Stran 4 od 6 PrvaPrva 123456 ZadnjiZadnji
Rezultati 31 do 40 od 51

Tema: Kos orožja v 2 listinah

  1. #31
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Fantje umerite konje ker z zmerjanjem in kazanjem mišic ne bomo daleč prišli. Predvsem pa o konjih naj sodijo konjarji o njihovih boleznih pa veterinarji. Težko verjamem da obstaja toliko strokovnjakov v eni osebi kot je brati v postih. [COLOR="Red"][/COLOR]
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  2. #32

    Privzeto

    "Veper - supermoderator" - Moje objave lahko kar zbrišeš. Ne bom komentiral...

  3. #33
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    362

    Privzeto

    Citat karel je objavil: Pokaži objave
    - Dovoljenje za posest orožja - V njem je, na tretji strani, pod zaporedno številko 01, pod naslovom Podatki o orožju, napisano ŠPORT, OSTALO in nekako od lanskega leta tudi LOV.
    Dovoljenje za posest je samo eno, še vedno.

    Na strani 3 pod točko 1 sicer piše Razlog posesti, ne glede na to kaj tam piše, pa ne spreminja vsebine/"moči" dokumenta. Kdor je lani legaliziral neprijavljeno orožje, mu pod točko 1 piše Legalizacija, pa tudi še drugi razlogi se najdejo.

    Citat karel je objavil: Pokaži objave
    Pri souporabi, kot sem iz zakona na debelo citiral, se dovoli vpis v OL enega in istega orožja trem uporabnikom, od katerih pa je eden ( uradno ) lastnik.
    Tudi tega zakon izrecno ne določa in prav zaradi tega sem danes na UE skoraj "prišel skozi". Je pa zadnji trenutek klicala teta iz MNZ in povedala, da je bilo ob izdaji zakona izrecno poudarjeno, da taka kombinacija (isti kos na Dovoljenju za posest in OL) ni možna. Upam, da smo rešili ta problem :icon_:
    Hvala vsem za pomoč.

  4. #34

    Privzeto

    Citat Pinkfloyd je objavil: Pokaži objave
    "...Je pa zadnji trenutek klicala teta iz MNZ in povedala, da je bilo ob izdaji zakona izrecno poudarjeno, da taka kombinacija (isti kos na Dovoljenju za posest in OL) ni možna..."
    To sva ti, jaz in "dolgin", napisala že na začetku...Zahvala gre potem, samo nama dvema.:icon_smile:

    Citat Pinkfloyd je objavil: Pokaži objave
    "...Tudi tega zakon izrecno ne določa..."
    Orožna listina in Orožni list, sta dva različna pojma.
    Zakon govori o Orožnem listu in sploh ni potrebno razmišljati o Dovoljenju za posest orožja. Res pa je, da še vedno obstaja možnost OL - LOV in OL - ŠPORT. Ne trdim, a mislim, da tudi to "mešanje", ne pride v poštev. OL - Varnost je izločen.

    Citat Pinkfloyd je objavil: Pokaži objave
    "...Dovoljenje za posest[/URL] je samo eno..."
    Ja, res je knjižica ista, enako, kot pri OL, a tisto, kar je zapisano v knjižicah, je bistvenega pomena. Imel sem vse, razen za lov in imam še nekaj orožnih listin. Za vsako vem, kaj mi nudi in kakšne pogoje postavlja in to sem tudi napisal. Vozniško dovoljenje v cestnem prometu je tudi samo eno, a voziš lahko le tista vozila/kategorije, ki jih imaš vpisane.

    Za konec bi napisal samo še to, da je bil in bo vedno moj namen, dajati pravilne informacije in v bodoče prosim, da mi nihče ne omenja, pobeglih konjev in kazanja mišic.
    Lep dan še naprej.

  5. #35
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    362

    Privzeto

    Citat karel je objavil: Pokaži objave
    To sva ti, jaz in "dolgin", napisala že na začetku...Zahvala gre potem, samo nama dvema.:icon_smile:
    Zahvala gre vsem, ki so sodelovali, še posebi pa vama dvema, ja :icon_:


    Citat Pinkfloyd je objavil:
    "...Tudi tega zakon izrecno ne določa..."
    To je rekla referentka


    Ampak strinjaš se pa, da orožje v Dovoljenju za posest ne dovoljuje nošenja, pa naj bo katerekoli "vrste"?

  6. #36

    Privzeto

    Citat Pinkfloyd je objavil: Pokaži objave
    "...Ampak strinjaš se pa, da orožje v Dovoljenju za posest ne dovoljuje nošenja, pa naj bo katerekoli "vrste"?"
    Ne, da se strinjam, to vem že od takrat, ko sem "predelal" ZOro-1, še preden je stopil v veljavo...Da dovoljuje nošenje, nisem nikdar trdil. Kaj dovoljujejo, sem zapisal, v eni od objav in to drži.
    Pa še nekaj, kar marsikdo verjetno ne ve. Tudi OL - Šport, ne dovoljuje nošenja, ampak le prenašanje iz upravičenega razloga in uporabo na strelišču - enako, kot Dovoljenje za posest - Šport.

  7. #37
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Citat karel je objavil: Pokaži objave
    ...
    Tudi OL - Šport, ne dovoljuje nošenja, ampak le prenašanje iz upravičenega razloga in uporabo na strelišču - enako, kot Dovoljenje za posest - Šport.
    Tako je. Prednost OL-šport pred Dovoljenjem za posest-šport je edino ta, da lahko nabavljaš municijo brez nabavnega dovoljenja.
    Toliko...

  8. #38

    Privzeto

    Zdravo, stara tema ampak se mi zdi da se je tukej še najbolje približalo moje uprašanju. Namreč orožje, ki ga imam vpisanega v orožnem listu, je v souporabi. Jaz nisem lastnik. Orožje se hrani pri lastniku. Zanima pa me ali se kljub temu rabi poleg orožne listine obrazec o izposoji orožja. Namreč nikjer ne piše v orožnem listu, kje se orožje hrani oz. da je v souporabi. To bi se dalo razbrati iz obrazca o izposoji, ampak nikjer nisem zasledil da je ta obrazec treba imeti, če gre za souporabo. Glede hranjenja in lastništva se je vpisalo samo na vlogi za souporabo.
    Primer: policija izvede kontrolo orožja pri lastniku. Enega kosa orožja nima pri sebi, ker ga ima oseba v souporabi in je na lovu. Kako dokazati to policiji, razen s preverjanjem na upravni enoti, če gre res za souporabo.

  9. #39

    Privzeto

    Če je vpisano v OL je dovolj. Poveš, da ga ima souporabnik in gredo lahko k njemu preverjat.
    Ampak komplicirati pa znate.

  10. #40
    Član od
    Aug 2008
    Lokacija
    Štajerska-Pohorje
    Prispevki
    504

    Privzeto

    Duke,
    policija lahko preveri po zvezi kdo je lastnik in kdo souporabnik orožja...
    Živimo namreč v 21. stoletju...
    Lp in dober pogled!

Stran 4 od 6 PrvaPrva 123456 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •