Stran 6 od 6 PrvaPrva ... 23456
Rezultati 51 do 51 od 51

Tema: Kos orožja v 2 listinah

  1. #51
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    126

    Privzeto

    Zdravo, stara tema ampak se mi zdi da se je tukej še najbolje približalo moje uprašanju. Namreč orožje, ki ga imam vpisanega v orožnem listu, je v souporabi. Jaz nisem lastnik. Orožje se hrani pri lastniku. Zanima pa me ali se kljub temu rabi poleg orožne listine obrazec o izposoji orožja. Namreč nikjer ne piše v orožnem listu, kje se orožje hrani oz. da je v souporabi. To bi se dalo razbrati iz obrazca o izposoji, ampak nikjer nisem zasledil da je ta obrazec treba imeti, če gre za souporabo. Glede hranjenja in lastništva se je vpisalo samo na vlogi za souporabo.
    Primer: policija izvede kontrolo orožja pri lastniku. Enega kosa orožja nima pri sebi, ker ga ima oseba v souporabi in je na lovu. Kako dokazati to policiji, razen s preverjanjem na upravni enoti, če gre res za souporabo.
    Pri puškah v souporabi je pri tistem, ki ima določen kos v souporabi poleg št. registra, še zapisana št. registra/register lastnika orožja.
    Tako da, če sta pri nekem kosu dve številki registra, je ta kos v souporabi in mislim da ni potrebno policistu ničesar razlagati, ker vse piše v orožnem listu!

    P.S. Slabo prebral primer...lastniku se ne naredi dodatne zaznambe
    Last edited by luka_k; 6. May 2013 at 18:53.

Stran 6 od 6 PrvaPrva ... 23456

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •