Stran 5 od 8 PrvaPrva 12345678 ZadnjiZadnji
Rezultati 41 do 50 od 72

Tema: 300 Win.Mag

  1. #41
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Jaz pa bom pohvalili Nosler Part., 9.1g v kal 7X64. Veliko sem z njo pojagal. Nikoli me ni razočarala. Prednji del krogle, ki je mehkejši naredi gobico in močan šok na telo. Zadnji del je trd, globoko penetrira in skoraj sigurno prebije telo. 70 kg pujsa tudi po diagonali. Divjad pade na mestu ali malo odskoči. Poškodbe mesa niso velike. Temu je primerna tudi cena.
    Bom pa sprobal EVO-ta, ki ga eni tako pohvalijo. Upam, da mi divjad po strelu ne bo bežala, kar v mraku ni prijetno in moraš po psa.

  2. #42
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Števerjan, Gorica, Italija
    Prispevki
    48

    Privzeto

    EVO gotovo prebije še tako veliko divjad, ne vedno pa naredi dovolj močan šok, da jo ustavi na mestu. Večkrat se zgodi, da žival naredi 30-50 metrov.

  3. #43
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Če bo tako, bo pri meni le ena škatlica porabljena.

  4. #44
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat Jurij Klanjšček je objavil: Pokaži objave
    EVO gotovo prebije še tako veliko divjad, ne vedno pa naredi dovolj močan šok, da jo ustavi na mestu. Večkrat se zgodi, da žival naredi 30-50 metrov.
    To sigurno ne drži, izstrela ni vedno. Šok je glavna odlika te krogle, da divjad ostane na nastrelu je pa mesto zadetka pomembnejše od krogle.

  5. #45
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Števerjan, Gorica, Italija
    Prispevki
    48

    Privzeto

    Citat muzikant je objavil: Pokaži objave
    da divjad ostane na nastrelu je pa mesto zadetka pomembnejše od krogle.
    soglašam

  6. #46

    Privzeto

    Citat zeno33 je objavil: Pokaži objave

    Test orožja, optike in streliva pa dobite in to podrobno v mesecu Maju.
    Maj je naokoli, kdaj bo test ?
    V kraljestvu Zlatoroga

  7. #47
    Član od
    Apr 2011
    Lokacija
    Brezje
    Prispevki
    23

    Privzeto Test

    Ja resnica Maj je naokoli .

    Puškico sem dobil klasika kopito svinjski hrbet.
    optika Kaps od 2.5-10 x 50 z možnjostjo osvetljene pike.
    narejena po naročilu pri Kranjskem puškarju.
    Preiskusil sem jo na strelišču ob prevzemu 8 strelov 8 cm krog na razdalji 100m grupa lepa zadovoljivo.

    Sredi Maja sem uplenil srnjaka na razdalji 205m s strelivom RWS evoution.
    Srnjak je ostal na mestu vendar zadetek ni bil tam kjer bi morla biti. Zato sva z prijateljem J. lavrih odšla na vojaško strelišče Crngrob kjer sem istrelil nekaj serij po tri naboje na razdalji 100m in 250m.Rezutat streljanja je bil slab za mene osebno presenetljivo slabo na 100m v krogu 20cm raztros, na 250m pa 35 cm raztrosa. Puška je seveda odšla takoj nazaj,k puškarju kjer je snel montažo z optike ter jo ponovno namestil nazaj na optiko opravil je tudi strejanje 10 strelov v krog 8 cm in vsi so bili v premeru 5 do 6 cm v dokaz mi je dal tarčo.
    Po tem nisem imel možnosti preiskusa, ker čakam strelišče, da v miru opravim test.
    Kar se pa tiče optike me preseneča zelo kakovostna v mraku v primejav z mnogo dražjimi je na istem nivoju če ne boljša nemec je nemec :icon_smile: Ne, da vidiš temne sence dijadi in ugibaš kaj je tu vidiš in veš kaj streljaš. Rdeča pika je zelo natančna in te ne zaslepi, ko jo v mraku uporabiš. Ko bom opravil test streljanja vam opišem zadevo poslikam tarče in oržje seveda bom tokrat uporabil več vrst streliva P. Partizan , RWS. HORNADIJ, REMINGTON in pa prijatej mi bo napolnil nekaj nabojev. LP

  8. #48
    Član od
    Oct 2008
    Lokacija
    Dolenjska
    Prispevki
    1,207

    Privzeto

    Grupa 5-6 cm na 100 m je zelo slaba!K drugemu puškarju nesi.
    Last edited by 206; 15. June 2011 at 06:24.

  9. #49
    Član od
    May 2011
    Lokacija
    Slovenska Bistrica
    Prispevki
    431

    Privzeto

    Vse tristrelne grupe nad 3cm so bolj tak tak, tako da bi jaz tudi poskusil še s kakšnim drugim strelivom in preveril bi tudi kako je kopito narejeno, predvsem ležišče zaklepa. Morda bi kakšen dober "bedding" s kompozitnimi vlakni pomagal.

    Kaps pa itak verjetno za svoj denar ponuja z naskokom največ.
    Optik-trade.si

    Optik Trade na Facebooku

    Svetovanje s področja lovske optike: info@optik-trade.si ali 031 770 520 (08:00 - 21:00).

  10. #50
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat zeno33 je objavil: Pokaži objave
    Ja resnica Maj je naokoli .

    Puškico sem dobil klasika kopito svinjski hrbet.
    optika Kaps od 2.5-10 x 50 z možnjostjo osvetljene pike.
    narejena po naročilu pri Kranjskem puškarju.
    Preiskusil sem jo na strelišču ob prevzemu 8 strelov 8 cm krog na razdalji 100m grupa lepa zadovoljivo.

    Sredi Maja sem uplenil srnjaka na razdalji 205m s strelivom RWS evoution.
    Srnjak je ostal na mestu vendar zadetek ni bil tam kjer bi morla biti. Zato sva z prijateljem J. lavrih odšla na vojaško strelišče Crngrob kjer sem istrelil nekaj serij po tri naboje na razdalji 100m in 250m.Rezutat streljanja je bil slab za mene osebno presenetljivo slabo na 100m v krogu 20cm raztros, na 250m pa 35 cm raztrosa. Puška je seveda odšla takoj nazaj,k puškarju kjer je snel montažo z optike ter jo ponovno namestil nazaj na optiko opravil je tudi strejanje 10 strelov v krog 8 cm in vsi so bili v premeru 5 do 6 cm v dokaz mi je dal tarčo.
    Po tem nisem imel možnosti preiskusa, ker čakam strelišče, da v miru opravim test.
    Kar se pa tiče optike me preseneča zelo kakovostna v mraku v primejav z mnogo dražjimi je na istem nivoju če ne boljša nemec je nemec :icon_smile: Ne, da vidiš temne sence dijadi in ugibaš kaj je tu vidiš in veš kaj streljaš. Rdeča pika je zelo natančna in te ne zaslepi, ko jo v mraku uporabiš. Ko bom opravil test streljanja vam opišem zadevo poslikam tarče in oržje seveda bom tokrat uporabil več vrst streliva P. Partizan , RWS. HORNADIJ, REMINGTON in pa prijatej mi bo napolnil nekaj nabojev. LP
    Grupa 5-6cm je katastrofa, sploh za evolution in custom made puško.

Stran 5 od 8 PrvaPrva 12345678 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •