Stran 3 od 6 PrvaPrva 123456 ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 53

Tema: Puška 8x57

  1. #21

    Privzeto

    So zadetki drugega streljanja znotraj skupine zadetkov prvega?
    Če niso, kje in kako velika je skupina prvih zadetkov?

  2. #22

    Arrow

    če bi imel puško iz slike tega problema ne bi imel... oz. nekateri sklepajo (pa ne ti gonjač) da če bodo dali za orožje >5000€ bo sama center našla...

  3. #23

    Privzeto

    Pozabil sem vprašati, kaj zate pomeni "puška nastreljena v nulo"?

  4. #24
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    481

    Privzeto

    Citat karel je objavil: Pokaži objave
    Pozabil sem vprašati, kaj zate pomeni "puška nastreljena v nulo"?
    Da lahko na 100m komarju levo jajce odstrelis

  5. #25

    Privzeto

    Citat tinko balinko je objavil: Pokaži objave
    "Da lahko na 100m komarju levo jajce odstrelis "
    Dober štos.
    Vprašal sem povsem resno, ker ima vsak svojo teorijo, ki se v praksi večkrat izniči.

  6. #26

    Privzeto

    Naredi 5 serij po 5 strelov pa poročaj, bo morda kaj lažje predvideti. Morda ti kaj nagaja pri oblesju...

  7. #27

    Privzeto

    Če so na 100 m zadetki dvakrat po 10 in enkrat 9 ali pa tri 10-tke je zame za potrebe lova puška nastreljena v "nulo". Samo moti me zakaj je v prvi seriji tak raztros,v drugi tretji ali četrti seriji pa so (po mojem mišljenju)rezultati odlični.

  8. #28

    Privzeto

    Citat gonjač je objavil: Pokaži objave
    Če so na 100 m zadetki dvakrat po 10 in enkrat 9 ali pa tri 10-tke je zame za potrebe lova puška nastreljena v "nulo". Samo moti me zakaj je v prvi seriji tak raztros,v drugi tretji ali četrti seriji pa so (po mojem mišljenju)rezultati odlični.
    Puška je "u nulo" po vsakem mnenju, ne samo po tvojem. Sam še nisem videl tega kalibra v lovski izvedbi narediti tri desetke (na predpisano tarčo).

  9. #29

    Privzeto

    Da ne bomo komplicirali kaj je "v nulo" in kaj ne ( je malo daljša zgodba, ki ni povsem enostavna ) bi prosil, da mi odgovoriš na vprašanje o skupinah zadetkov z dodatkom, s kakšnim strelivom streljaš, s povdarkom na teži krogle.

  10. #30

    Privzeto

    Karel, medtem ko bo nastrelil skupine (preko noči ni mogel, sedaj pa pada dež) pa lahko na daljši način pojasniš kaj je po tvoje izraz -nastreljena"u nulo", ki ga uporablja lastnik puške.
    Jaz to razumem tako, da je grupa zadetkov okrog centa takšna, da daljnogleda ni potrebno več prestavljati. Kako velika je grupa pa je odvisno od kvalitete puške in streliva. In kot sem napisal, jaz treh centrov z lovsko 8x57 še nisem videl. V puškarni Kranj je bila puška odlična, če je bila grupa 5cm. Pa niso streljali na 100m.

Stran 3 od 6 PrvaPrva 123456 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •