Stran 25 od 30 PrvaPrva ... 15212223242526272829 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 241 do 250 od 297

Tema: Kateri strelni daljnogled kupiti?

  1. #241
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Prodaja se veliko rabljenih daljnogledov, ki jim prav nič ne manjka. Tako lahko dobiš kvaliteten daljnogled, ki nov stane več kot 500 € za bistveno ugodnejšo ceno.

  2. #242
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Za budžet 300 eur ne boš dobil nič dobrega novega. Edina približno pametna varianta je nakup rabljenega 6X42 daljnogleda dobre kvalitete (npr. Swarovski, Zeiss...) Ti se občasno dobijo za 200 eur ali celo manj. Spremljaj oglase. Večji problem je montaža. Ne vem, zakaj hočeš snemljivo glede na namen, ki si ga napisal. S fiksno bi za tvoj denar še prišel skozi.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  3. #243

    Privzeto

    Suhl montaža je draga ravno zaradi tega, ker je unikatno izdelana po meri na puško in daljnogled. Večji daljnogled se ne more premontirati, ker so obročki premajhni in baze premalo narazen. Poseg, ki vse to predela na mere novega večjega daljnogleda, pa je dražji kot je tvoj cel proračun.
    Da ne govorimo o kvalitetni optiki za mrak. Novi evropski daljnogledi 6×42, ki so solidno uporabni v mraku, se začnejo pri 600 €, vse ostalo, kar je namensko narejeno za mrak, je še dražje. Raje še malo šparaj, ker kot so ti napisali, boš za 300 € naredil slabše kot že imaš na puški.
    Detel je dal tudi dober predlog. Raje, kot da vse to predeluješ, prodaj in kupi rabljeno puško s kakšnim dobrim 6×42 na snemljivi montaži. Tako boš morda z denarjem, ki ti bo ostal od prodaje puške + 300 € celo res prišel skozi.

  4. #244

    Privzeto

    @mugo S tem za kaj bi ga uporabljal sem mislil konkretno pusko z daljnogledom. Ko bi montazo oz. daljnogled snel pa bi imel za na pogone.
    Hvala vsem za mnenja. Ocitno ne bom nic menjaval. Pogresam edino se mnenje od optik-trade-a, ki je moje zadnje upanje, ceprav verjetno lazno. Lep lovski pozdrav!

  5. #245

    Privzeto

    Če ti gre samo za pogone, kupi drugo čehinjo, jo dobiš za 300 ali celo manj. Pa svetleč mehanski merek daš gor. Morda čez čas piko.

    Če pa ti gre za dvig uporabnosti dotične puške ... je v igri menjava optike. Ampak v tem primeru pride v igro le dobra optika. To pa ni poceni.In če je dobra optika, je lahko montirana na cenejši fiksni montaži (razliko do dobre snemljive raje vložiš v optiko). Kljub temu pa boš tukaj težko prešel pod 700€.

  6. #246

    Privzeto

    Iz izkušenj lahko povem, da starih zadev ni vredno predelovati. Ko pri pridelavi prideš do zneskov, ki so bistveno višji od vrednosti celega začetnega kompleta skupaj, mi verjemite, da se predelava ne izplača. Bolje prodati in v originalu najti tisto, kar potrebuješ.

  7. #247

    Privzeto

    Včeraj vidim oglas. Odlično ohranjena čehinja z menjalnimi cevmi, širokokotnim daljnogledom, futrolo in alu kovčkom - nekaj čez 600 eurov.
    Zračunajte sedaj stroške menjave samo daljnogleda. Pa je krogla + idealka za prašičjo jago super izbira.

  8. #248

    Privzeto

    Puška ne bo po montaži novega daljnogleda nič bistveno več vredna kot prej. Nihče ne bo dal za staro čehinjo ZH veliko denarja, pa če ima gor še tak daljnogled. Obstaja pa velika verjetnost, da se je tudi sam slej kot prej naveličaš in boš hotel nekaj boljšega, ker puška sama je resnici na ljubo precej osnovna. Kar pomeni, da boš po montaži novega daljnogleda ob prodaji puške v veliki izgubi.
    Te puške se prodajajo za poceni denar in nihče ne bo dal zanjo velike vsote, ne glede na to kakšen daljnogled je gor. Če jo preveč ceniš pa ne prodaš, ker bo vsak raje vzel cenejšo. Tudi sam sem enkrat prodal dobro ZH z dvema kvalitetnima daljnogledoma na suhl montaži za vsega 500 €. Ker za več denarja nisem mogel najti kupca. Pa me je samo dodaten daljnogled stal več kot sem na koncu prodal vse skupaj.
    Sicer pa nasploh opažam, da še posebej mladi lovci najraje kupujejo staro iztrošeno orožje ker je poceni. Potem se pa brunira, menjajo daljnogledi, izdelujejo nove montaže, delajo Cip testi, obnavljajo in predelujejo kopita. In na koncu vseskupaj ni več tako poceni, kot je v štartu izgledalo. Pravzaprav bi za ta denarni vložek lahko dobil čisto spodobno rabljeno orožje, ki ne bi zahtevalo nobenih predelav.
    Skratka moje mnenje je, da se pri predelavah in obnovah starega orožja ne naučiš nič pametnega.

  9. #249
    Član od
    Mar 2008
    Lokacija
    jagoda
    Prispevki
    334

    Privzeto

    Novi član lovstva ima kot vemo kar nekaj stroškov, poleg hrane za otroke oziroma svoje življenske potrebe, izpita, obleke, avta, članarine itd. si mora marsikdo kupiti še orodje, hlače, dvogled, nahrbtnik, rokavice, klobuk, jakna... patroni in seveda puška. Nekateri ravno za zadnjo opremo zapravijo najmanj. Ker enostavno ne gre več. Se pravi je zadovoljen z osnovo nekaj časa potem pa nekateri preskočijo na naslednjo opremo postopoma, nekateri svojeglavo, nekateri poslušajo druge kateri nimajo pojma, nekateri pa takoj, ko jim uspe našparat dovolj cenka. Vemo pa kakšno je stanje v naši državi. Večina jebe druge...
    Sam mislim, da je bolj pomembna optika in očuvana cev ter pa najbolj mesto zadetka, kot novo olesje na puški, ali novost le te. Mnogo se predebatira o starih ZH puškah, treba si je priznat, če bi bile slabe o njih nebi več govorili, tudi prodajale se nebi. Res, da je "OSNOVA" in "POCENI" vendar ali drugače vzame utrip, in kolikokrat za lovsko pravičen strel potrebujemo 3+ naboje v novi repetirki ?!
    No, da dodam, če bom s tem komu lahko pomagal. Sam sem pred časom na svoji ZH puški zaradi dotrajanosti menjal daljnogled 4x32 Ljubljana Vega za Vortex Viper 3-9x40. Do sedaj sem zelo zadovoljen. Montažo sem obdržal isto samo obročke sem zamenjal. Nimam pripomb, in minimalni strošek, če se potrudiš in zmontiraš sam. Ni neka jedrska znanost. Hvala tudi lovskemu prijatelju kateri mi je dobesedno za kavo priskrbel dva nova vijaka za pritrditev obročkov.
    Starega daljnogleda Vega sploh nebi menjal, če mi po padcu in udarcu v kupolo nebi začel nagajati križ. Kljub "popravilu in zamenjavi vzmeti" po strelu ni več hotel ostati na istem mestu pa čeprav je služil 50+let.
    lp MAj

  10. #250

    Privzeto

    Skratka, na koncu vsak svojega konja hvali. Jaga je res precej drag hobi. Še posebej postane draga, če nimaš nekoga, ki bi ti na začetku pametno svetoval. Zato se vsak znajde po svoje. Eni kupijo najcenejšo rabljeno puško in potem popravljajo in menjavajo, drugi kupi v štartu čisto novo drago in se potem boji stopiti v gozd s tistim. Za pripravnika je po mojem mnenju najbolj ekonomično, da kupi nekaj rabljenega v srednjem cenovnem rangu. Za 700 € do 1000 € se dobi že dober precizen karabin z evropskim daljnogledom na snemljivi montaži in tak komplet bo dobro služil veliko let. ZH so načeloma neverjetno robustne vzdržljive delovne puške. Le leta so jih malo povozila, stare so 50 let +. Puške so leta še prenesle, ampak optika in montaža na teh puškah gre pa pri tistih bolj iztrošenih proti koncu. Zato pa tudi govorimo o menjavi optike.
    In jaz sem govoril o kvalitetni evropski optiki. Vortex je ugoden in ima dober razpon povečave. Toda, kako se obnese v mraku? Enkrat sem imel Conquest 3-9×40. Z njim sem bil zelo zadovoljen, dokler mi ni v mraku izstopil srnjak, ki ga enostavno nisem uspel oceniti, ker se rogovja v mraku ni več videlo. Takoj nato je šel v prodajo. Jaz sem se naučil, da raje enkrat kupi dobro, kot petkrat povprečno ali slabo. Razumem pa tudi, da je nekaterim jaga bolj postranska stvar kot meni in bo pač temu primerno vlagal v opremo. Jaz poskušam samo dati kak uporaben nasvet, na koncu se pa itak vsak sam odloči.

Stran 25 od 30 PrvaPrva ... 15212223242526272829 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •