Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 18

Tema: Steiner Fernglas Ranger 8x42 Pro

  1. #1
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,840

    Privzeto Steiner Fernglas Ranger 8x42 Pro

    Ima kdo kaj izkušenj z tem dvogledom.
    Bolj ko se ukvarjaš z oslom,bolj si mu podoben!

  2. #2
    Član od
    May 2011
    Lokacija
    Slovenska Bistrica
    Prispevki
    431

    Privzeto

    Če te zanima preizkus in primerjava tega Steinerja z Bushnell Legend Ultra HD 8x42, Nikon Monarchom 8x42, Minox BL 8x42, Vortex Viper HD 8x42, Leupoldom Olympic 8x42, Hawke Endurance ED 8x43 in Kaps 8x42 se lahko dogovoriva za kak termim.

    Tako boš morda lažje presodil kako se primerja z drugimi. Meni osebno so sicer vsi Steinerji zelo všeč, v tem primeru pa bi rekel da morda obstaja kak konkurent, ki je boljši.
    Optik-trade.si

    Optik Trade na Facebooku

    Svetovanje s področja lovske optike: info@optik-trade.si ali 031 770 520 (08:00 - 21:00).

  3. #3
    Član od
    Aug 2008
    Lokacija
    Štajerska-Pohorje
    Prispevki
    504

    Privzeto

    Kakšno je vaše mnenje in izkušnje z dvogledi Minox?
    Za odgovore se že vnaprej zahvaljujem.
    Lp in dober pogled!

  4. #4

    Privzeto

    Sicer vprašanje ni bilo zastavljeno meni, lahko pa vseeno pripomnim:

    Sam imam Minox HG 8,5x52 BR

    Konkretne primerjave težko napišem, saj bi potreboval celo paleto podobnih daljnogledov za primerjavo. Sem pa z njim zelo zadovoljen, ob mraku se vidi bolj dolgo, kot pa mi oči in streljni daljnogled dopuščajo. Je razmeroma lahek in ima odličen oprijem. Nastavljanje ostrine je enostavno in priročno, ohišje je dovolj robustno in tudi precej ščiti pred udarci in poškodbami.

    No, v glavnem je to to, sem izredno zadovoljen. Za naročilo preko spleta (tujina) sem odštel v akcijski ponudbi 550EUR + 40EUR poštnine. sem pa slišal, da so menda cene v zadnjem letu skokovito narastle...
    * .308win | 7x65R/12 | 7x57R/16 | .223rem |20-20/76 | 12-12/70 | .22lr | .357 mag | .40S&W | Vižla *

  5. #5
    Član od
    May 2011
    Lokacija
    Slovenska Bistrica
    Prispevki
    431

    Privzeto

    Pri Minoxih je po mojih izkušnja tako, da bolj kot so dragi, bolj so vredni nakupa. Kar hočem povedati je, da se dražji modeli mnogo bolje kosajo s konkurenco kot cenejši modeli. BV serija mi je pustila precej slab vtis, BL je že nekje v sredini razdrea, HG in APO HG pa ponujajo že veliko za svoj denar. Vsaj po mojih izkušnjah, lahko pa je seveda kdo ima drugačne izkušnje.
    Optik-trade.si

    Optik Trade na Facebooku

    Svetovanje s področja lovske optike: info@optik-trade.si ali 031 770 520 (08:00 - 21:00).

  6. #6

    Privzeto

    Tudi jaz imam Minox BD 8.5x52 BR z njim sem zadovoljen.Tudi prijatelji, ki imajo daljnoglede znamke zeis in leica so gledali in preverjali daljnogled in so bili pozitivno presenečeni.

  7. #7

    Privzeto

    Lepo da v temi o Steinerju razpravljate o Minoxu! Veliko sem izvedel iz teme
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  8. #8
    Član od
    Aug 2008
    Lokacija
    Štajerska-Pohorje
    Prispevki
    504

    Privzeto

    Hvala za odgovore.
    Tebi Ganges pa za potrpežljivost.
    Lp in dober pogled!

  9. #9

    Privzeto

    Pozdravljen!

    Uporabljam Steiner Ranger PRO 8x56 in ga lahko samo pohvalim. Primerjal sem ga z Zeiss Victory 8x56. Res da so razlike vendar so za moje pojme zanemarljivo majhne. V čistoči in pa svetlosti slike v okolju z malo svetlobe (pozni mrak, mesečina...) vsaj jaz razlike nisem opazil. Sem pa opazil razliko v količini prisotne kromatske aberacije ob določenih pogojih, pri Steiner-ju je občutno večja na robih slike v če ne gledaš vzolž osi goriščnice. Predlagam ti, da če že gledaš dvogled z 8 kratno povečavo se ne usredotoči samo na 42 mm lečo, poglej še malo 56 mm. Meni moj super služi.

    LP

  10. #10
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,840

    Privzeto

    Hvala za tvoj nasvet.
    Bolj ko se ukvarjaš z oslom,bolj si mu podoben!

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •