Stran 5 od 6 PrvaPrva 123456 ZadnjiZadnji
Rezultati 41 do 50 od 51

Tema: Kos orožja v 2 listinah

  1. #41

    Privzeto

    Informacija, ki jo imam naj bi bila iz upravne enote, bom pa jutri sam preveril na upravni enoti, če to drži, Sporočim kaj oni rečejo na to.

  2. #42

    Privzeto

    Fantje ne komplicirati in preveč spraševati.
    Obrazec za posojo puške je potreben, če puško posodiš nekomu, ki že ima OL za isto kategorijo orožja. Posodiš lahko praktično vsakemu lovcu. Če pa ima kot solastnik vpisano v OL pa to ni potrebno.

  3. #43

    Privzeto

    Enakega mnenja sem tudi jaz. Občutek imam, da tudi na upravnih enotah niso najbolje podučeni o zakonu. Bom preveril :)

  4. #44
    Član od
    Aug 2008
    Lokacija
    Štajerska-Pohorje
    Prispevki
    504

    Privzeto

    Preveri. Je pa tako, kot je napisal Alojz.
    Lp

  5. #45

    Privzeto

    Citat Duke je objavil: Pokaži objave
    Zdravo, stara tema ampak se mi zdi da se je tukej še najbolje približalo moje uprašanju. Namreč orožje, ki ga imam vpisanega v orožnem listu, je v souporabi. Jaz nisem lastnik. Orožje se hrani pri lastniku. Zanima pa me ali se kljub temu rabi poleg orožne listine obrazec o izposoji orožja. Namreč nikjer ne piše v orožnem listu, kje se orožje hrani oz. da je v souporabi. To bi se dalo razbrati iz obrazca o izposoji, ampak nikjer nisem zasledil da je ta obrazec treba imeti, če gre za souporabo. Glede hranjenja in lastništva se je vpisalo samo na vlogi za souporabo.
    Primer: policija izvede kontrolo orožja pri lastniku. Enega kosa orožja nima pri sebi, ker ga ima oseba v souporabi in je na lovu. Kako dokazati to policiji, razen s preverjanjem na upravni enoti, če gre res za souporabo.
    Ne potrebuješ nikakršnega obrazca o izposoji,saj je OL.

    lp

  6. #46

    Privzeto

    Preveril na UE. Ni potrebno imeti nobenega obrazca.

  7. #47
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Naslednjič preveri pri ZKP=zdrava kmečka pamet.

  8. #48

    Privzeto

    Citat muzikant je objavil: Pokaži objave
    Naslednjič preveri pri ZKP=zdrava kmečka pamet.
    Lastnik je trdil, da so mu na UE rekli, da mora imeti obrazce o izposoji in so mu jih tudi natisnili. Verjetno pa je šlo za nesporazum ali kaj podobnega. Potem pa ga prepričaj, če je to mogoče. Bolš za zihr prevert, kot pa pri ZKB, potem je pa en bolj pameten kot drugi brez kakršne koli podlage.

  9. #49
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Kdor ima ZKP pač razume, da si istočasno ne more orožja sposoditi in imeti v souporabi.

  10. #50

    Privzeto

    Duke upoštevaj nasvete in ne hodi spraševat bedarij. Ne vem zakaj slepo upoštevate vsako neumnost, ki jo kdo natrosi. Za logiko ste pa nekateri imuni.

Stran 5 od 6 PrvaPrva 123456 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •