Stran 25 od 25 PrvaPrva ... 152122232425
Rezultati 241 do 248 od 248

Tema: Čipiranje vs tetoviranje psov

  1. #241

    Privzeto

    Kako pa preverijo pse iz tujine, ki niso tetovirani?[/QUOTE]
    Lovci so v lanskem letu pripeljali pse iz Nemčije in Češke vsi psi so boli čipirani, na češkem tudi tetovirani.
    Nemški terier je bil pripeljan iz Nemčije je imel kupiran tudi rep, slišal sem, da za lov še vedno kupirajo repe pri ostalih pasmah lovskih psov.Samo terierja sem videl, da je imel kupiran rep.
    Letos 18.januarja na razstavi psov ni imel noben ring čitalca, kjer so ocenjevali lovske pse.

  2. #242

    Privzeto

    Jaz sem bil na veliko prireditvah. Niti ušesa niti čipa ni preveril nihče.
    Ali pišemo po nepotrebnem?
    Kupiranje, tetoviranje ni prepovedano. Zakon to dopušča le veterinarjem pod anestezijo. To pa stane. Sploh pri naših, ki se poslužujejo uspavanja namesto lokalnega omrtvičenja.
    Ali ste pozabili tožbe zaradi napačno kupiranih repov. Ko veterinarji niso poznali naših standardov pa so prepeličarja kupirali kot bokserja.

  3. #243

    Privzeto

    Vse to poznam. Če se pojavi pri nas izgubljen lovski pes pokličemo sosednje družine in povemo pasmo, spol in tetovirno št., da se čim prej najde lastnik. največ je izgubljenih brakov, goničev in terierjev, kateri daleč gonijo prešiče, čez tri družine potem se ne znajo vrnit.

  4. #244

    Privzeto

    Citat Prepeličar serec je objavil: Pokaži objave
    ... Sršen to je samo predvidevanje (samo misliš, da si prebral). Kje misliš, da si prebral?
    Serec, za stvari za katere nisem 100% vedno napišem na tak ali podoben način. Sedaj bi pričakoval od tistih, ki so/ste kinološki funkcionarji, da mi boste to potrdili ali zanikali, saj lahko pričakujem, da dotični to zagotovo vedo. Da bomo zatrdno vedeli.
    Saj se pogovarjamo, kajne?
    Verum justicia quod parilitas!

  5. #245

    Privzeto

    Izgleda, da bo najhitreje če sam, nefunkcionar in navaden jagerski kerovo?a brskam in nalepim.
    Komisija za strokovna vprešanja pri KZS je že pred časom priporočila, da si tudi lovsko kinološke organizacije nabavijo čitalce. So tudi nekaj govorili o organizirani nabavi preko KZS.
    Pravilnik KZS o kinoloških prireditvah v RS pa navaja tudi dolžnosti prireditelja

    PRAVILNIK O KINOLOŠKIH PRIREDITVAH V REPUBLIKI SLOVENIJI

    III/A - DOLŽNOSTI PRIREDITELJA

    Za nemoten potek vseh prireditev mora prireditelj poskrbeti tudi:
    ...
    - poskrbeti za ustrezno opremo in prostor oziroma teren, glede na vrsto prireditve in pasme psov,


    29.člen
    Na prireditvah, kjer se ne podeljuje kandidatur, je dolžnost sodnika tudi, da:
    - preveri identiteto psov na podlagi tetovirne številke ali pa mikročipa,


    Čudežna besedica okoli katere se lahko še naprej špetiramo je torej, da se lovske pse "lahko" tetovira.
    Da so obvezno čipirani pa smo si vsi na jasnem.

    Bom pa še malo podminiral:
    Hočem goljufati. Psa čipiram, tetovirno številko pa mu sam vtisnem iz drugega rodovnika. Skratka zamenjam psa na obstoječ rodovnik in parim ter razstavljam z njim.
    Vrli lovski kinološki funkcionarji, se zanašajo na tetovirano številko in to gre skozi.
    Če bi se na čitalec, se to ne da.

    Da pa vsak vzreditelja ali lastnik psa lahko tetovira je pa jasno. In lastnik mu lahko vtetovira tudi kakšne druge podatke.

    Kar se tiče "skrbi" za izgubljanje psov, pa pritiče zgolj lastnikom!
    Verum justicia quod parilitas!

  6. #246

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    Tisti od vas, ki ste kinološki funkcionarji bi to vedeli potrditi ali zanikati.
    .....je kolega prepeličar serec kinološki funkcionar, sodnik ; me prav resnično zanima

  7. #247

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Pri vsaki zadevi (kupiranje repov, slikanje kolkov, DNK ) ne pristavijo le piskerček ampak lonec.
    Zato hodijo vodniki na hrvaško slikat kolke in ostale vet. usluge. Pa psarne prijavljajo pri sosedih.
    Včasih je bila KZS servis vodnikov. Pa je dohodek presegel mejo in so postali profitna organizacija kjer je kapital (denar) na prvem mestu. Psi so na drugem mestu
    Se premika, se. Kot bi nekateri tale Forum brali.
    Citat iz sestanka:

    V nadaljevanju je Dolenc izrazil mnenje, da je Pohlep po denarju prerasel stroko.
    Sicer bomo v Sloveniji od Slovencev kupovali lovske pse s tujimi rodovniki in v tujini opravljenimi preizkušnjami!


    Pa še tole za tiste, ki ne berejo. V Poročilu zao pregledu legla v mastnem tisku jasno piše:
    Lastnik izjavlja, da je obveščen, da morajo biti pred oddajo iz legla vsi mladiči mikročipirani.
    Odločitev glede tetoviranja teh istih mladičev se prepušča samemu vzreditelju.
    Last edited by alojz1; 14. February 2014 at 19:18.

  8. #248

    Privzeto

    Matjaž iz pasje šole (priden pes) mi razlaga, da je čipiranje brezplačno. Ko sem ugovarjal, mi pojasnjuje, da se plača le naknadno čipiranje.
    Ker vem, da je treba mladiče čipirati pred izdajo rodovnika me zanimajo vaše izkušnje.
    Jaz sem plačal 30€/ po mladiču.

Stran 25 od 25 PrvaPrva ... 152122232425

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •