Stran 2 od 2 PrvaPrva 12
Rezultati 11 do 14 od 14

Tema: podatki o puški

  1. #11
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Citat žandar je objavil: Pokaži objave
    Kako pa bi jo vpisal na UE, če bi bila ukradena???
    prof:RACOON, to je možno, če je tako puško nekdo našel in je puško izročil policiji in če je policija tako puško zasegla nezakonitemu lastniku pa ni ugotovila od kod izvira.
    Če orožje ustreza lovski uporabi, ga po opravljenem postopku izročijo UE, katera ga potem proda v korist proračuna RS.
    Puška potem ni ukradena, če ti jo je prodala UE, ali ne? Ali pa mogoče na UE prodajajo tudi ukradene puške?
    Mogoče me nisi dobro razumel. Na UE ti verjetno ne bi mogli registrirati ukradene puške, ki je bila kupljena od fizične osebe. Na UE pa tudi verjetno ne prodajajo ukradenih pušk.
    Poznam podoben primer, ko smo v našem strelskem društvu kupili približno 10 kosov MK orožja, ki je bilo zaplenjeno drugim SD zaradi neurejenih papirjev.

  2. #12
    Član od
    Jul 2010
    Lokacija
    DOLENJSKA
    Prispevki
    28

    Privzeto

    Hja jaz sem svojo puško kupil v Laškem. imel sem nabavno dovoljenje, prodajalec pa jo je imel vpisano v svoj OL. Povedal mi je, da jo je pred njim uporabljal neki invalid, ki pa je z njo oddal zelo malo strelov. Puška je izgledala zelo dobro ohranjena zato sem jo tudi kupil. Prvi izvod nabavnega dovoljenja je obdržal prodajalec, ostala dva izvoda pa sta ostala meni. Na svoji UE sem tako puško brez težav registriral in vpisal v OL. Pomembno pa je, da prodajalec v osmih dneh orožje odjavi na svoji UE.
    Uspelo mi je tudi izvedeti, da je puška stara 21 let, ampak je zelo zelo natančna.

  3. #13

    Privzeto

    Citat LOVEC GORC je objavil: Pokaži objave
    me zanima kje bi se dalo izvedeti kdaj je bila puška narejena, oz. prodana.
    Poglejte še enkrat vprašanje, potem pa še odgovore. Nastala je cela kriminalka.

  4. #14
    žandar Guest

    Privzeto

    PROF.racoon, da parafraziram Alojza1, dobro prečitaj moj odgovor.
    Seveda jih prodaja, ampak šele po končanem postopku, ko ustrezni organ ni ugotovil pravega lastnika.

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •