Stran 6 od 8 PrvaPrva ... 2345678 ZadnjiZadnji
Rezultati 51 do 60 od 77

Tema: 30-06 ali 8x57js

  1. #51

    Privzeto

    Citat Markysprej je objavil: Pokaži objave
    da, je jasno.
    vendar pa še vedno ne vem, ali alojz, ko je zapisal da mu je fino nastavljiv sprožilec na karabinki boljši od naprožila, imel v mislih francosko naprožilo kjer imaš oboje, ali samo sprožilec kjer ni naprožila.?
    Samo sprožilec kjer ni naprožila.
    Pri francoskem naprožilu lahko nastaviš jakost samo pri naprožilu. Proženje brez njega je običajno 1,5 - 2,5kg
    Last edited by alojz1; 26. February 2011 at 21:04.

  2. #52

    Privzeto

    Hvala...
    mislim , da bom razmišljal o Francoskem...
    Na 308 Steyer nimam naprožila, pa sem se počasi navadil...Tud rezulatai se popravljajo z kilometrino...

  3. #53
    žandar Guest

    Privzeto

    Pozdravljeni forumci!
    Po mojih izkušnjah z naprožili, svetujem, da ima lastnik več pušk s krogelno cevjo (karabinke ali kombinirke), na vseh enako naprožilo. Pri uporabi obeh naprožil se kaj rado zgodi, da ob pogledu na prihajajočo divjad, zaradi navala adrenalina, več ne razmišljaš o tipu naprožila in npr, pri kombinirani puški s francoskim naprožilom poskušaš naprožiti z nemškim in pritisneš na zanji petelin za proženje šibrene cevi pa je lahko nesreča.
    Gre pa tudi brez naprožila, s tem, da ti mora občutljivost proženja nastaviti mojster puškar, nikakor ne sam!

  4. #54

    Privzeto

    Citat Fuchs je objavil: Pokaži objave
    Na 308 Steyer nimam naprožila, pa sem se počasi navadil...Tud rezulatai se popravljajo z kilometrino...
    Na sprožilec pri pokončni puški obesi utež 0,5kg. Puška se ne sme sprožiti. Malo večja utež pa lahko. Takšne uteži ima vsako strelsko društvo. Lahko pa stehtaš plastenko z vodo.
    Pri tvoji pa predvidevam, da bo držala več kot 2 kg.
    Uredi proženje na 308 (nesi k dobremu puškarju, če puška nima vijaka za nastavitev), nato pa napiši, če si še za francosko naprožilo.
    Last edited by alojz1; 27. February 2011 at 08:46.

  5. #55

    Privzeto

    ok..bom nastavu...

  6. #56

    Privzeto

    Sam imam na kombinirki francosko naprožilo (čehinja, zh). Puškar mi ga je tako dobro naredil, da je za dolge strele, ko imaš čas prav lepo sprožiti. Ko pa je skupni lov in je potrebno malo hitreje pritisniti, pa sploh ne naprožam, mi je nastavil povsem mehko proženje.
    Tako bi bil moj nasvet francosko naprožilo, ki ga uporabljaš za gamsarijo ... kjer so sreli daljši in se pripraviš na strel ... drugače pa na krajše razdalje kar direktno.
    (rezultati na 100m so se mi z naprožilom izboljšali, ko sem streljal direkt, sem sicer vseeno dobro ustrelil. Me je pa motilo in se nikakor nisem mogel navaditi na to, kdaj točno oddaš strel. In ko loviš ta trenutek rad malo potegneš, kar na daljši razdalji lahko povzroči težavo)

    Pri šnelanem petelinu pa pazi tudi na to, da je res dobro narejen, kar pomeni da dala samo na poteg nazaj! Drugače ti že malo hladnejši dnevi in hladni prsti povzročajo nenamerne strele.

  7. #57
    Član od
    Jun 2010
    Lokacija
    dolenjska
    Prispevki
    506

    Privzeto

    Če imaš planirano ceno za puško 1500€ je debata o kvaliteti proženja " malo mimo".Za to ceno dobiš spodobno puško z dobrim proženjem in je vsaka puškarjeva dodelava brezpredmetna . Ostane ti samo nemško ali francosko naprožilo.
    Če se še nisi odločil kateri kaliber boš kupil en skromen , hudomušen nasvet: če hočeš zgledati malo kmečki kupi 8x57 , če hočeš biti " fancy " pa nabavi 30-06 ( tako in tako nimaš kaj za....t) Veliko sreče pri nakupu.

  8. #58

    Privzeto

    To je eden boljših nasvetov.

  9. #59

    Privzeto

    Hvala....
    zdaj pa naslednje težko vprašanje....
    klasičen zaklep ali Browing polavtomatski ( 30-06)

    Udeležujem se tudi strelskih tekem, kjer je poleg natančnosti pomembna tudi skupna hitrost zadetkov na različnih razdaljah ( od50-250m)...

  10. #60
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Za pogon PAP, za na prežo klasika.

Stran 6 od 8 PrvaPrva ... 2345678 ZadnjiZadnji

Etikete te teme

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •