Stran 3 od 9 PrvaPrva 1234567 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 84

Tema: Dvojno članstvo - da ali ne?

  1. #21
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    ZR7 bi si jih skoraj prislužil, samo je v prvem stavku napisal, da si jih ne more prislužiti.

  2. #22
    žandar Guest

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    In ne, nisem dvojni član. Kakor gre naprej bom prej nikjer član, saj je lovsko družino brez legla folšije v naši deželi na sončni strani alp presneto težko najti.
    Aha, sedaj vaju z Markysprejem razumem, če se kdo z vama ne strinja je to fovšija. Me je že sram.

  3. #23

    Privzeto

    [QUOTE=Sraka;74523] Tako kot je Lojzeka zbodla moja ocena nelegalne privatizacije lova in delov lovišč s strani nekaterih funkcionarjev in posameznih dovolj agresivnih interesnih skupin lovcev v LD-jih, je pri drugih krvni tlak dvignila moja kritična ocena izvajanja tega ljubega dvojnega članstva.
    Sraka nič me ni zbodlo in ni treba iskati prepira z vsakim , ki sodeluje na forumu.
    "MUŠ" je popolni zadetek. Sem mislil, da ti je ta izraz znan.
    Lahko se prepirate dalje. Jaz odstopam.

  4. #24

    Privzeto

    alojz1 pojasni: "MUŠ" je popolni zadetek. Sem mislil, da ti je ta izraz znan.
    _______
    Priznam, da za ta "MUŠ" prvič slišim. Se ti za omembo tvojega imena opravičujem, ker sem menil, da je ta ljubi "muš" kakšna kratica ali izraz za kratko in zaničljivo zavrnitev.

  5. #25
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Citat žandar je objavil: Pokaži objave
    Aha, sedaj vaju z Markysprejem razumem, če se kdo z vama ne strinja je to fovšija. Me je že sram.
    Ne Žandar! Narobe!
    O foušiji govorimo takrat, ko bi nekdo rad nekomu drugemu prepovedal nekaj, česar si sam, iz takega ali drugačnega razloga, ne more ali ne sme privoščiti.

    Tako namreč zvenite vsi, ki udrihate proti dvojnemu članstvu. Vam se pravica do lova v nobenem primeru ne spremeni, a da bi si kdo drug privoščil več kot vi...aaaaa, dragi moji, to pa ne!!! Če jaz ne, potem tudi drugi ne smejo....

    Zaradi takega razmišljanja vas je lahko sram! Resnično sram!



    p.s.: nisem dvojni član, niti politični mogotec!

  6. #26
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Hubertus, nekoč si dejal, da si dvojni član. Mogoče nisi več a to ni pomembno.
    Zase vem, da bi težko prišel v kakšno bogato LD, zato tudi drugi naj ne vohljajo pri nas, kar ne bodo sprejeti !!! Tako je sedaj pri nas povsod, bomo pa videli kaj se bo dogajalo v bodoče ?!

    Muš, muša pa pr nas pomeni osel, kdor še ne ve.

  7. #27
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Hubertus, nekoč si dejal, da si dvojni član. Mogoče nisi več a to ni pomembno.
    Nikoli bil in nikoli tega javno rekel, ker bi me sicer v mojem lovskem društvu linčali.
    Pred nekaj dnevi so lovci z vašega konca po TV tarnali, da ne morejo več plačevati škod po divjih prašičih. Me prav zanima kako je pri njih z vpisom novih članov ali pa z obiskom na nedeljskih pogonih.

    Prav lepo vas je gledati, kako vas peganja ta prastari nagon, ki kliče k čuvanju svojega lovišča, tak isti nagon kot je gnal naše prednike, ko so živeli še v jamah in je botroval prvim ozemeljskim vojnam med plemeni.

    Dragi moji, minilo je 10.000 let in več od takrat.....



    p.s.: Sršen, čestitke za bistre misli. Končno se znajdeva kdaj tudi na istem bregu :))

  8. #28
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Citat Sraka je objavil: Pokaži objave
    Pa brez zamere in lep lovski pozdrav!
    Nobene zamere dragi moj Sraka, razen v primeru, če se me zaradi pojmov kot so: interesi lovstva, varovanje narave in načela na katera v slovenski lovski organizaciji že stoletje prisegamo....itd, ne poloti kakšna sladkorna al kaj podobnega.

    Dej se zbudi Sraka iz pravljice, iz milnega mehurčka, ki ga napihnejo na tečaju za nove lovce. Pustite filozofijo in v višave segajoče ter nadvse humane cilje in pejte jagat še nekaj tistih dni, ki so vam dani.

    Otresite se že enkrat koobasanja o partizanskem tovarištvu med lovci in pejte na lov, ustrelite kaj, prinesite domov, si spečite in z užitkom pojejte. Nič bolj prijatelji in tovariši nismo kot gasilci, balinarji ali pa potapljači. Sej partizani so bili vrli dečki in dekline, a mi živimo v novih cajtih.
    Mogoče bi z novimi pristopi in novimi pogledi ostalo manj prostora za tiste, ki si jih tako ne želite v svojih vrstah in so vam danes trn v peti.

  9. #29

    Privzeto

    Smo lovci res "faušni", oziroma ali lovskemu tovarišu, prijatelju, znancu ali komurkoli drugemu privoščimo le slabo ali pa vsaj slabše od nas. Tudi če imamo drugačno mnenje ali poglede na določene zadeve lahko kar hitro dobimo pod nos, da iz nas govori faušija, pa če prav lahko ima tudi drugi bolj prijazen obraz. Služi namreč lahko za motivacijo, da se sami na določenem področju ali društvenem delovanju bolj potrudimo in postanemo bolj uspešni od tistih, ki jim kaj zavidamo.

    Pri dvojnem članstvu ne gre za pravno vprašanje, ker to po pravnem redu RS ni prepovedano in je dovoljeno. Gre za vprašanje ali smo pripravljeni dvojno oz. več članstvo sprejeti kot nekaj povsem normalnega ali pa smo apriori proti njemu. Vsak izmed nas bi lahko naštel bolj ali manj tehtne ali utemeljene argumente oz. razloge, ki govorijo v prid ali pa proti dvojnemu ali več članstvu. In vsak izmed nas bi imel svoj prav. To je odraz svobode mišljenja in izražanja mnenj. Ne moremo reči, da so lovci, ki so proti dvojnemu in več članstvu, proti zaradi faušije. Proti so lahko iz moralnih, načelnih ali kakršnih koli drugih razlogov in interesov. In za to imajo vso pravico. Enako zagovorniki tovrstnega članstva. Torej zagovorniki in nasprotniki več članstva imajo legitimno pravico zagovarjati svoje poglede na to članstvo.

    Pri nas se lahko prostovoljno združujemo v razna društva, pod pogoji, ki jih društva določijo v temeljnih društvenih aktih. Delovanje v društvih, enako v LD-jih, temelji na načelu enakopravnosti, t.j. enake pravice, dolžnosti in obveznosti.

    S sprejetjem ZDlov-a za razliko od prejšnjega Zakona o varstvu, gojitvi, lovu ter opravljanju lovišč, ki je omejeval članstvo samo v eni LD, te omejitve dvojnega članstva ni več. V zvezi s tem se samo po sebi postavlja vprašanje ali lahko LD v svojem temeljnem aktu – Pravilih določi razloge, zaradi katerih lahko zavrne vlogo za sprejem v članstvo. LD mora poleg ZDlov pri tem upoštevati tudi Zakon o društvih, ki se uporablja za vsa tista vprašanja, ki jih ZDlov izrecno ne ureja.

    Po ZDlov-u lahko LD omeji sprejem v članstvo, če lovna površine na člane ne dosega:

    – nižinskem lovišču 50 ha;
    – sredogorskem lovišču 100 ha;
    – visokogorskem lovišču150 ha;

    pri čemer pa ta omejitev ne velja za osebo, ki ima na področju lovišča prijavljeno kot osnovno kmetijsko dejavnost ali je lastnik vsaj 15 ha gozdnih ali kmetijskih zemljišč /65. člen ZDlov).

    Opomba:
    Ta določba bi utegnila biti neskladna z določbo 14. člena Ustave, ki določa: "V Sloveniji so vsakomur zagotovljene enake človekove pravice in temeljne svoboščine, ne glede na narodnost, raso, spol, jezik, vero, politično ali drugo prepričanje, gmotno stanje, rojstvo, izobrazbo, družbeni položaj ali katerokoli drugo osebno okoliščino."

    Ali lahko LD poleg zgoraj navedenih razlogov določi še druge razloge, zaradi katerih lahko prosilcu odkloni sprejem v članstvo?

    Osebno menim, da lahko določi še druge razloge. Npr.: LD lahko zavrne osebi sprejem v članstvo, ki je:

    - pravnomočne obsojene za kaznivo dejanje, ki ga je storila v zvezi z lovskim udejstvovanjem,
    - osebam, ki so bile pravnomočno obsojene zaradi kršenja določil Zakona o divjadi in lovstvu in na njegovi podlagi izdanih predpisov,
    - osebam, ki so pravnomočno obsojene zaradi kršenja varstva narave, zaščite živali in zlorabe orožja,
    -da prosilec ne sme biti član dveh ali več lovskih družin.

    Opomba: Zgoraj navedeni prvi trije razlogi so tudi zakonski razlogi zaradi katerih lahko LD članu prekliče ali zavrne podaljšanje veljavnosti lovske izkaznice oz. odvzame to izkaznico /63. člen ZDlov/.

    Če LD v svojem temeljnem aktu – Pravilih nima navedenih teh razlogov, potem mora vsako osebo sprejeti v članstvo, razen v primeru, če so podati razlogi iz 65. člena ZDlov, ki pa za osebe, ki opravljajo kmetijsko dejavnost ali so lastnice najmanj 15 ha gozdnih ali kmetijskih površin ne velja.

    LD so tudi dolžne sprejeti člane, ki želijo prestop oz. izpis iz ene in vključitev v drugo, seveda po načelu enakopravnosti, v nasprotnem primeru gre za kršitev človekovih pravic in kršitev Ustave RS o svobodnem združevanju z drugimi.

    Iz povedanega sledi, da je zelo pomembno, da ima LD omejitev sprejema v članstvo precizno urejeno v svojem temeljnem aktu. Če tega nima urejenega, potem pač ne more omejevati članstva. Lahko se ji celo zgodi, da bo posameznemu članu preklicala veljavnost lovske izkaznice iz razlogov iz 63. člena, osebo, ki je bila pravnomočno obsojena za kaznivo dejanje v zvezi z lovskim udejstvovanjem , pa bo dolžna sprejeti v članstvo zgolj zato, ker klavzule za zavrnitev sprejema v članstvo ni imela v svojih Pravilih.

    Kako bo dvojno ali več članstvo v praksi zaživelo je odvisno od LD-jev. Lahko mu bodo naklonjene ali pa ga bodo zavračale oz. omejevale.

    Se pa dvojno ali več članstvo oz. težnje po tem članstvu pojavljajo tudi v drugih društvih in ne samo v lovstvu oz. LD-jih.
    Naj bo človek v korist živalim in ne v njihovo pogubo, naj jih ceni, ne pa zlorablja.

  10. #30

    Privzeto

    [QUOTE=detel

    Muš, muša pa pr nas pomeni osel, kdor še ne ve.[/QUOTE]

    ----------
    To kar sem le slutil torej sedaj vem. Kolega "alojz1" me je označil za osla. Ne vem, če imam pravico biti užaljen, ker bi se mogoče užaljeno moral počutiti kak pravi osel. Kdo bi vedel.

Stran 3 od 9 PrvaPrva 1234567 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •