Stran 17 od 20 PrvaPrva ... 71314151617181920 ZadnjiZadnji
Rezultati 161 do 170 od 200

Tema: kombinirka pomoč pri nakupu

  1. #161

    Privzeto

    Poznam veliko lovcev, tudi strastnih lisičarjev, ki zelo uspešno lovijo s puško v kalibru kot si jo opisal. Nabor v cenovnem razredu, ki si ga omenil pa ni ravno pester. Sam imam dve kombinirki (driling in bokarico) oba 7x57/r /16 in sem zadovoljen. Pomembno pa je, da najdeš pravo municijo, ki bo dobro delala.

  2. #162

    Privzeto

    Glede na to, da imaš karabin kal:8x57 se bi jaz odločil pri kombinirki za manjši kaliber, sam uporabljam za srnjad in lisice kombinirko 5,6x52/12, katerega ne zamenjam. Glede šiber pa ima alojz1 čisto prav, jaz imam oba kalibra in je 20/76 zakon.

  3. #163
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Profesor, če boš med lovom na parkljarje streljal po šojah in lisicah, potem pozabi na jelenjad...

    Pozabi to kombinirko, sploh pa je ne kupuj zato, da nekomu narediš uslugo.

  4. #164

    Privzeto

    Citat PROF.racoon je objavil: Pokaži objave
    Kompliciram, kaj?
    Tudi to ne veš?
    Počasi boš imel polno omaro povprečnih pušk. Tudi na tej poceni kombinirki bo treba kaj dodelati (montaža, daljnogled itd)
    Potem boš počasi to sam ugotovil in puške bodo spet med oglasi. Zelo poceni. In kakšen zelenec bo mogoče šel po tvojih stopinjah.
    Kupi dobro, kar danes ni težko. In imaš za vse.
    Sem tudi sam imel veliko pušk. Odkar imam pa 7x65R - 20/76 pa uporabljam samo to (17 let).

  5. #165
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Alojz, saj sem ti že v ZS odgovoril, da moraš imeti res srečo, da najdeš ugodno rabljeno v tvojih kalibrih, nove so pa drage.
    Za kombinirko ne nameravam dajati 1000€ in več, ker mislim, da bi cenejša čehinja čisto zadovoljila moje potrebe (en zajec, dve šoji in tri ali štiri lisice ob tem pa sproščeno jago ob misli, če ti pot prekrižajo d.prašiči ali kaj podobnega)... Sicer bi mogoče raje videl kombinirko s šrotom v kalibru 16, ker imam že precej municije... Drugače pa...
    Vidim tudi, da ni glih dobrih mnenj glede uporabnosti kombinirke, vsaj ne za čehinjo in v teh kalibrih... Ne vem... Bo treba prespat...

  6. #166

    Privzeto

    Ne vem zakaj toliko dvomov o uporabnosti kombinacije 7x57R/12, če pa je to skoraj najpogostejša kombinirka v lovski rabi.
    Tudi jaz sem si jo nabavil kot prvo puško, resda še zraven z menjalnimi cevmi 12/12, tako da mi še za tekme služi.
    Te čehinje so sedaj tako poceni, da prav veliko za razmišlajt ni, in ja, morda jo boš prodal čez nekaj časa, ker boš imel tako denar kot dobro ponudbo za neko 7x65R/20; in takrat boš tisto 7x57/12 prodal morda celo 100 eur pod ceno - so what! :) Vedno boš lahko dobil nazaj tistih slabih 200-300 evrov, ki si jih dal zanjo.
    V kalibrih 7x57R/16 imaš celo mogoče večjo ponudbo, tudi z menjalnimi cevmi 16/16 skupaj; Vsaj tak občutek sem dobil pri spremljanju oglasov.
    Bolj pomembno se mi zdi, da kupiš tako, ki ne rabi nobenih dodatnih del (menjava optike, kopita, montaže) ker to ti pa res samo stroške prinese.
    Za vrste lova, ki si jih opisal, pa izbor čisto zadostuje, vsaj za nabiranje prvih let izkušenj.

  7. #167
    Član od
    Oct 2011
    Lokacija
    severna primorska
    Prispevki
    114

    Privzeto

    Racon ti ne posluš preveč in samo kupi. Men je bokarca služila 30let kot edina puška pa sem z njo uplenil veliko (zdaj, ko sem malo starejši se mi zdi da celo preveč)Kupil sem jo od starejšga lovca iz naše LD pa so me potem zabaval kakšen driklc sem kupu.To je čist ok puška samo mora merit prava uč.

  8. #168
    Član od
    Jan 2009
    Lokacija
    Cerklje ob Krki
    Prispevki
    532

    Privzeto

    Prof., pa zakaj sploh rabiš (boš rabil) kombinirko?
    Main ti je ponudil (meni) sprejemljiv odgovor, 300€ pa raje kam drugam vloži.
    L.p.
    Slow justice is no justice

  9. #169
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Jež, prav zaradi načina lova, ki ga bom/ga izvajam (napisal zgoraj)...

    Ma še vedno vidim, da sta dva nasprotujoča si tabora...

  10. #170
    Član od
    Mar 2009
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    252

    Privzeto

    Citat PROF.racoon je objavil: Pokaži objave
    Alojz, saj sem ti že v ZS odgovoril, da moraš imeti res srečo, da najdeš ugodno rabljeno v tvojih kalibrih, nove so pa drage.
    Za kombinirko ne nameravam dajati 1000€ in več, ker mislim, da bi cenejša čehinja čisto zadovoljila moje potrebe (en zajec, dve šoji in tri ali štiri lisice ob tem pa sproščeno jago ob misli, če ti pot prekrižajo d.prašiči ali kaj podobnega)... Sicer bi mogoče raje videl kombinirko s šrotom v kalibru 16, ker imam že precej municije... Drugače pa...
    Vidim tudi, da ni glih dobrih mnenj glede uporabnosti kombinirke, vsaj ne za čehinjo in v teh kalibrih... Ne vem... Bo treba prespat...
    Ne poslušaj preveč drugih ampak upoštevaj kakšen lov je tebi všeč. Meni je čudovit lov ko končam jesenski zalaz in se začnejo oglašat šoje okrog mene, pa lahko z drillingom kakšno uplenim. Ali pa ko čakam lisice pozimi, ker pri nas ko ni snega jo boš s kroglo precej težko uplenil ponoči, razen če boš lovil samo pri polhni luni. Odkar imam drilling lovim precej z njim (letos 2 prašiča in srnjak), pa čeprav imam v omari Blaser R93. Dva kolega imata ravno takšne čehe kot ga misliš ti nabavit pa z njim veselo jagata tako parkljasto divjad kot šoje, lisice in ostale roparice. Poleg tega pa je meni osebno dosti lepše vstavit naboj prelamačo kot baoje basat v saržer karabinke.
    Tisto kar je nekdo napisal da pozabi na jelenjad če boš šoje streljal je neumnost, a boš jelena spodil, če boš šojo ob 7h ali 8h zjutraj uplenil.
    Če ti je puška všeč in je izpravna, ter ti je všeč taka ideja lova kot si napisal (lisice, zajci, šoje, ter kašen pujs ali pa jelenko...) kar nabavi, za 300€ jo boš lahko vedno prodal.
    Glede šiber pa je zelo važno da stestriaš naboje in ugotoviš kateri leži cevi, ker so razlike v posipu lahko ogromne ( o tem je bilo že precej napisanega v temi šibreni naboji).

    LP in dober pogled
    8x68S 30-06/20mag .223rem 12/12 .22LR

Stran 17 od 20 PrvaPrva ... 71314151617181920 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •