Stran 4 od 9 PrvaPrva 12345678 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 31 do 40 od 84

Tema: Dvojno članstvo - da ali ne?

  1. #31

    Privzeto

    Citat Hubertus je objavil: Pokaži objave
    ...
    p.s.: Sršen, čestitke za bistre misli. Končno se znajdeva kdaj tudi na istem bregu :))
    ;-)


    @Sraka: Tudi pri nas muš pomeni zadetek v strogi center.

  2. #32

    Privzeto

    Nimam več namena debatirati z nekaterimi tukaj. V vsakem sogovorniku iščejo sovražnika in v vsakem grmu vidijo hudiča.
    Prosim pa koga od lovskih strelcev, da pojasni Sraki kako se reče zadetku v piko sredi tarče.
    Ko sam nisem vedel kaj pomeni "imho" sem vprašal. Muzikant mi je lepo pojasnil.
    Sraka pa kljub razlagi noče razumeti, da mu "Lojzek" do danes ni bil nasprotnik.
    Saj tudi sedaj nisem, samo komuniciral z njim ne bom več.
    Last edited by alojz1; 16. August 2011 at 07:29.

  3. #33

    Privzeto

    "MUŠ" - Strogi center ( 10,9 )

  4. #34
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Citat Sraka je objavil: Pokaži objave
    ----------
    To kar sem le slutil torej sedaj vem. Kolega "alojz1" me je označil za osla. Ne vem, če imam pravico biti užaljen, ker bi se mogoče užaljeno moral počutiti kak pravi osel. Kdo bi vedel.
    Ni te za osla označil Alojz, niti Detel, ki je pojasnil kaj "muš" pomeni na primorskem.
    V Levpi nad soško dolino vsako leto organizirajo mušje dirke t.j. oslovske dirke.

  5. #35

    Privzeto

    "MUŠ" ni enako muš.

  6. #36
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Citat MilanK je objavil: Pokaži objave
    To je odraz svobode mišljenja in izražanja mnenj. Ne moremo reči, da so lovci, ki so proti dvojnemu in več članstvu, proti zaradi faušije. Proti so lahko iz moralnih, načelnih ali kakršnih koli drugih razlogov in interesov. In za to imajo vso pravico. Enako zagovorniki tovrstnega članstva. Torej zagovorniki in nasprotniki več članstva imajo legitimno pravico zagovarjati svoje poglede na to članstvo.
    Pravice in svoboda nekoga se končajo tam kjer se začno pravice in svoboda drugega.
    Biti proti dvojnemu članstvu zato, ker bi potem drugi, ki so tako ali drugače različni od nas, imeli od lova več kot oni sami, je primitivizem in šolski primerek foušije.
    Če si ne morem privoščiti Ferrarija je najboljše, da jih v Sloveniji prepovemo, a ne!?

  7. #37

    Exclamation

    Citat Sraka je objavil: Pokaži objave
    Sršen 100 evrov si zaslužil in zahtevaj, da ti jih tudi izplačajo.
    imam občutek da je sršen pisal ravno kontra pomenu tvojega prispevka... pa dobro. fora je v tem, da jst ne morem razbrati rdečo nit kljub svoji 7. stopnji izobrazbe če niso jasno napisani argumenti o katerih se lahko pomenimo.
    če se vpletajo noter funkcionarji, pa zgodovina, pa zakonodajalci, pa posamezniki in to še vse skupaj zelo prepleteno, enostavno ne vem kateri so argumenti za in proti...
    samo to.

    glede 100-tih mojih evrov; če kdo misli da si jih je zaslužil, si jih pa naj sprinta. ampak samo enkrat!

  8. #38
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Vsak ima pravico do svojega mnenja, ki ga moramo upoštevati. Ni prav, da se tako vehementno "izpodbijamo".
    Hubertus, dvojno članstvo ne bi rešilo problemov z našimi packi.

  9. #39
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Naj mi nekdo prosim argumentirano in pošteno odgovori:
    1.Zakaj se otepate (tisti ki se jih) dvojni članov? Imate slabe izkušnje z njimi? Kakšne?
    2.Koga ogroža dvojni član, čigave pravice krati?
    3.Člani so v vsakem društvi enakopravni, imajo inake pravice in dolžnosti. Če se nekdo odloči da bo član dveh društev in bo imel dvojne dolžnosti in dvojne pravice, v čem je problem?

    Še en namig: Če hočem upleniti enega trofejnega srnjaka več letno, ga lahko dobim kot turist za 300 EUR, brez delovnih ur in podobnega. Samo zato da bi na leto pribil na zid kako trofejo več se ne splača biti član več LD.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  10. #40

    Privzeto

    Od članov, katerega koli društva, se pričakuje, da je v njem, z dušo in telesom. To pomeni, da mora sprejeti pravice in dolžnosti. Pri dvojnem članstvu, marsikdo pozabi na dolžnosti, oziroma jih ne more izpolnjevati. Na dveh konjih hkrati, se ne da sedeti - zelo star pregovor. Gre bolj za resnico, kot foušijo. Zelo nerodno pride v primerih, ko so delovne akcije in ni nikjer nikogar, ker so pač drugje, kjer je "lepše". Največkrat je to le izkoriščanje, za katerega bom navedel primer. Ko so pri znanem operaterju mobilne telefonije, pred kakšnimi desetimi leti, dali ponudbo SOS, se je članstvo v GZS precej povečalo, a je trajalo le eno ali dve sezoni. Tisti, ki so to izkoristili, imajo pri omenjenem operateju, še zdaj paket brez naročnine, članstva gasilcem, pa ne plačujejo več.
    Mogoče razumete, kaj sem hotel povedati. Če ne, pa tudi prav.

Stran 4 od 9 PrvaPrva 12345678 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •