Stran 1 od 9 12345 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 83

Tema: Pravica do lova

  1. #1
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto Pravica do lova

    Pozdravljeni, zanima me, kako do pravice do lova z 3 leta starim nemškim ptičarjem? Če se ne motim je že prestar za PNZ ali pač?

  2. #2

    Privzeto

    Posvetuj se z Brezo.
    Sam menim, da ne bi smel biti prestar. Vendar je samo PNZ premalo, da bi ti dovolili z njim loviti.

  3. #3
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Ja, ja, res je. Ti namreč nič ne veš in moraš zato kakšnega sodnika vprašat ali je tvoj pes dober za na jago al ne. Slovenski vodniki psov smo namreč vsi po vrsti preveč tumpasti, da bi to znali sami presoditi. Živele butale!!

  4. #4

    Privzeto

    Dragi kolega Hubertus nisem sam nikoli pisal pravil igre v slovenski lovski kinologiji. Kaj jaz mislim je sploh nepomembno in v glavnem nikogar ne zanima.

    V konkretnem primeru pa sem prepričan, da bi kolegu Breza vedela svetovati kako razrešiti dilemo s katero se je srečal.

  5. #5
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Citat trazman je objavil: Pokaži objave
    Pozdravljeni, zanima me, kako do pravice do lova z 3 leta starim nemškim ptičarjem? Če se ne motim je že prestar za PNZ ali pač?
    Kdo ti je prepovedal na lov. A je kakšen, ki še nikoli ni imel psa.

  6. #6

    Privzeto

    Citat trazman je objavil: Pokaži objave
    Pozdravljeni, zanima me, kako do pravice do lova z 3 leta starim nemškim ptičarjem? Če se ne motim je že prestar za PNZ ali pač?

    Res je ... za PNZ (oz PZP ptičarjev) je pes prestar. To preizkušnjo lahko opravljajo psi le do 15 meseca starosti. Sicer pa preizkušnja kot taka ne zadošča za uporabo v lovišču. Pes mora imeti opravljeno JZP (jesensko vzrejno preizkušnjo), za kar je tudi že prestar - namenjena je mladim psom, poleženim v preteklem vzrejnem letu.

    Psi, ki so starejši od 2 let, lahko opravljajo širšo poljsko preizkušnjo za ptičarje (ŠPP)...ali zgolj PP, če jim delo v vodi ne gre, vendar v tem primeru ne smejo biti uporabljani za lov na vodno divjad.

    Pravilnik za ŠPP/PP ptičarjev http://www.pticarji.si/file/Pravilni...VILNIK_SPP.pdf

    Terminski roki opravljanja ŠPP/PP so enaki, kot za JZP, s tem, da moraš ob prijavi na preizkušnjo povedati, kateri tip preizkušnje boš s psom opravljal. Od oktobra do novembra.

    Koledar prireditev za ptičarje pa najdeš tule KLIK!

  7. #7

    Privzeto

    In seveda Pravilnik o uporabi lovskih psov v loviščih http://www.pticarji.si/file/Pravilni...vskih_psov.pdf, ki je sicer v spreminjanju ... kot so obljubili, na bolje.

    Živi bili, pa videli!

  8. #8
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Podkum
    Prispevki
    875

    Privzeto PNZ za goniče

    Naj vam opišem zanimivo izkušnjo s PNZ za goniče, katerega sva se minuli vikend udeležila s Srbsko goničko.
    Pogoji za delo so bili ugodni, saj je ponoči dež rahlo namočil tla in osvežil zrak. Po preizkusu strelomirnosti in žrebanju "štartnih" številk smo se razdelili v dve skupini in polni pričakovanj odšli na teren, da preizkusimo naravne zasnove naših štirinožnih pomočnikov. Preizkušnja je potekala presenetljivo hitro, v povprečju so psi v petih minutah dvignili divjad in jo gonili, kar je pogojeval visok stalež srnjadi.
    Odlično serijo gonje pa je prekinila moja psička, ki se za sledi srnic in srnjakov ni zmenila (kar me je razveselilo) ter v upanju na srečanje z zajcem/lisico počasi in natančno nadaljevala s preiskovanjem terena. Tako se je neuspešno izteklo prvih dvajset minut namenjenih za iskanje in na koncu preizkušnje še poslednjih dvajset namenjenih kot "popravni izpit".
    Težko je sedaj ugibati ali sta bila zajec oz. lisica to jutro prisotna na tem terenu, dejstvo je, da psička nobenega od njiju ni uspela najti in po tolmačenju naših sodnikov potemtakem ni uporabna za delo v lovišču.
    Naj povem, da me je na takšen možen scenarij že prej opozoril prijatelj Bor (izkušen vodnik goničev), kateremu sem zaupal, da psička ne goni zdrave srnjadi, zato sem si po nasvetu prijatelja Baco-ta pripravil plan B, ki pomeni udeležbo na PNZ v organizaciji sosednjega LKD, kjer je stalež zajca najmanj tolikšen, kot je bil stalež srnjadi na minulem PNZ.
    :icon_:

    Prijatelji kinologi, takle mamo!

  9. #9

    Privzeto

    Kateri sodniki so sodili?

  10. #10

    Privzeto

    Ni važno kateri sodniki so sodili, če se psička celo dopoldne ni oglasila ji ne morejo dati oceno OPRAVLJENO. Upam da bo pri sosedih več sreče.

Stran 1 od 9 12345 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •