Stran 1 od 9 12345 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 84

Tema: Dvojno članstvo - da ali ne?

  1. #1
    Član od
    Aug 2011
    Lokacija
    Kozjansko
    Prispevki
    10

    Privzeto Dvojno članstvo - da ali ne?

    Tu bo tekla debata o rem ali je dvojno članstvo dobro ali ne.
    ADMIN

    Dajte mi razložit, kaj je je zakonito biti član v dveh ali več lovskih družinah...kateri člen to podpira ? Ker zdaj malo poslušam kolege, ki bi radi bili člani druge družine, morajo prinesti izpisnico predhodne družine če hočejo postati člani v drugi željeni družini. So ti pogoji za članstvo zakoniti?

    Lp Jernej
    Last edited by Krpan; 15. August 2011 at 09:43.

  2. #2

    Privzeto

    Dvojno ali več članstvo v LD dovoljuje Zakon o divjadi in lovstvu. Sprejem kandidata, ki je že član druge LD ni obveza, vendar morajo take stvari urejati Pravila lovske družine.

  3. #3

    Privzeto

    meni se zdi nedovoljevanje dvojnega članstva bedarija in favšija. ter seveda še večje odganjanje novih in mladih sil v lovstvu...

  4. #4
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat Markysprej je objavil: Pokaži objave
    meni se zdi nedovoljevanje dvojnega članstva bedarija in favšija. ter seveda še večje odganjanje novih in mladih sil v lovstvu...
    Ne da se ti tako zdi, to je točno to.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  5. #5

    Privzeto

    Citat Markysprej je objavil: Pokaži objave
    meni se zdi nedovoljevanje dvojnega članstva bedarija in favšija. ter seveda še večje odganjanje novih in mladih sil v lovstvu...
    In kaj pa ti misliš, da je namen vodilnih elit v LZS?!
    Mladi in aktivni so jim nevarni...

  6. #6

    Privzeto

    Fantje in možje zakaj govorite le o dvojnem članstvu in zakaj ne tudi o trojnem ali četvernem in mogoče celo peternem ??

    Če smo duha že izpustili iz steklenice, naj potem veselo leta od LD-ja do LD-ja. Tisti, ki si to časovno in predvsem finančno lahko privošči naj ima tudi to možnost.

    Nekaj pa me le malce moti in skoraj težko razumem. Spotikate se ob kakšnega kolega, ki zaradi določenih razlogov ni tako aktiven kot mislite, da bi naj bil in bi ga kar takoj vrgli iz LD, medtem ko turističnim in finančno dobro podprtim dvojnim ali trojnim članom vse to kar lepo spregledate.

    V čem je torej bistvo tega razlikovanja ? Res da je z denarjem mogoče vse plačati, vse kupiti in skoraj vsakogar podkupiti, vendar v lovstvu je prvenstveno lovsko tovarištvo in korekten odnos do narave, divjadi in solovcev in ne denar. Na ta načela se vsaj javno vsi zaklinjate in jih zagovarjate. Moti pa tudi, da se na eni strani z raznimi omejitvami omejuje sprejem članstva, da bi se na drugi lahko "pravim in našim" omogočilo kar dvojno ali celo trojno članstvo.

    Saj me boste na koncu še prepričali, da bom tudi sam moral začeti zagovarjati privatizacijo lovišč, ki so v velikem delu tako ali tako že privatizirana, vendar ne od pravih in legalnih, temveč od kvazi lastnikov-funkcionarjev in dovolj agresivnih skupin v LD-jih.

    Pa lep pozdrav!

  7. #7

    Privzeto

    Zakaj pa ne bi govorili o podkupovanju in plačevanju pri enojnem članstvu? Pa o niččlanstvu, tistem ko na izkaznici ni lovišča, v denarnici pa denar.

    Se ti, Sraka, res zdi, da je ta svobodna pravica združevanja tista rak rana našega lovstva? Meni se ne. In zlahka zagovarjam zagnanega in pridnega veččlanskega lovca in šimfam folšljivega in napihnjenega eno ali niččlanca.

  8. #8

    Privzeto

    Citat Sraka;7450

    [I
    je objavil:
    Saj me boste na koncu še prepričali, da bom tudi sam moral začeti zagovarjati privatizacijo lovišč, ki so v velikem delu tako ali tako že privatizirana, vendar ne od pravih in legalnih,]temveč od kvazi lastnikov-funkcionarjev in dovolj agresivnih skupin v LD-jih.

    Pa lep pozdrav!
    "MUŠ"

  9. #9
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Sraka, če prav razumem tvoje pisanje lahko ugotovim, da te je začel cajt že močno prehitevati.

    Pravila so za vse člane enaka, koliko pa boste dosledni do morebitnih kršitev je odvisno od mnogih stvari, najmanj pa od tega v koliko lovskih društvih je nekdo član.

    Če nekdo želi in zmore biti član večih lovskih društev je to povsem njegova stvar in nas ostalihnima kaj brigati kako mu bo to uspelo. Zanima nas lahko samo, če je njegovo ravnanje v skladu s pravili.

    Lovsko tovarištvo, svetost lovskega udejstvovanja in podobne klobasade pa prihranite za otroke, ko jih obiščete v šolah, če vas bodo sploh pripravljeni poslušati. Dovolj je časov, ko se je bratstvo in edinstvo ter partizanski duh vsiljevalo v vse družbene strukture.

    p.s.: kapo dol partizanom, da ne bo pomote...

  10. #10

    Privzeto

    Zanimivo branje, vendar počasi prehajate v drugo - pravno področje dvojnega članstva. Teme tu so bolj namenjene področju, ki jih zajema aplikacija Lisjak.

    Sem upošteval tvojo ugotovitev in debato premaknil sem. O dvojnem članstvu z vidika administracije in Lisjaka pa se debatira tule: http://www.forum-lov.org/forum/showthread.php?t=27

    ADMIN
    Last edited by Krpan; 15. August 2011 at 09:48.

Stran 1 od 9 12345 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •