. #1

    Privzeto Nastrel risanice -odstopanje-hladna/topla cev

    Zaradi obveznosti sem letos zamujal z nastrelom orožja v LD. Kupil sem nov strelni dalljnogled za risanico (.308), ga pri prijatelju-puškarju zmontiral kot se šika, na strelišču nastrelil. Enako sem naredil z bokerico .Delal sem še nekaj korekcij zaradi različne municije, pa je bilo vse ok - skupina na 5cm. Takrat sem še z "trening" z vsako puško naredil dobrih 20 strelov.
    Ko pa sem prišel na nastrel v LD, tudi 100m, je šlo vse pri karabinu cca 10cm pod piko, oz izven kroga, tako da nastrel nisem naredil.
    Enako je bilo z bokerico (7x57R), le da je bila ta za 10 cm nad piko, tudi izven kroga.
    Cevi so bile popolnoma suhe, saj jih med sezono ne mažem.
    Vem da pri menjavi municije (teže krogle, proizvajalec) pride do odstopanj, vendar bi na 100 m morala biti minimalna.
    Ali je možno, da se zadetki pri strelu z hladno oz toplo cevjo že na 100m tako razlikujejo?

  2. #2

    Privzeto

    Če imaš pri bokerici kroglo zgoraj je možno. Pri karabinu pa ne. Preveri, če kopito nalega na cev. Papir moraš ob cevi povleči do mesta kjer je privita.

  3. #3

    Privzeto

    Drži se ene vrste municije pa bo še najbolj.
    Pri jedi se drži naprej, pri pijači nazaj, pri delu pa ob strani.

  4. #4

    Privzeto

    Citat ben1 je objavil: Pokaži objave
    Drži se ene vrste municije pa bo še najbolj.
    Če si pa tudi strelivo menjal pa najprej to preveri. Gornja pripomba je na mestu.
    Sicer pa naj bi imel vsak lovec toliko znanja, da premakne daljnogled. Jaz sem razumel, da si puško nastrelil sam.
    Last edited by alojz1; 24. September 2011 at 10:12.

  5. #5

    Privzeto

    Za karabin nisem prepričan. pri bokarci pa se to dogaja.
    Jaz imam 7*57 spodaj cev pa mi gre vsak strel višje, tako da pri pristrelitvi puške že nastanejo problemi. Je možno je.

  6. #6

    Arrow

    očitno je nekaj šlo zelo narobe, če je razlike za 10 cm...
    je pa ravno mene malo prejle na strelišču presenetila ena banalna stvar: nastreljujem na novo lažjo municijo, pa na koncu dobim 2 grupi (razmak 1cm) dveh zadetkov; enega v centru, drugega 5 cm višje. ni in ni mi šlo v račun. sem mislil pač še ena dokaj netočna municija (sem je že vajen). pa pridem domov, pa opazim v drugi škatli s težjim strelivom da mi manjkata 2 patrona...:icon_:

  7. #7
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Tudi pri meni se je že zgodilo, da gre težja težja krogla višje.

    Za nastrelitev je treba imeti nekaj izkušenj. Projc pazi, da ne prisloniš puške preveč spredaj ali še pogosteje preveč od zadaj, kar tudi vpliva na zadetke. Na strelišču se to pogosto dogaja ...

  8. #8

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Tudi pri meni se je že zgodilo, da gre težja težja krogla višje.
    ne, sj meni ni težja višje nosla, je bla v centru , lažja pa višje ker nastreljujem malce višje. ampak nisem vedel da sem streljal z dvema različnima municijama, ker sta konici zelo si podobni!

  9. #9
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Gorenjska, pod Krvavcem
    Prispevki
    1,322

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Projc pazi, da ne prisloniš puške preveč spredaj ali še pogosteje preveč od zadaj, kar tudi vpliva na zadetke. Na strelišču se to pogosto dogaja ...
    Puško se zmeraj nasloni tam kjer je ležišče naboja!
    Loviti tako, da ohranjamo. Loviti tako, da smo si dobri tovariši. Loviti tako, da bogatimo duha in telo. Nastran Nejc

  10. #10

    Privzeto

    Citat hunterxxxl je objavil: Pokaži objave
    "Puško se zmeraj nasloni tam kjer je ležišče naboja!"
    Lahko bolj natančno poveš zakaj?

Stran 1 od 5 12345 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •