Stran 2 od 25 PrvaPrva 12345612 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 248

Tema: Čipiranje vs tetoviranje psov

  1. #11
    Član od
    Dec 2007
    Prispevki
    348

    Privzeto čipiranje

    Pa saj pri nas lovcih je vse narobe.
    Kakšni b....i smo.

  2. #12
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Solzica pravzaprav ni nič narobe ali pa ravno obratno kot ima zapisano miš 93. Zakonodaja ki omejuje zaradi omejevanja samega in ne zaradi tehtnega razloga je preživeta stvar in počasi ampak res počasi bo zlezla tudi v naše vrste. No pa da ne bomo smetili teme in ker mislim da smo odgovor na vprašanje in to je kako z psom prekop meje in zakaj tako in ne drugače bom končal. Ko pa bo zopet nastal kakšen problem ali pa kaj novega na meji pa navali narode in bomo zopet pametni hehe heh.Lahko noč.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  3. #13
    Član od
    Dec 2007
    Prispevki
    348

    Privzeto

    Breza:
    "Tetoviranje mladičev NI obvezno (državni predpisi in predpisi KZS določajo le obvezno čipiranje, s tem da tetoviranje ni izrecno prepovedano). ..."


    Ali ni zbor sodnikov, najvišji strokovni organ KZS ???
    - Statut KZS:
    "62. člen

    (1) V okviru Kinološke zveze Slovenije delujeta dva zbora sodnikov:


    Zbor sodnikov za lovske pasme psov in
    Zbor sodnikov za športne pasme psov.

    (2) Vsi sodniki morajo biti člani članic Kinološke zveze Slovenije.

    63. člen

    (1) Vsak Zbor sodnikov iz prvega odstavka prejšnjega člena na svojem področju delovanja opravlja naslednje naloge:


    sprejema smernice in izhodišča za razvoj kinologije svoje smeri;
    ima nalogo informiranja in posvetovanja;
    predlaga programe izobraževanja svojega kinološkega kadra;
    obravnava drugo problematiko, ki mu jo posredujejo članice Kinološke zveze Slovenije.

    64. člen

    Vsak Zbor sodnikov ima svojega predsednika in podpredsednika, ki ju izmed svojih članov izvolijo sodniki posameznega Zbora.

    65. člen

    (1) Seje posameznega Zbora sodnikov skliče njen predsednik "


    Pa še sklep z zbora sodnikov za lovske pasme z dne 29.1.2011 ob 09.00 uri v gostišču Maček – Šentgotart pri Trojanah.:
    "Predlaga se sklep: Tetoviranje ostane za pse lovskih pasem, ki se uporabljajo v lovišču. Za sprejem sklepa je glasovalo 53 prisotnih, štirje so bili proti. "
    Last edited by solzica; 21. July 2011 at 00:17.

  4. #14
    Član od
    Dec 2007
    Prispevki
    348

    Privzeto

    Breza:
    "Tetoviranje mladičev NI obvezno (državni predpisi in predpisi KZS določajo le obvezno čipiranje, s tem da tetoviranje ni izrecno prepovedano). ..."
    Ali ni zbor sodnikov, najvišji strokovni organ KZS ???
    - Statut KZS:
    "62. člen

    (1) V okviru Kinološke zveze Slovenije delujeta dva zbora sodnikov:


    Zbor sodnikov za lovske pasme psov in
    Zbor sodnikov za športne pasme psov.

    (2) Vsi sodniki morajo biti člani članic Kinološke zveze Slovenije.

    63. člen

    (1) Vsak Zbor sodnikov iz prvega odstavka prejšnjega člena na svojem področju delovanja opravlja naslednje naloge:


    sprejema smernice in izhodišča za razvoj kinologije svoje smeri;
    ima nalogo informiranja in posvetovanja;
    predlaga programe izobraževanja svojega kinološkega kadra;
    obravnava drugo problematiko, ki mu jo posredujejo članice Kinološke zveze Slovenije.

    64. člen

    Vsak Zbor sodnikov ima svojega predsednika in podpredsednika, ki ju izmed svojih članov izvolijo sodniki posameznega Zbora.

    65. člen

    (1) Seje posameznega Zbora sodnikov skliče njen predsednik "

    Pa še sklep z zbora sodnikov za lovske pasme z dne 29.1.2011 ob 09.00 uri v gostišču Maček – Šentgotart pri Trojanah.:"Predlaga se sklep: Tetoviranje ostane za pse lovskih pasem, ki se uporabljajo v lovišču.
    Za sprejem sklepa je glasovalo 53 prisotnih, štirje so bili proti. "

  5. #15
    Član od
    Dec 2007
    Prispevki
    348

    Privzeto


    Ali pa se mogoče motim.

  6. #16
    Član od
    Jan 2009
    Lokacija
    Cerklje ob Krki
    Prispevki
    532

    Privzeto

    No izjasnite se, kaj boste upoštevali in kaj ne! Pa pravočasno obelodanite, da bom dal delat tet. št.! A ja, sporočite mi tudi št., ki bo tetovirana. Zbor sodnikov!! Eee, moj "S".
    Sam sem prestopil mejo (R.Hrvatska) brez problema. Na slovenski meji imajo čitalec, rabiš " Putovnicu za kučnog ljubimca", notri je nalepljena koda, ki jo na meji odčita, do mislim da tri mesece starosti ne rabiš imet cepljenega proti steklini, nad štiri pa že. In to je to, o prestopu meje z moje strani!

  7. #17
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Solzica vse kar si zapisal je načeloma verjetno res ampak res je tudi da so s tem sklepom malo zaustavili čas(kako primerno starostni in miselni strukturi ) vodilnih ali pa naj zapišem starost naše kinološke organizacije ki seveda budno pazijo, da ja nebi kdo od mlajših dvignil glavo in uvedel ali pa že samo predlagal kakšno enostavnejšo rešitev ali kar koli naprednega za karkoli kar bi jim seveda vzelo dirigentsko paličico. Nevem zakaj je tetoviranje sploh potrebno? Po dveh treh letih se tako in tako številk ne da več prebrati, na prehodu meje nam nič več ne pomagajo(sosedje so že zdavnaj prešli samo na čipiranje) kar je tudi zahteva evrope in tudi hvala bogu tudi ostalega kulturnega seveta.Skratka samo pri nas in še to samo pri jagrih mora biti pa tako kot je bilo pred 100 leti.Še huje mora biti oboje čip in tatoo ja saj kmalu bodo zahtevali ovratnice z letno registracijo ,podobno je že bilo ko so psi nosili svetinjice okoli vratu in s tem razglašali da so cepljeni in zaradi tega nekateri tudi obviseli med lovom na kašni veji za vedno. Solzica kot sem napisal res je tako kot trdiš ampak te sprašujem ali je to dobro ,ali se tudi ti streinjaš z tem dvojnim označevanjem in če se mi prosim razloži zakaj je to dobro in potrebno?? Odgovor ker so se tako odločili nešteje.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  8. #18
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Podkum
    Prispevki
    875

    Privzeto

    Jež, ne se sekirat. Tudi moja psička (srbski gonič) je samo čipirana in spomladi na telesni oceni nisem imel težav, ko sem sodniku omenil, da psička ni tetovirana.
    p.s.: Naj vam še zaupam kaj sem doživel na prej omenjeni TO. Starejši, "izkušen" sodnik je gospo (ravno tako sodnica), ki je pisala zapisnik in v rokah držala rodovnik moje psičke zaprosil naj mu pove (prebere) katere pasme je psička. Toliko o (ne)znanju kinoloških gospodov v zelenem.

  9. #19

    Privzeto

    Citat mprimoz je objavil: Pokaži objave
    Jež, ne se sekirat. Tudi moja psička (srbski gonič) je samo čipirana in spomladi na telesni oceni nisem imel težav, ko sem sodniku omenil, da psička ni tetovirana.
    p.s.: Naj vam še zaupam kaj sem doživel na prej omenjeni TO. Starejši, "izkušen" sodnik je gospo (ravno tako sodnica), ki je pisala zapisnik in v rokah držala rodovnik moje psičke zaprosil naj mu pove (prebere) katere pasme je psička. Toliko o (ne)znanju kinoloških gospodov v zelenem.
    Primož, jaz bi pa na to stvar gledal, kot da je kontroliral, če je psička, ki je stala pred njim, tudi v rodovniku tako zapisana. Na isto stvar lahko gledaš iz več kotov.

  10. #20

    Privzeto

    Citat ostrostrelec.pero je objavil: Pokaži objave
    Primož, jaz bi pa na to stvar gledal, kot da je kontroliral, če je psička, ki je stala pred njim, tudi v rodovniku tako zapisana. Na isto stvar lahko gledaš iz več kotov.
    Živjo optimist!

    Slovenska lovska kinologija je pač na psu, se bo treba kar sprijazniti.
    In glede na lizanje samopriznanega nezakonitega vodstva LZS s povzpetniškim predsednikom KZS ne bo kmalu bolje ali pač nikoli.
    Skrajni čas, da se obe organizaciji ukineta in da v lovstvo in kinologijo končno prispe razum.

    Ja vem, tudi jaz sem nepopravljiv optimist, a k sreči ali na žalost so napadi vedno krajši.

Stran 2 od 25 PrvaPrva 12345612 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •