Stran 54 od 57 PrvaPrva ... 4445051525354555657 ZadnjiZadnji
Rezultati 531 do 540 od 567

Tema: Pogovor o avtomatskih kamerah (kamera past, lovske kamere)

  1. #531

    Privzeto

    Jebemu sunce, sem pol ure pisal, potlej mi je pa internet odletel in je šlo vse v maloro.

    Le to vem sedaj ponoviti, da se tale Slojager lahko v ogledalo pogleda, kar se pismenosti tiče.
    Obljubim pa, da ko bom spet pri volji se malo bolj razpišem o tem silnem umotvoru.
    Teli možganarji na zvezi pa res nikoli ne razočarajo. Le objavljati bi morali v Pavlihi, saj le tja take reči spadajo!
    Verum justicia quod parilitas!

  2. #532

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Joj, joj. Kaj moram švicarski nož tudi LD prijavit?
    ...
    Samo če ni zelene barve!
    Verum justicia quod parilitas!

  3. #533

    Privzeto

    Citat jagerslo je objavil: Pokaži objave
    pa kaj ste tu vsi ne pismeni al kaj.? a ne znate brat ?..LZS je nam naredila uslugo in nam omogočila po zakoniti poti uporabljati kamere da bo enkrat za vselej JASNO.
    ..
    Mjčkeno sem se že odvadil pikat, ampak ko pa nekdo takšno prijavi, me želo pošteno zasrbi. Pa ga dajmo!
    Jagerslo, "Ogledalce, ogledalce na steni povej, kdo najbrihtnejši v deželi je tej!" je stavek, ki ga moraš nekajkrat izreči zjutraj, ko se boš raziral ali pa vsaj zobe krtačil! Mogoče bo ogledalo celo preživelo, brez da bi počilo!

    Sprašuješ nas ali smo nepismeni in če ne znamo brati. Bojim se, da je dojemanje pismenosti pri nas malo drugačna. Zajema namreč tudi razmišljanje in presojanje, ne samo slepo čitanje ukaza in salutiranje. Tisto je za one, ki imajo klobuke na glavi zato, da lahko rečejo, da imajo nekaj uporabnega višje od vratu!
    Tudi če se slučajno motimo, v kar presneto dvomim, vsaj premlevamo tisto, kar se nam zdi nadvse čudno. Seveda pa razumem, da si vodstva želijo poslušnih vojakov, pa še kakšne parade zraven. Samo kaj ko nismo ne soldati, ne polcaji, vsaj ko smo izven službe ne.

    No pa pojdiva še k predmetu najine spotike, da se ne bova samo obkladala! Mogoče se enemu ali drugemu kaj posveti. Upam!

    Ta salamenska Usmeritev, plod, ooooh ja, saj vemo koga spet, se naslanja (menda, tako pravijo) na nasvete in priporočila urada Informacijskega pooblaščenca in Zakon o varovanju osebnih podatkov.
    Pa se najprej vprašajva, kakšne osebe so jelenček Bambi, pujsek Bobi, lisička Micka in škrjanček Franci? Bemtiš, čeprav so mi ti prijatelji blizu, pa osebne izkaznice nikakor ne uspejo dobiti. Pravijo, da se jim godi krivica in da jih na Upravni enoti odslavljajo, ker menda niso ljudje in s tem osebe. Hebat ga zdej, potemtakem jih Zakon o varovanju osebnih podatkov ne tiče? Kaj meniš Jagerslo?

    A LD naj bi vseeno imela seznam kamer? No, kar se mene tiče, če ima LD sama kamere, naj jih kar evidentira, puca leče, fila baterije in jih vpisuje v nekakšne plane. Če je pač toliko usekana, zakaj pa ne, je pač pravna oseba in verjetno jo kaj drugega hakla, da naj bi tako bilo. Mene v tem pogledu sploh nič ne zanima.
    A ko ima sam svojo z lastnimi cekini kupljeno kamero, me pa nič kaj ni povšeči, da bi jo dajal v nekakšne sezname. Čemu le? Na kakšni osnovi? Štumfe morebiti tudi?

    Da to je lovska stvar? E zajebi bato, ni res!

    Najprej razčistiva kaj je sploh lov, potem pa bova videla kaj je lovsko in kaj ne!
    Če nepismenec pogleda v Zakon o divjadi in lovstvu, najde obrazlago izrazov kjer so zakonodajalci zapisali:
    "Lov je iskanje, opazovanje, zasledovanje, vabljenje in čakanje divjadi s ciljem upleniti divjad ali odloviti divjad živo ter pobiranje divjadi ali njenih delov. "
    Počasno in pazljivo branje (da kaj ne uide), pokaže poudarek na " s ciljem upleniti divjad".
    OK, puško dvignem s takim ciljem. Evidentirana je, a na osnovi zakona o orožju. Daljnogled dvignem in opazujem kos z istim namenom uplenitve divjadi. Nihče mi še ni rekel, da naj ga evidentiram. Še pred žensko sem ga novega skrival, da me ni sekirala zaradi cene. Pipec imam tudi s seboj z istim namenom oziroma z namenom uporabe po uplenitvi. Na šverc, oziroma brez kakšne evidence. No, pravzaprav nimam prav ničesar, kar potrebujem za lov evidentiranega po lovskih predpisih. In sedaj naj bi evidentiral nekaj, kar sploh ne uporabljam za lov, kot ga definira zakon temveč zgolj za ogled fotografij živali ki se pred objektivom pojavijo. Četudi kdaj pomislim, da bi bilo fino katero od posnetih živali uspeti upleniti, mi fotka pri tem prav nič ne služi. Še nisem uspel videti, niti si ne zamišljam, da bi lovec s pogledom na ekran kamere ali računalnika lahko izpeljal akt strela na divjad. Nekako prostorsko niti časovno mi ne gre vkup. Jagerslo, si ti tega sposoben?


    No, če mi podstrešje melje v pravo smer, po lovski plati ni osnove, da bi se s tem obremenjeval.


    Kaj pa v primeru, da se na kameri pokaže naga ali oblečena rit, najsi nabira jurčke ali pa se goni gore dole?
    No potem pa pridemo spet do zanimivega vprašanja, kaj so v tisti famozni Usmeritvi mislili, ko so najprej zapisali, da mora biti kamera s tako resolucijo, da se ne prepozna osebe na posnetku. No fajn. Če na posnetku zaradi tehnične lastnosti oseba ni prepoznavna, ne gre za osebne podatke in nima zakon o varovanju osebnih podatkov s tem nič! Torej v avtu nimam turbokompresorja,a mehankar mi bo vseeno računal njegov servis! Maaaa, ne bi nooooo!


    In kaj če imam boljšo kamero? Seveda, saj sicer jo nimam kaj rabiti, posnetki zelenih in rjavih kock in obrisov niso prav nič zanimivi. In ujamem prej omenjene riti?
    Ne dopuščam, da bi bil bolj diskriminiran, kot so ostali državljani! In če ima vsakdo lahko kjerkoli recimo v prometu in širom sveta kamero s katero snema dogajanje, jo pa jaz ne smem nucat?
    Ja seveda obstaja pravica slučajno posnetega, ki jih je drugje izven gozda na posnetkih 1 proti xx000.000.000, a tudi pri nas je uporaba teh kamer v prometu dovoljena. Ni pa seveda dovoljeno objavljanje tistih delov, kjer gre za prepoznavno osebo ali drug osebni podatek.


    Torej s kamero, ki jo imam nameščeno pod ogledalom avtomobila lahko posnamem nekaj sto ljudi in avtomobilskih registracij že po nekajminutni vožnji, v gozdu pa se mi lajhko slučajno pred kamero na neobičajnem mestu za ljudi naserje nekdo in zaradi njega kamere tam ne bi smelo biti? Dejte ga malo manj srat!


    Malo več bo treba, kot tale famozna usmeritev, da bi spremenil mnenje.
    Jagerslo poskusi, mogoče ti uspe. Pa probaj brez obkladanja z nepismenimi, da ne dobiš preveč porcije nazaj!
    Verum justicia quod parilitas!

  4. #534

    Privzeto

    Sem že nekaj časa na forum in morm priznat, da sem bolj kot ne opazovalec vaših objav. Bom pa svoj prvi komentar objavil oz napisal prav v temi, katera je trenutno zelo aktualna v naši lovski družini. Ne morm verjet, da lahko predmet, kateri je tako majhen, povzroči tako napetost med lovci. Problemi so se pri nas začeli ko smo se imetniki lovskih kamer pričeli naglas pogovarjati o slikah oz posnetkih in o njihovih vsebinah. To je prišlo na uho nekaterim lovcem (seveda starejši, kateri so obstali v letu 60 in nižje), kateri so nekje slišali, da je to zeloooooo kaznivo, če se jih posname brez njihove vednosti (v času snemanja cca 2 leti ni nikoli nobenega posnelo). Od tega trenutka naprej so se začele gostilniške debate, seveda s pridihom rujne kapljice, kako bodo vsako najdeno kamero razbili, prestrelili,.... V mojem primeru je bila kamera celo ukradena. Zadeva je prišla tudi tako daleč, da če se kamera najde in se ugotovi njen lastnik, da bo le ta izključen iz lovske družine. Prav tako si dotični osebki razlagajo, da če je neka stvar prepovedana, da jo celo legalno uničiš oz odtujiš in zato ne nosiš nikakršnih posledic, če te dobijo (pač razgledanost nekaterih lovcev). Tukaj bi pač rad spomnil na 204. čl KZ-1 (Tatvina) oz 220. čl. KZ-1 (Poškodovanje tuje stvari). In sedaj pride neka razlaga informacijskega pooblaščenca, v katerem navaja, da moraš pridobiti neka dovoljenja za snemanje. Lepo vas prosim, zakaj bi zaprošal za neka dovoljenja in upošteval neke usmeritve, če v Zakonu o varovanju osebnih podatkov v 7. členu lepo piše, kaj zakon izvzema. Če gledamo hierarhično je Zakon vedno na Usmeritvami in raznimi Uredbami, torej ne vidim razloga zakaj bi to stvar sploh še pogrevali. Zakon je zakon, je pa res da nekaterim ozkoglednežem pač stvari ne bodo nikoli jasne. To je pač samo moje mnenje in mnenje večine solovcev s katerim pa se ne rabite strinjat vsi.

  5. #535

    Privzeto

    ahahhahha Sršen tole si pa dobro skup spisal...samo da nebo pomote na čigavi strani si?
    jaz sem za kamerce

  6. #536

    Privzeto

    Citat jagerslo je objavil: Pokaži objave
    ahahhahha Sršen tole si pa dobro skup spisal...samo da nebo pomote na čigavi strani si?
    jaz sem za kamerce
    Veš Jagerslo, sem le na svoji strani. Ponavadi ima ravno zato kakšne "probleme".
    Kar se kamerc tiče, me niti ne motijo, niti sem proti. Se zavedam, da imajo nekateri pač svoje veselje in zakaj bi jim ga kratil. Sem pa vedno zelo za to, da se zakonodaja spoštuje, če nam pa ni všeč, da se angažiramo in jo skušamo po legalnih poteh spremeniti.
    Pritisk pa mi naraste, ko ugotovim, da nekdo hoče ljudi farbat in nadzirat tam, kjer ni nobene osnove, še manj pa potrebe. Razen njegove bolane seveda.
    Kar se tiče te popolnoma nepotrebne usmeritve, če jo podrobneje pogledamo, je njena vrednost le v tem, da lovske družine spoznajo, da je neumnost, da bi same imele v lasti in upravljanju te kamere, ker si le komplikacije navlečejo na glavo. In kot mi je znano so osnove na katerih so modreci gradili to Usmeritev, torej mnenja takrat Pirčeve&co bile pisane za lovsko družino kot pravno osebo zasebnega in v določenih primerih javnega prava.

    Torej je vsa zadeva popolnoma brezpredmetna, ko gre za last in uporabo kamer v lasti posameznika, katerega zajema IZJEMA v zakonu, ki pa se seveda mora zavedati kaj s posnetki sme in kaj ne.

    A famozna usmeritev se je zapeljala v vode modrih betic v mnogih vodstvih LD, ki te prepovedi in usmeritve zrcalijo prav na posameznike, kar je vredno vse graje. Prvič zato, ker je to absolutno neosnovano in drugič zato, ker so ta vodstva očitno sestavljena ali iz nesposobnih ali pa žleht ljudi.

    Pika in amen!
    Verum justicia quod parilitas!

  7. #537

    Privzeto

    Bravo Sršen

  8. #538

    Privzeto

    S temi lovskimi kameri so zabluzli da bol ne bi mogli...

    A ko po koncu lova slikamo plen je treba tudi v arhiv z posnetki, glede na to da je to slikano z fotoaparatom?

    A ko turist npr sredi Divače slika kako zanimivost mora to tudi komu prijavit?

    Pa sej ne morem verjet kaj se grejo :)

  9. #539

    Privzeto Kamere v lovišču

    In potem so pametnjakoviči še dali možnost odgovorni osebi /starešina LD/, da kamero lovcu odobri ali pa mu prošnjo po postavitvi kamere brez obrazložitve zavrne. Katastrofa!! In mi te pametnjakoviče izdatno plačujemo!

  10. #540

    Privzeto

    Citat karo40 je objavil: Pokaži objave
    In potem so pametnjakoviči še dali možnost odgovorni osebi /starešina LD/, da kamero lovcu odobri ali pa mu prošnjo po postavitvi kamere brez obrazložitve zavrne. Katastrofa!! In mi te pametnjakoviče izdatno plačujemo!
    Pametnjakoviči nimajo kaj dajati, ker to kar so scoprali, je pod prvo en velik nateg, pod drugo pa čisto nič obveznega za lovsko družino.
    Pametna lovska družina ne bo imela s kamerami nič, ne na terenu, niti ne na papirju!

    Trdim in ponavljam, kamere postavljajte kot posamezniki, ki to počno za svoje veselje opazovanja živali!
    Ne se pustiti tu komandirati nikomur, ker nihče nad vami nima moči kar se tiče vašega preživljanja prostega časa!
    Ne mešajte teh kamer uradno v lovsko dejavnost, pa bo vse v redu.
    In nikoli ne objavljajte ali kažite okoli slik morebiti posnetih oseb, saj to pa je že lahko v nadležnosti zakona o varovanju osebnih podatkov.
    Če gremo gledat nazaj so nam to godlo v osnovi skuhali brihtni gorenski jagri, ki so na ta način želeli loviti packe, torej osebe, ki so odmetavali smeti po gozdu. Zasolili pa brihtolini na zvezi.

    Če pa kdo s kamero pleni divjad, torej meče jelenom v glavo, jo pa kar lepo naj evidentira, le gleda naj, da ima kamera dovolj velik kaliber in dovolj ?ulov. , da ne bo po drugih predpisih gor plačal!
    Verum justicia quod parilitas!

Stran 54 od 57 PrvaPrva ... 4445051525354555657 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •