Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 17

Tema: Naboj Federal .223 Rem. 4,1g / 64gr

  1. #1

    Privzeto Naboj Federal .223 Rem. 4,1g / 64gr

    A je mogoče že kdo uporabljal za lov srnjadi?Kakšne so podpludbe, kakšna je natančnost,glede na to, da je 4,1 g in ne 3,6g, katera teža naj bi bila najboljša za klasične risanice tega kalibra.
    LP

  2. #2

    Privzeto

    uporabljal sem samo 55grs krogle od rem..Kar se pa tiče podpludbe pa uzemi rajši barnesa 55grs pa je problem rešen glede podplutbe, ker ga uporabljam tudi sam

  3. #3

    Privzeto

    Kje pa nabaviš barnes municijo?Prosim če mi javaiš na zs.
    lp

  4. #4

    Privzeto

    polnim sam

  5. #5

    Privzeto

    Citat bena je objavil: Pokaži objave
    polnim sam
    Samo tako lahko dobiš najbolj optimalen naboj.

  6. #6

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Samo tako lahko dobiš najbolj optimalen naboj.
    Ni res,RWS je tabol!!!!
    Če nisi ravno nek navdušenec nad hitrostjo ti za lovsko uporabo svetujem 4g in več...
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  7. #7
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Alojz da dobiš optimalen naboj rabiš laboratorij
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  8. #8

    Privzeto

    Citat Veper je objavil: Pokaži objave
    Alojz da dobiš optimalen naboj rabiš laboratorij
    Hmmm. In sedaj je pet strani komentarjev zagotovljenih.
    Optimalen naboj za divjad in okolje v katerem lovimo. Ni vseeno ali streljamo gamse na 300m ali srnjad v gozdu. Lahko izbiramo jakost polnjenja, kakor tudi vrste krogel. Zato doma ne rabimo laboratorija, ker so vse teste opravili proizvajalci in jih lepo navedli v tabelah za polnjenje. Pri polnitvah je velik razpon, pri kupljenih nabojih pa je polnjenje fiksno.

  9. #9
    Član od
    May 2008
    Lokacija
    Štajerska
    Prispevki
    412

    Privzeto

    V zastavi .223 se ti naboji ne obnesejo najbolje. Grupo pod 4cm je težko nastrelit, ne bi pa mogel sodit ali ej to krivda puške ali streliva.

    Glede na vrtež večine cevi v kalibru .223 bi jaz raje ostal pri 3,6 g kroglah. Pa v tejteži raje izbral kakšno boljšo konstrukciej krogle.
    Podnebne spremembe so tukaj. Stvar naše morale je ali bomo ukrepali.

  10. #10

    Privzeto

    Citat De_Tomaso je objavil: Pokaži objave
    Glede na vrtež večine cevi v kalibru .223 bi jaz raje ostal pri 3,6 g kroglah. Pa v tejteži raje izbral kakšno boljšo konstrukciej krogle.
    Twist zelo varira (od 8 - do 12"), odvisno od tipa puške. Vendar se pri težjih kroglah točnost lahko lovi tudi z ustrezno polnitvijo, pa ne rabimo drugega kot tri naboje z min. in enako z max. polnitvijo in preizkus.
    Naj še Ben napiše svoje izkušnje.
    Last edited by alojz1; 26. February 2011 at 22:11.

Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •