Stran 4 od 6 PrvaPrva 123456 ZadnjiZadnji
Rezultati 31 do 40 od 53

Tema: Puška 8x57

  1. #31

    Privzeto

    Za skupnine zadetkov sem vprašal že včeraj, na podlagi njegovega posta.
    Samo določene ( izbrane ) cevi oziroma mehanizmi, z določenim strelivom, nesejo v nulo - zadetki se sekajo. Če takšen mehanizem, ni pravilno vpet v olesje, če niso merilne naprave ( v tem primeru strelni daljnogled ) pravilno montirane, če strelec dela napake, itd., pride do raztrosa. Ne moremo več govoriti, da orožje nese v nulo, ampak o tem, koliko ima raztrosa.

  2. #32

    Privzeto Vprašanje

    Mene pa zanima,koliko vpliva celo olesje na zadetke pri zaporednih strelih?
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  3. #33

    Privzeto

    Torej se strinjava, da je izraz "nastreljena u nulo" lahko takrat, ko daljnogleda ni možno več prestavljati (skupina zadetkov okrog centra).
    Toleranca 0 pa je nedosegljiva (imaginarna).

  4. #34

    Privzeto

    Citat dolgin je objavil: Pokaži objave
    "Mene pa zanima,koliko vpliva celo olesje na zadetke pri zaporednih strelih?"
    Zelo. Če mehanizem ni pravilno vpet, če se cev dotika lesa, ki ji ne dovoli pravilnih vibracij, so zadetki vsepovsod, le na željenem mestu ne.

  5. #35

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    "Torej se strinjava, da je izraz "nastreljena u nulo" lahko takrat, ko daljnogleda ni možno več prestavljati (skupina zadetkov okrog centra)..."
    Lahko se strinjava le v primeru, ko je center zelo majhen - en klik na daljnogledu pa je 1/8 MOA do 1/4"...

  6. #36

    Privzeto

    Citat karel je objavil: Pokaži objave
    Lahko se strinjava le v primeru, ko je center zelo majhen - en klik na daljnogledu pa je 1/8 MOA do 1/4"...
    koliko je to pravzaprav deklarirano in pri naših daljnogledih specificirano?
    menda bi naj klik bil 1/4 cole, kar znese 6mm na 100m. ampak takšne natančnosti jst nisem dosegel, vedno mi je prestavilo vsaj za pol cole...

  7. #37
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    481

    Privzeto

    0.1mrad=1cm
    1/4 moa=7mm
    1/8moa=3,5mm
    1moa=2,9...cm
    1shoters moa=3cm (v vojaske namene zaokrozeno zaradi lazjega preracunavanja)
    Vse sem napisal za 100m razdaljo do tarce

    Vse je pa odvisno od optike...Vec denarja vecja natancnost mehanizma.

  8. #38

    Privzeto

    Citat Markysprej je objavil: Pokaži objave
    "... vedno mi je prestavilo vsaj za pol cole..."
    Po višini ali po širini?

  9. #39

    Privzeto

    ne vem več točno. spomnim pa se, da sem imel zelo blizu centra nastreljeno (manj kot 1 cm), pa sem si rekel 1 klik (1/4 moa) pa bo to-to.
    ja in poglej ti šmenta če mi ni potem šlo vse v PM...

  10. #40

    Privzeto

    Citat Markysprej je objavil: Pokaži objave
    "...ja in poglej ti šmenta če mi ni potem šlo vse v PM..."
    To je ena izmed možnosti, ki se večkrat dogaja.
    Pri klikanju po višini naj bi prišlo do razlik zaradi padca krogle. Po širini, teh razlik ne bi smelo biti. Vse je pogojno rečeno.

Stran 4 od 6 PrvaPrva 123456 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •