Stran 7 od 57 PrvaPrva ... 3456789101117 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 61 do 70 od 567

Tema: Pogovor o avtomatskih kamerah (kamera past, lovske kamere)

  1. #61
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Rikec akumulator ni problem ampak IR pa je ker ga jelenjad zaznava popolnoma drugače kot pa kratek blisk fleša. Predvsem pa je bistvo,da so z flešem tudi nočne fotografije v barvah, kar je precej bolje od neke sivozelene zadeve ki naj bi bila žival. Pa še takole če pomisliš,da en komplet baterij zdrži cca150 fotk z flešem ali pa cca600 brez potem to že ni kakšen hudo velik strošek. Sam uporabljam oboje in akumulator in baterije.Baterije takrat ko prenesem kamero na težko dostopno mesto ali pa precej oddaljeno od ceste, akumulator pa za vse ostale primere.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  2. #62

    Privzeto

    Ja se strinjam s teboj Veper, če imaš akumulator, potem zadeva glede fleša res ni problem in seveda slike so barvne. Jaz imam baterije in sem lansko leto kar precej "garnitur" zamenjal. Letos sem se odločil, da nabavim akumulatorske baterije in delajo kot šus. Res, da je cena s polnilcem precejšnja, ampak mislim, da bi zdej moral imeti nekaj let mir s tem menjavanjem in kupovanjem novih. Zdej če vse skupaj seštejem, so že na terenu en mesec, pa še ni blo treba dati jih polnit.
    BTW... jaz bi kupil še eno kamero, kakšni so kaj predlogi. Sedaj imam Moultrie 40i, pa lahko rečem, da sem zadovoljen. Predlogi v tem rangu?

  3. #63

    Privzeto

    Za kakega nepovabljenega gost, pa mislim, da je bolje ir, ker ljudje te svetlobe ne zaznamo.Če se bi pobleščalo, bi vsak vedel, da je neki narobe.Sicer je ta stvarca bolj namenjena za divjad,pa vseeno se da kakega človeka ujet gor.

  4. #64

    Privzeto

    Ja kakšne zanič vložke pa uporabljate da se vam tako hitreo praznijo? Jaz imam not Duracel,pa delajo že dobrega pol leta ves čas,tudi pri vsem mrazu to zimo niso zatajile. Je pa res,da imam kamero z IR-jem,ne vem pa,če slučajno fleš pomalca več baterije...
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  5. #65
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Dolgi meni je recimo v zadnjem tednu delalo po 300 fotk na dan od tega 70% ponoči in verjemi mi,da brez akumulatorja ni nič.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  6. #66
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,059

    Privzeto

    Hehe, mate pa probleme z baterijami. Da vam povem... Bushnell 5mp IR, do zdej je kamera z enim setom baterij naredila okoli 10000 slik, od tega ene 8000 ponoči. Pa ima noter 8 tamalih 1,5v baterij (ja, prov ste prebral, une z v daljinca pri televiziji). In to tudi čez zimo (res pa je, da je pri -15 in več odpovedala, ko se je pa otoplilo na okoli -10, je spet začela delovati...).
    Sweet Emotion: 8x57IS; 7x65R/16; 12-12/76;16/16; 222Rem; .22LR; NLT.

  7. #67
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    81

    Privzeto

    Pri nas taka kamera nebi funkcionirala pol zime.:icon_:

  8. #68

    Privzeto

    Citat Kolovski je objavil: Pokaži objave
    Hehe, mate pa probleme z baterijami. Da vam povem... Bushnell 5mp IR, do zdej je kamera z enim setom baterij naredila okoli 10000 slik, od tega ene 8000 ponoči. Pa ima noter 8 tamalih 1,5v baterij (ja, prov ste prebral, une z v daljinca pri televiziji). In to tudi čez zimo (res pa je, da je pri -15 in več odpovedala, ko se je pa otoplilo na okoli -10, je spet začela delovati...).
    Ja tole mora bit pa res zelo varčna kamera! Tudi Duracell sem uporabljal, pa ni bilo pretirano bolje. Je pa res kar je napisal Veper... če ti kamera naredi 300 slik na dan ga ni čez akumulator in je seveda najbolj ziher. Se pa seveda pozna pri temperaturah. Poleti ni tak hud problem, ko pa je zima pa jih hitro sprazni. Se pa ta IR tudi vidi ponoči, saj lučkice rdeče zasvetijo in če bi kdo gledal v tisto smer bi zlahka videl da jih nekdo "opazuje".

  9. #69

    Question

    kaj pa video? sploh kdo uporablja? pride kdaj prav?
    thx

  10. #70
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    1,340

    Privzeto

    Alkalne baterije pri temperaturah od -7 naprej "zmrznejo" in so neuporabne. Medtem, ko jim temperature med 0 in 10°C celo koristijo, in je baterije smisleno shranjevati v hladilniku. Tudi če dolgo stojijo v topli trgovini izgubijo kapaciteto. Google pravi, da pri primernem hranjenju kapaciteto povečaš od 6 do 8%.


    Sicer pa ravnokar testiram novo IR MMS avtomatsko kamero, ki je dostopna na slovenskem tržišču med 17 in 90€ (odvisno od paketa). Presenečen sem nad možnostmi ki jih ponuja. Danes ponoči sem jo preizkusil na naših mačkah.

    Iščem samo ponudnika mobilnih storitev, ki ima poceni MMS-e. V paketu ki sem ga vzel je en MMS (dve sliki v razmaku ene sekunde) 0,1€. Saj se ne sliši veliko vendar se počasi nabere.
    Marko Gorše, Nadlesk

Stran 7 od 57 PrvaPrva ... 3456789101117 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •