Stran 3 od 3 PrvaPrva 123
Rezultati 21 do 26 od 26

Tema: Kaliber 45-70 Gov

  1. #21

    Privzeto .45-70 govt.

    Sam sem pred časom kupil Marlin 1895GBL v tem kalibru(slika spodaj),za skupne zimske love!
    Puško je natančna,priročna skupna dolžina 94cm,v nabojniku je prostor za 6 nabojev, uporabljam 26,4gr Remington krogle
    Do sedaj sem z njo uspel upleniti gumbarja na caa 40m (strel visoko v hrbtenico) vstopna in izstopna rana enako velike cca. 12-15mm(veliko majnše poškodbe kot ponavadi kadar streljam s karabinom .30-06 vulkan kroglo,sam sem bil prijetno presenečen...)
    Na splošno sem s puško zelo zadovoljen(lahka,priročna,natančna nastreljeno imam na 70m,omogoča hitro repetiranje,odsun primerljiv z 7X57R 11,2gr SPCE kroglo-saj po mojem mlenju,...
    Na sliki tudi krogla krogla je na 70m prebila cca.5cm ploh in se zarila v zemljo.....

    Zadnje dve slike malo slabše kvalitete slikano z mobitelom , na sliki izstopna rana

    Pa dober pogled vsem
    Lenoba je gonilna sila napredka!

  2. #22
    Član od
    Apr 2011
    Lokacija
    Brezje
    Prispevki
    23

    Privzeto za blackwolfa

    Lepo ker si se udeležil teme. Zanima me ?
    kakšne so bile notranje poškodbe
    Kje si kupil puško in koliko stane?

    Lahko mi odpišeš tudi na zasebno sporočilo. LP

  3. #23

    Privzeto

    Kako se kaj obnese uporaba tega kalibra pri lovu jelenjadi in divjih prašičev(tudi večji primerki) z uporabo omejenega klasičnega streliva, ki se ga dobi pri nas? Američani uporabljajo na veliko tudi ''heavy load'' strelivo, ki je močnejše in se ga pri nas težko dobi.

    Zaustavljalna moč verjetno ni problem zaradi samega premera in surove mase krogle, kako je pa kaj glede prodornosti in prebojnosti krogle pri večjih primerkih divjadi? Strelivo, ki se ga dobi pri nas ima okrog 3000 J energije kar je konkretno manj kot recimo kak 8x57, 9,3 ,..

    Izkušnje, mnenja?

    Edino kar sem slišal od kolega je to, da je videl, ko krogla ni prebila niti 20kg težkega prašiča, sicer streljanega v pleče.

  4. #24

    Privzeto

    Citat Falco je objavil: Pokaži objave
    Edino kar sem slišal od kolega je to, da je videl, ko krogla ni prebila niti 20kg težkega prašiča, sicer streljanega v pleče.
    Težko verjamem. Sicer ne vem kakšen naboj je bil ampak Casul (enaka krogla) revolver prebije vsakega merjasca.
    Z 45-70 so pa bizone streljali.
    Last edited by alojz1; 19. January 2015 at 20:43.

  5. #25

    Privzeto

    Alojz, ker bo puška v tem kalibru verjetno prišla k hiši je tvoja objava samo pozitivna in kaže v pravo smer.
    Glede tistega 20kg pujska pa je to bila mogoče samo ena izmed tistih nemogočih izjem, ki se včasih dogodi, ampak sigurno ni pa ''lovačka priča''

    Mogoče kdo z konkretnimi izkušnjami pri uporabi tega kalibra na jelenjad in divje prašiče, seveda na krajše razdalje?

  6. #26

    Privzeto .45-70govt

    zdravo,

    iz izkušenj lahko povem,da ne glede na težo divjega prašiča ga je krogla vedno #prebila#, tudi v primerih slabšega zadetka je bil beg divjadi minimalen krvna sled pa "močna" tako da do sedaj še nisem imel primera, da bi bilo potrebno iskati s krvosledcem...
    moje izkušnje z omenjenim kalibrom in Marlinovo puško do sedaj več kot pozitivne tako z natančnostjo puške, učinkom krogle na divjadi, da poškodb na mesu niti ne omenjam saj so ne glede na zadetek minimalne in jih praktično ni(lahko bi rekel da je to "tapravi kaliber za meso" )

    lp!
    Lenoba je gonilna sila napredka!

Stran 3 od 3 PrvaPrva 123

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •