Stran 6 od 30 PrvaPrva ... 234567891016 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 51 do 60 od 297

Tema: Kateri strelni daljnogled kupiti?

  1. #51
    Član od
    Sep 2008
    Lokacija
    Dolenjska
    Prispevki
    168

    Privzeto

    Kaj je pa narobe z Bushnell Sportsman 4-12x40 AO, da ni dober za MK?
    Vprašam zato, ker ga uporablja kar dosti strelcev.

  2. #52
    Član od
    May 2011
    Lokacija
    Slovenska Bistrica
    Prispevki
    431

    Privzeto

    Nič ni narobe z njim in je povsem primerljiv s prvim v mojem izboru. Pri razvrščanju sem ga po svoje po krivici spregledal.

    Je pa tudi res, da je Hawke Panorama za cca 40€ več optično precej boljša in bi vsakomur, ki je pred to dilemo svetoval, da raje nameni teh nekaj evrov več.
    Optik-trade.si

    Optik Trade na Facebooku

    Svetovanje s področja lovske optike: info@optik-trade.si ali 031 770 520 (08:00 - 21:00).

  3. #53

    Privzeto

    Citat Optik-trade.si je objavil: Pokaži objave
    Fantje, daleč bolj pomembno od same povečave je to, da imate daljnogled s katerim lahko vidite kje je 8, kje 9 in kje 10. In seveda da vidite predhodne zadetke.


    Točno tako. Z bushnel sportsman 4-12x40 lahko že med streljanjem seštejem (včasih bi bilo bolje da ne bi videl slabih krogov). Za tako razdaljo je nastavljiva paralaksa kar fajn stvar.

  4. #54
    Član od
    May 2011
    Lokacija
    Slovenska Bistrica
    Prispevki
    431

    Privzeto

    Problemi z napako paralakse (premik križa na tarči zaradi premik glave izven idealne osi daljnogleda) so mnogo večji na kratkih razdaljah kot pa na dolgih. Zaradi tega potrebujejo daljnogledi za MK na 35 metrov mnogo bolj nastavljivo paralakso kot pa lovski daljnogledi s katerimi streljamo na 100 in več metrov.
    Optik-trade.si

    Optik Trade na Facebooku

    Svetovanje s področja lovske optike: info@optik-trade.si ali 031 770 520 (08:00 - 21:00).

  5. #55
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    1,340

    Privzeto

    Jaz sem imel neke ideje da vi z Zeissom 1.5 do 6 x42 streljal z malokalibersko puško, pa se se hitro premislil, saj ima na 50 metrov 4 cm paralakse. Na 100 metrov pa manj kot 2 cm.
    Marko Gorše, Nadlesk

  6. #56

    Privzeto

    upam da ne bom preveč offtopic če znova podam en test. morda bo komu pomagalo...
    http://www.opticstalk.com/inexpensiv...opic21176.html

  7. #57
    Član od
    May 2011
    Lokacija
    Slovenska Bistrica
    Prispevki
    431

    Privzeto

    Ilya sicer piše odlične teste (v avgustu celo najverjetneje pride v Slovenijo), a v tem testu ni niti enega, ki bi bil v prvi vrsti primeren za MK tekmovanja na 35m. Nastavljiva paralaksa je namreč praktično obvezna, če hočemo biti na tej razdalji res natančni.
    Optik-trade.si

    Optik Trade na Facebooku

    Svetovanje s področja lovske optike: info@optik-trade.si ali 031 770 520 (08:00 - 21:00).

  8. #58

    Privzeto

    res je, zato pa bi se morda lahko v ta izbor uvrstil Diamondback 4-12x40 AO, če želimo nastavljivo paralaxo.

  9. #59

    Privzeto

    Sem videl oglas pa me zanima, če je primeren za MK.
    Ali je levi gumb tudi nastavitev paralakse ali samo stopnje osvetlitve križa?
    Swiss Arms 6 - 24 x 50. Ali kdo to pozna?

  10. #60
    Član od
    Oct 2008
    Lokacija
    Dolenjska
    Prispevki
    1,207

    Privzeto

    Citat Markysprej je objavil: Pokaži objave
    res je, zato pa bi se morda lahko v ta izbor uvrstil Diamondback 4-12x40 AO, če želimo nastavljivo paralaxo.

    Takega imam jaz na Anschutzu

Stran 6 od 30 PrvaPrva ... 234567891016 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •