Stran 2 od 8 PrvaPrva 123456 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 77

Tema: 30-06 ali 8x57js

  1. #11

    Privzeto ravno v tem je problem...

    debelina 8x57 mi je všeč, toda padec je prevelik.
    Zelo rad bi imel zanesljiv strel tudi pri srednjih razdaljah 8do 200-250 m (dolge razdalje so za tarče (300-400 m). Po balističnem izračunu 2500 E na cilju , se z 8x57 strelja 175 m, 30-06 pa 185 m. razlika končne energije je majhna...toda padec kugle je pri 8x57 večji.

    Cena karabinke naj bi bila do 1500EURO.

    Imam sicer tudi 308 win, ki ga je "škoda" nositi na jago ker je namenjen snajperizmu... dosedaj preizkušen do 400 m in dobra grupa ( kljub burji...). Za prvo silo , bi ga lahko uporabljal na preži , ker je prirejen za natančno streljanje...

    Za lov želim temu namenjeno karabinko...

    Hvala

  2. #12

    Privzeto

    Zato sem še vedno v dilemi...
    Zanima me učinkovitost, ter na kaj moram biti pozoren pri izbiri puške.

  3. #13

    Privzeto

    Citat Fuchs je objavil: Pokaži objave
    Zanima me učinkovitost, ter na kaj moram biti pozoren pri izbiri puške.
    Vidim, da se ukvarjaš z strelstvom in že imaš pusko, ki je pa pretežka in okorna za lov.
    Razmisli o 308 tactical (tikka ali remington). Je kratka (100cm) in izredno natančna. Zraven imaš lahko daljnogled z nastavljivo višino in problem je rešen.

  4. #14
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    13g Hammerhead sem imel v 308win, žal samo eno škatlo. Odlična krogla.

  5. #15

    Privzeto

    prilagam balistične primerjave 8x57 in 30-06 ter zraven še 7x65R

    Na rdeči prečni črti je označena ciljna energija 2500J

  6. #16
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Če hočeš bolj ravno krivuljo s 7mm nabojem pa vzemi 7mm rem mag. :icon_:
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  7. #17

    Privzeto

    Če dobro vidim, si pozabil na 4cm nadstrel na 100m. Res k energiji ne prinese nič, lahko pa bistveno dlje streljaš brez korekcije po višini.

    Ne vem kolikokrat, če sploh kdaj boš imel priložnost streljat jelena ali merjasca na 160 metrov.

    Poleg 7x65r je moja izbira 8x57. Lahko pa za v 7x65r nabaviš kakšno lahko kroglico, tam okoli 8 gramov, pa bo tudi krivulja leta bolj ravna.

  8. #18

    Privzeto

    Še bolje 7mm super expres vom Hofe... he he

  9. #19

    Privzeto

    K tem magnum kalibrom pa takole:
    Italianski gostje jih imajo pogosto. Z njimi skušajo kompenzirati svoje strelske sposobnosti. Vedno sem se bal iztrebiti srnjaka ustreljenega z tem kalibrom.
    Tisti, ki zna streljati bo tudi z počasnejšim nabojem nadpovprečen.
    Pomemben je tudi odnos do divjačine,ne samo do divjadi.

  10. #20

    Privzeto

    Citat jazbec je objavil: Pokaži objave
    Lahko pa za v 7x65r nabaviš kakšno lahko kroglico, tam okoli 8 gramov, pa bo tudi krivulja leta bolj ravna.
    Je znanec za 30-06 hotel kroglo za 250m brez korekcije daljnogleda.
    V tem kalibru ima lahka kroglica hitrost preko 1200m/s. Ko je ustrelil srnjaka na tej razdalji, se je nad učinkom krogle zamislil. Srnjaka ni veliko ostalo.

Stran 2 od 8 PrvaPrva 123456 ... ZadnjiZadnji

Etikete te teme

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •