Stran 3 od 6 PrvaPrva 123456 ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 51

Tema: Kos orožja v 2 listinah

  1. #21

    Privzeto

    Tema je: Kos orožja v dveh listinah.
    Dovoljenje za posest orožja - Tako Šport, kot tudi Lov, dovoljuje prenašanje iz upravičenih razlogov in uporabo orožja za namene, katere je izdano. Zalomi se pri nabavi streliva, kjer morajo biti izpolnjeni še nekateri pogoji.
    Nisi mi dal konkretnega odgovora, na vprašanje o nesmiselnosti.

  2. #22
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat karel je objavil: Pokaži objave
    Tema je: Kos orožja v dveh listinah.
    Dovoljenje za posest orožja - Tako Šport, kot tudi Lov, dovoljuje prenašanje iz upravičenih razlogov in uporabo orožja za namene, katere je izdano. Zalomi se pri nabavi streliva, kjer morajo biti izpolnjeni še nekateri pogoji.
    Nisi mi dal konkretnega odgovora, na vprašanje o nesmiselnosti.
    Mogoče v Moldaviji.

  3. #23
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat karel je objavil: Pokaži objave
    Tema je: Kos orožja v dveh listinah.
    Dovoljenje za posest orožja - Tako Šport, kot tudi Lov, dovoljuje prenašanje iz upravičenih razlogov in uporabo orožja za namene, katere je izdano. Zalomi se pri nabavi streliva, kjer morajo biti izpolnjeni še nekateri pogoji.
    Nisi mi dal konkretnega odgovora, na vprašanje o nesmiselnosti.
    Nesmiselno je pisanje razloga za orožja, ki ga lahko imaš samo doma.

  4. #24

    Privzeto

    "Muzikant" - Ti pa res godeš zelo stare viže...
    S teboj nima smisla debatirati o možnostih zakona iz 2001, a dezinformacij, v javnem medijo, ti res ni treba dajati.
    Če imaš kakšnega kolega, ki se ukvarja s strelstvom, ga vprašaj, kakšno orožno listino ima za športno orožje.
    Nekaj listin, ki sem jih naštel, ti lahko pokažem tudi jaz...:icon_:

  5. #25

    Privzeto

    Ma kaj ste se zopet zaleteli v špetir.Pinky naj pokliče na njegovo UO pa bo.Ker si pa posamezne UO pri nas različno razlagajo zakon o orožju ga pa prosim ,da objavi odgovor,ki ga bo dobil.
    Med ljudmi bodi človek,med psi bodi volk!

  6. #26
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    481

    Privzeto

    Citat karel je objavil: Pokaži objave
    "Muzikant" - Ti pa res godeš zelo stare viže...
    S teboj nima smisla debatirati o možnostih zakona iz 2001, a dezinformacij, v javnem medijo, ti res ni treba dajati.
    Če imaš kakšnega kolega, ki se ukvarja s strelstvom, ga vprašaj, kakšno orožno listino ima za športno orožje.
    Nekaj listin, ki sem jih naštel, ti lahko pokažem tudi jaz...:icon_:
    ja karel,tukaj nimas najbol prav.....Tudi jaz sem taksen pacient,ki vse vpisuje na orozni list za lov.
    Dokler hodimo na slovenske tekme je vse ok.Za tujino pa zna biti problem,saj se zna zgoditi da lepo ostanes doma,izkljucno zaradi tega ker imas na OL vpisano lov ti pa gres za klub streljat v tujino recimo.
    Pinkfloyd ce te prav zastopim,je mozno da das ta kos na svoj OL ampak kot souporabnik,seveda ce izponjujes ti in orozje pogoje....
    Moja teorija je da bolse da vse vpisujes na OL lov,in hodis na tekme.KOt pa da imas na OL sport in hodis na lov-najbrz se nebi lepo koncalo ce te dobijo.....

  7. #27

    Privzeto

    "tinko balinko" - Ni problem imeti OL za lov in se udeleževati tekem. To je povsem normalno in z zakonom dovoljeno ( ... orožje za lov se lahko uporablja v lovišču in na strelišču...) Problem nastane, ko bi šel na lov z orožjem, ki ga imaš vpisanega v OL - Šport ali v Dovoljenju za posest - Šport . Njega lahko uporabljaš le na strelišču!!!
    Še večji problem pa je, da nekateri ne vedo ali pa nočejo vedeti, da obstaja Dovoljenje za poset - Šport, Dovoljenje za poset - Lov. Z njimi imaš enake pravice uporabe, le pravice pri nabavi streliva so pogojene. Tretje Dovoljenje za posest - OSTALO, pa je dovoljenje, ki ti omogoča le posest, brez prenašanja, nošenja, uporabe in nabave streliva.
    Nekaj je potrebno na tem svetu tudi razumeti. Zato se mora prebrati kakšen zakon. Če ga ne razumeš vprašati na UE, MNZ, itd..To počnem jaz in sem vedno na tekočem. Potem pa naletim na neke muzikante, ki drgnejo staro ploščo...:icon_:

  8. #28

    Privzeto

    Citat kovač je objavil: Pokaži objave
    "...Ker si pa posamezne UO pri nas različno razlagajo zakon o orožju ga pa prosim ,da objavi odgovor,ki ga bo dobil."
    Naj tudi objavi za katero UE gre. Če ne bo delovala v skladu z zakonom, mi ne bo potrebno dati prijave na MNZ, ker tudi oni berejo ta forum.

  9. #29
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    TE=karel;72782]"tinko balinko" - Ni problem imeti OL za lov in se udeleževati tekem. To je povsem normalno in z zakonom dovoljeno ( ... orožje za lov se lahko uporablja v lovišču in na strelišču...) Problem nastane, ko bi šel na lov z orožjem, ki ga imaš vpisanega v OL - Šport ali v Dovoljenju za posest - Šport . Njega lahko uporabljaš le na strelišču!!!
    Še večji problem pa je, da nekateri ne vedo ali pa nočejo vedeti, da obstaja Dovoljenje za poset - Šport, Dovoljenje za poset - Lov. Z njimi imaš enake pravice uporabe, le pravice pri nabavi streliva so pogojene. Tretje Dovoljenje za posest - OSTALO, pa je dovoljenje, ki ti omogoča le posest, brez prenašanja, nošenja, uporabe in nabave streliva.
    Nekaj je potrebno na tem svetu tudi razumeti. Zato se mora prebrati kakšen zakon. Če ga ne razumeš vprašati na UE, MNZ, itd..To počnem jaz in sem vedno na tekočem. Potem pa naletim na neke muzikante, ki drgnejo staroploščo...:icon_:[/QUOTE]

    Moraš preiti od besed k dejanjem.

  10. #30

    Privzeto

    Citat muzikant je objavil: Pokaži objave
    "...Moraš preiti od besed k dejanjem."
    Jaz tolmačim dejanja ( prakso ), z besedami. Tebi bi verjetno bilo potrebno tudi kaj narisati...

Stran 3 od 6 PrvaPrva 123456 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •