Stran 1 od 8 12345 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 72

Tema: 300 Win.Mag

  1. #1
    Član od
    Apr 2011
    Lokacija
    Brezje
    Prispevki
    23

    Privzeto 300 Win.Mag

    Zanima me če ima kdo kakšne izkušnje z kal.300 Win.mag kako se obnese .

  2. #2
    Član od
    Apr 2011
    Lokacija
    Brezje
    Prispevki
    23

    Privzeto

    [QUOTE=zeno33;69504]Zanima me če ima kdo kakšne izkušnje z kal.300 Win.mag kako se obnese na divjadi z proizvajalcem streliva RWS

  3. #3
    Član od
    Oct 2008
    Lokacija
    Dolenjska
    Prispevki
    1,207

    Privzeto

    nekaj se je že govorilo o 300 win mag,poglej malo pod Risanice

  4. #4
    Član od
    Apr 2011
    Lokacija
    Brezje
    Prispevki
    23

    Privzeto

    Sem že gledal ni nekaj konkretnega. Da se popravim ne zanima me odsun ali primerjava z drugim kalibrom temveč skoda povzročena na divjadi in kako prenese šok primer srnjad .
    Sem pa posedoval karabin CZ 550 v kalibru 30.06 in z njo uplenil tudi nekaj divjadi krogla norma orix zadeva pri srnjadi ni bila lepa bom iskal kašno slikico.

  5. #5
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Grahovo ob Bači
    Prispevki
    539

    Privzeto

    Kaj bi streljal in pa na kakšno razdaljo? Za srnjad je .300 Win Mag pomoje premočan, razen če ti je vseeno za meso.

  6. #6
    Član od
    Apr 2011
    Lokacija
    Brezje
    Prispevki
    23

    Smile

    V bistvu vse kar mi ponuja lovišče srnjad,jelenjad,gamsa,pujske.Do razdalje 300m, pa še to redko, za meso mi pa ni ravno, vseeno ker ga uporabimo v domačem kulinaričnem kotičku.

  7. #7
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Gorenjska, pod Krvavcem
    Prispevki
    1,322

    Privzeto

    Kot sam kaliber je zelo znan po razbijanju mesa. Mogoče boš našel kake naboje, ki tega ne bodo delali. Najbolje pa bo če ti jih bo kdo napolnil, kjer boš izbral takšno kroglo in polnitev ki ne bo razbijala. Ko se to naredi je idealen kaliber tudi za srnjad.
    Loviti tako, da ohranjamo. Loviti tako, da smo si dobri tovariši. Loviti tako, da bogatimo duha in telo. Nastran Nejc

  8. #8

    Privzeto

    Citat hunterxxxl je objavil: Pokaži objave
    Najbolje pa bo če ti jih bo kdo napolnil, kjer boš izbral takšno kroglo in polnitev ki ne bo razbijala. Ko se to naredi je idealen kaliber tudi za srnjad.
    Točno tako. Tudi z avtom, ki ima 300 na števcu lahko počasi vozimo.

  9. #9
    Član od
    Apr 2011
    Lokacija
    Brezje
    Prispevki
    23

    Privzeto

    Puškica je že naročena in bo do konca meseca že v uporabi, bom se pa potrudil in iztisnil iz nje vse, kar lahko ponudi, tako na strelišču kot v lovišču na dolge in kratke razdalje, z optiko Kaps 2.5 do 10x50 z osvetljenim križem. Za začetek bom poiskal kroglo iz palete RWS, potem pa, če ne bom zadovoljen z učinkom, bom poiskal druge možnosti, ki pa niso prodaja orožja. Letos bom zamenjal celotno obrožitev, ki je bila namenjena lovu in to bo prva puškica v novi zbirki.

  10. #10
    Član od
    Apr 2011
    Lokacija
    Brezje
    Prispevki
    23

    Privzeto

    Veš Alojz voziti hitro... zanimiv citat resničen počasi se daleč pride.
    Razlika je samo v tem, da krogla, ki je počasna prej izgubi svojo moč gravitacija jo premaga in recimo na 300 m pade, ker pa nimamo taktičnih optičnih merkov.Streljajo lovci,na divjad malo dlje kot imajo nastreljeno puško(ponavadi na 100m) in ugibajo koliko naj pomerijo čez ubogo divjad , ki ni nič kriva, da na njo meri teslo in ugiba ali jo bo v trenutku položil na dlako ali se bo pa mučila še nekaj časa preden bo poginila v hudi bolečini.
    No sam sem prepričan, da divjadi lovec vzame vse, kar ima in to je njeno življenje, in tu ne trpim polovičarstva vsak lovec mora poznati svoje orožje v vseh pogledih in preceniti svoje zmožnosti in zato potrebujem en hiter in sorazmerno težak kaliber, ki drži smer do 300 m.

Stran 1 od 8 12345 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •