Stran 18 od 20 PrvaPrva ... 814151617181920 ZadnjiZadnji
Rezultati 171 do 180 od 200

Tema: kombinirka pomoč pri nakupu

  1. #171
    Član od
    Jan 2009
    Lokacija
    Cerklje ob Krki
    Prispevki
    532

    Privzeto

    Citat PROF.racoon je objavil: Pokaži objave
    Jež, prav zaradi načina lova, ki ga bom/ga izvajam (napisal zgoraj)...

    Ma še vedno vidim, da sta dva nasprotujoča si tabora...

    Ne, ne, pusti zdaj tabore, ker nima smisla. Sam nisem v nobenem taboru, niti zagovarjam kakšen tabor, prej nasprotno. Vprašanje sem postavil iz čistega firbca.
    Če ti je všeč lov in kombinirana puška, jo hvala bogu kupi in uporabljaj. Ko sem bil še "majhen", sem si kupil Čeha 7x57R/16 + menjalne 16/16, in sem z njim jagal vse, pa še zadovoljen sem bil z njim. Pa ne samo to, to je bila takrat zame najboljša puška na svetu! Vesel bom, če boš ti z njo zadovoljen in jo uporabljal z veseljem. Puška je puška (če ni jajce), vsaka zadene, če boš pravi trenutek sprožil. Samo to, pa dober pogled in ravne rore.
    Slow justice is no justice

  2. #172
    Član od
    Mar 2009
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    252

    Privzeto

    No Profesor, a si se potem odloču za nakup kombinirke??


    LP
    8x68S 30-06/20mag .223rem 12/12 .22LR

  3. #173

    Question merkel bbf b3/4

    če se kdo spozna na zadevo; je merklova kombinirka bbf b3 oz. b4 uredu stvar?

  4. #174

    Privzeto

    Mislim, da sta navedena kombinirka in Blaserjeva med serijskimi puškami najboljši. Marky, res imaš okus
    Obe imata pa krogelno cev nastavljivo k šibreni. Le napenja se druga lažje.
    Če je še katera v tem rangu (jaz ne poznam) pa napišite.
    Pa še za tiste ki dvomijo o uporabi nabojev brez roba. Kljub temu, da obstaja 30R je najbolj popularen v Merklu 30-06.
    Last edited by alojz1; 26. July 2012 at 13:57.

  5. #175
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Se strinjam z alojzom. Me pa zanima, če ima kdo kakšne izkušne z Mannlicherjevim Duettom?
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  6. #176

    Privzeto

    Citat Markysprej je objavil: Pokaži objave
    če se kdo spozna na zadevo; je merklova kombinirka bbf b3 oz. b4 uredu stvar?
    Dober dan.

    308W/20/76, ne morem prehvaliti. Tovarniško umerjena na izbrano strelivo.

    Dober pogled

  7. #177

    Privzeto

    ja, nekako sem po posvetovanjih in premisleku bolj za 7x65r+20/76, čeprav je naša največja divjad srnjad... in gledam b3, ki ima naprožilo (kakšna mnenja glede tega?) na obali je na zalogi, tko da se moram samo odločit denar zapravit daljnogled pa že čaka.

  8. #178
    Član od
    Mar 2009
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    252

    Privzeto

    Če ti je všeč kar nabavi saj 7x65R ni nič premočan za srnjad, jaz ga uporabljam brez problemov. Sploh pa malo rezerve nikoli ne škodi


    LP
    8x68S 30-06/20mag .223rem 12/12 .22LR

  9. #179

    Privzeto

    Citat Lojzes je objavil: Pokaži objave
    Dober dan.

    308W/20/76, ne morem prehvaliti. Tovarniško umerjena na izbrano strelivo.

    Dober pogled
    Prvi stavek kaže na poznavalca. To kombinacijo bi danes tudi sam izbral.
    Drugi stavek pa
    Vsak, ki se spozna na kvaliteto in to tudi ima mu korekcija daljnogleda ne sme delati težav. Nekateri nikoli ne prestavijo daljnogleda, puško imajo že dolgo in kupujejo različno strelivo. Na stari tarči, ki ima center velikosti predpisane štirice, pa preizkus še vedno opravijo.
    Tovarniško umerjanje je iz stojala. Iz rame so pa zadetki lahko drugje.

  10. #180

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Prvi stavek kaže na poznavalca. To kombinacijo bi danes tudi sam izbral.
    Drugi stavek pa
    Vsak, ki se spozna na kvaliteto in to tudi ima mu korekcija daljnogleda ne sme delati težav. Nekateri nikoli ne prestavijo daljnogleda, puško imajo že dolgo in kupujejo različno strelivo. Na stari tarči, ki ima center velikosti predpisane štirice, pa preizkus še vedno opravijo.
    Tovarniško umerjanje je iz stojala. Iz rame so pa zadetki lahko drugje.
    Dopolnitev povedanega: ob naročilu so me vprašali, katero strelivo nameravam uporabljati. So rekli, da je to zanje pomembno. Izbral sem RWS EVO. Prodajalec je to sporočil v tovarno. Optiko je seveda kasneje pomagal namestiti in nastreliti priznan puškar.

    Lep pozdrav.

Stran 18 od 20 PrvaPrva ... 814151617181920 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •