Stran 5 od 6 PrvaPrva 123456 ZadnjiZadnji
Rezultati 41 do 50 od 58

Tema: Poslovnik lovske družine

  1. #41

    Privzeto

    V društvih imamo vsi enake dolžnosti in enake pravice. Izjeme, recimo starostne in zdravstvene omejitve morajo biti točno zavedene v aktih in spet veljajo za vse enako. Ure ali pike, isti šmorn, je samo stvar faktorja za preračun.
    Povod špetirov, kot je navedel Alojz1 je, razločevanje na "naše", "druge", bogate, nevarne in bogsigavedi kakšne "kategorije" še.
    Denarna požrešnost marsikaterega vodstva LD je pripeljala tudi do tega, da si nekateri delovno obveznost odkupijo z denarjem, materialom ali celo kakšnimi darili nad in pod mizo ali pa le na lepe oke ali intimne trenutke v goščavi. To definitivno pripelje do nejevolje ostalih in do razdora v družinah.

    Do teh težav prihaja mnogokrat zato, ker vodilni, najsi bodo revirni vodje ali kdorkoli je že odgovoren za razporeditev dela, običajno gospodar, tega enostavno niso sposobni in ker eni smatrajo zadolžene jim lovce za hlapce s katerimi lahko delajo ko svinja z mehom, drugi pa si nobenemu ne upajo nič reči. Vse sorte se dogaja, samo odkritega in enakovrednega obravnavanja v takih problematičnih družinah ni.
    Najbolj me pogreje, ko se na jesen, recimo v tem mesecu nekdo spomni, da je treba še eno prežo narediti ali popraviti.
    To lahko zraste samo v zeljnati glavi, ki je nasajena na nesposobno rit!
    Vsa dela in potrebna denarna, materialn in človeška sredstva se planira pred koncem leta. Točno se lahko definira koliko ljudi za koliko ur potrebuješ da opraviš to, to in to delo, ki ga je treba opraviti.
    Pogoj da to narediš je osnovna pismenost in 5 dek mozga!

    Na začetku naslednjega, najkasneje na rednem spomladanskem občnem zboru mora biti razpored potrjen in dan v izvajanje, torej seznam del razdeljen med lovce! Dva tedna pred sezono lova morajo biti dela v lovišču dokončana!
    Naj opomnim, da je tudi delo v lovišču vznemirjanje divjadi n tako v nasprotju z zakonodajo, zato jih je potrebno čim prej zaključiti, ne pa da se celo leto z motorkami in sekirami pojamo po lovišču.
    Po drugi strani smo v prvi vrsti lovci, ne pa gradbeniki in kmetje. To smo le kolikor je nujno potrebno, nikakor pa ne za postavljanje palač na kolih v katerih se potem izvaja kurbarija pa še kaj.

    Na osnovi tega malo razkurjenega pisanja verjetno sklepate, da imamo pri nas to neurejeno?!
    Ne, neeeee, pri nas je vse lepo in prav.

    Če verjamete ...
    Verum justicia quod parilitas!

  2. #42

    Privzeto

    Kakšen konflikt interesov? Upravljalka je odgovorna, da realizirala letni načrt - to je bistvenega pomena. Kako ta cilj doseče je skrb vodstva in ni splošnega pravila. Ure se samo evidentirajo in jih po moji oceni ni mogoče plačevati (glej Z. o društvih - delitev premoženja med člane in delovno zakonodajo). Po navedbi Alojza bi morali imeti v firmi vsi enako plačo. Največ težav izhaja iz kulta trofeje, zato le redke družine funkcionirajo brez vrednotenja dela.

  3. #43

    Privzeto

    Citat KAILER je objavil: Pokaži objave
    Po navedbi Alojza bi morali imeti v firmi vsi enako plačo. Največ težav izhaja iz kulta trofeje, zato le redke družine funkcionirajo brez vrednotenja dela.
    Očitno nisi prebral ali pa ne razumeš. Z odebeljenim se popolnoma strinjam. Ne strinjam pa se z prepovedjo lova nasploh. Mislim celo, da je protizakonita.
    In LD ni podjetje. Tisti, ki ima preveč denarja in ure plača lahko lovi na škodo nekega revnega poštenjaka, ki delo opravi. Ampak prvi lahko plača več ur in je prvi upravičen do odstrela.
    Poznamo pa tudi cenik za lovni turizem.
    Last edited by alojz1; 7. October 2013 at 17:08.

  4. #44
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Ure, točke.....se radodeli tako našm, drugače vašim..... Zato je s tem pogojevati pavico takega in drugačnega lova ponavadi nepravično. Boljše dati pravico do trofeje vsakemu vsako drugo leto pa je pravično, po določenem datumu pa vsem. Kdor nima interesa je ne bo ustrelil in najbolj zagnani bodo lahko vseeno prišli vsako leto na svoj račun.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  5. #45

    Privzeto

    Denarno nadomestilo namesto opravljanja obveznih ur je smrtna obsodba za vzdušje v lovski družini in tudi zanjo nasploh!

    Alojz1 povej mi, kako boš zagotovil, da bodo v primeru, da lahko člani izvajajo lov kljub neopravljenemu delu, to delo tudi dejansko opravili?
    Slej ko prej se ti bo našel nekdo, ki se ti bo smejal v obraz, izvajal lov, naredil pa nič.

  6. #46

    Privzeto

    Bokarca. Tudi ti ne bereš.
    Srnjak, najbolj iskana divjad večine lovcev. Jih je premalo za vse. Neka selekcija mora biti. Strinjam se, da je lahko delo tisto merilo. Ampak mi smo to posplošili. Kdor ne opravi ur ali ne plača ne sme loviti parkljaste divjadi. Prašič dela škodo. Pa ga na pogonu ne boš smel. Le lisičko. Ali pa srne. Ne bom tretjič pisal. Preberi.

  7. #47
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Ko vpletemo denar, da se nekatere stvari lahko nadomesti splačilom, hitro nastanejo delitve in špetiri. Določiti neko minimalno število ur, ki so obvezne za vse pa je. Vsak vsaj malo zainteresiran jih bo opravil. No čeprav pri nas je nek težki privatnik, previsok da bi sam z rokami kaj premaknil, kar svojega zaposlenega pošiljal delat.... Pa kaj mu hočeš, saj za jago tudi ni našel časa...
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  8. #48

    Privzeto

    Alojz1;

    Recimo da izvajam lov na netrofejno divjad, potem mi ni potrebno opravit ur? Za izvajanja lova nanjo ne rabim prež, košenic itd? Gladko ignoriram vodstvo družine in gospodarja, ki so delo načrtovali in mi ga naložili ter solovce, kateri so delo opravili?
    Če ste se v vaši LD dogovorili, da boste srnjake streljali samo tisti najbolj pridni je meni v redu; po drugi strani pa se mi poraja vprašanje: ali ne z tem samo še bolj vzpodbujamo kult trofeje? Nagrada (odstrel trofejne divjadi) samo za pridne, ostali pa streljate netrofejno, ker je itak noben noče. Pa smo zopet pri delitvi divjadi in povečevanju zaželenosti trofeje, ker jo pojmujemo kot nagrado.
    Mislim da je bolje urediti odstrel tiste divjadi, za katere je več interesa kot pa možnosti na časovni interval, nekako tako kot je Mugo napisal.

  9. #49

    Privzeto

    Citat Bokarca je objavil: Pokaži objave
    Nagrada (odstrel trofejne divjadi) samo za pridne, ostali pa streljate netrofejno, ker je itak noben noče.
    No pa si zadel bistvo. Eno skupino lovcev prisilimo, da strelja netrofejno in so sankcije če nočejo. Drugim pa prepovemo. Čeprav smo lahko pod planom.
    Inšpektor je že kaznoval takšna vodstva LD, ki so omejevala člane pri izvajanju lova in plana niso dosegli.
    Najmanj pošteno pa je, da se najde kdo ki del ne opravi in ure kar dobi.

  10. #50

    Privzeto

    Alojz1, brez zamere ampak z citiranjem samo dela povedi ter poudarjanjem samo nekaterih besed lahko bistveno spremeniš pomen in sporočilnost povedanega, če si spreten tudi tako da potem vse skupaj odgovarja tebi.

    Kolikor jaz razumem iz tvojih postov, trdiš da ne smemo prepovedati lovcem lov, če ne opravijo dela. Ali ne z tem spremenimo delo v prostovoljno, saj kazni zanj potem ni? Oziroma je lahko nagrada v obliki odstrela trofejne divjadi, ampak kot sem že prej napisal, to po mojem mnenju le še poveličuje kult trofeje.
    Ko pa pridemo do prostovoljnega dela, pa sam veš koliko jih bo prišlo kaj naredit.

    Poleg tega v nekaterih LD kot kazni na nepravilni odstrel predpisujejo določeno število delovnih ur. Potem tudi to ni mogoče, ker se ne sme omejevati lova?

Stran 5 od 6 PrvaPrva 123456 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •