Stran 20 od 20 PrvaPrva ... 101617181920
Rezultati 191 do 200 od 200

Tema: kombinirka pomoč pri nakupu

  1. #191

    Privzeto

    Tudi sam sem malo razmišljal o taki kombinaciji pa sem prišel do zaključka, da bi mi najbolj odgovarjala 22 Hornet pa 20/76. S hornetom pobiraš na daleč in majhne živali, če pa so kje pujski blizu pa idealka iz 20/76 dovolj dobro zadane.

    Za kalibre pod 20 je težje dobivati strelivo ...

  2. #192
    Član od
    Aug 2011
    Lokacija
    Posavje
    Prispevki
    212

    Privzeto

    Takih se pa ne prodaja veliko.

  3. #193

    Privzeto Oznake na vložni cevi?

    Zanima me, če je možno, da vložna cev nima oznak proizvajalca in serijske številke?
    Od prodajalca iz Nemčije kupujem .22wmr vložno cev za šibreno cev 16, pa prodajalec pravi, da drugih oznak na vložni cevi ni?
    Bodo na UE s tem zadovoljni pri izdaji nabavnega/uvoznega?

  4. #194

    Privzeto

    Sigurno NE (čeprav je pri nas vse možno).
    Last edited by alojz1; 7. August 2017 at 13:54.

  5. #195
    Član od
    Aug 2012
    Lokacija
    Posavje
    Prispevki
    413

    Privzeto serijska številka in CIP žig sta obvezna

    UE ti mora na nabavno dovoljenje za nakup orožja ali delov orožja v tujini obvezno vpisati serijsko številko, katero ti predhodno sporoči trgovec. Če številke ni, pozabi na to cev.

    Če boš na podlagi nabavnega dovoljenja za nakup v Sloveniji prinesel na UE cev brez številk, pa tudi pozabi na vpis v OL. Še dodatne komplikacije bo imel tisti, ki ti jo bo prodal.

    Pa ne pozabi na CIP žig, ki ga mora za vpis v orožni list vsako orožje in tudi vložna/menjalna cev imeti. Na marsikaterem OL od starih jagrov so kosi orožja ali cevi, ki nimajo CIP-a, ker včasih v starih dobrih slabih cajtih je to še šlo.
    Če boš sedaj kupil nekaj, kar nima CIP-a, boš moral še cipiranje plačat, pa vozit na cipiranje in nazaj.

  6. #196

    Privzeto

    Citat Robert91922 je objavil: Pokaži objave
    UE ti mora na nabavno dovoljenje za nakup orožja ali delov orožja v tujini obvezno vpisati serijsko številko, katero ti predhodno sporoči trgovec. Če številke ni, pozabi na to cev.

    Če boš na podlagi nabavnega dovoljenja za nakup v Sloveniji prinesel na UE cev brez številk, pa tudi pozabi na vpis v OL. Še dodatne komplikacije bo imel tisti, ki ti jo bo prodal.

    Pa ne pozabi na CIP žig, ki ga mora za vpis v orožni list vsako orožje in tudi vložna/menjalna cev imeti. Na marsikaterem OL od starih jagrov so kosi orožja ali cevi, ki nimajo CIP-a, ker včasih v starih dobrih slabih cajtih je to še šlo.
    Če boš sedaj kupil nekaj, kar nima CIP-a, boš moral še cipiranje plačat, pa vozit na cipiranje in nazaj.
    Hvala za odgovore. Sem mu poslal slike, kako naj bi izgledala številka na vložni cevi in jo je končno našel - ko je vložno cev vzel ven iz šibrene cevi. :) Ja, tudi to se dogaja. :)

  7. #197
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Vložna cev (razen če je za po celi dolžini cevi) ima navadno zraven kalibra šibrene cevi še oznako za v katero cev je narejena, 16L ali 16R. To sicer ni treba vpisati v OL, je pa pomemben podatek.

  8. #198

    Privzeto Udarna igla pri drilingu

    A kdo ve, kaj bi pomenilo, ce pri drilingu pri sibreni cevi udarna igla "gleda ven"? V drugih dveh ceveh sta pri odprti puski igli povleceni v baskil.

  9. #199

    Privzeto

    Razstavi, očisti in preveri vzmet, ki iglo potisne nazaj.
    Prej pa lahko poizkusiš in ročno potisneš iglo. Lahko je tudi skrivljena.

  10. #200

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Razstavi, očisti in preveri vzmet, ki iglo potisne nazaj.
    Prej pa lahko poizkusiš in ročno potisneš iglo. Lahko je tudi skrivljena.
    Sem dal kar puškarju; je porihtal; dejansko je bila igla skrivljena in "nabita" daleč preveč naprej; je rekel, da do tega lahko pride zaradi pretiravanja s proženjem na prazno. Zdaj pa akcija! :)

Stran 20 od 20 PrvaPrva ... 101617181920

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •