Stran 46 od 57 PrvaPrva ... 3642434445464748495056 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 451 do 460 od 567

Tema: Pogovor o avtomatskih kamerah (kamera past, lovske kamere)

  1. #451

    Privzeto

    Toži lahko, vendar je vprašanje, če bi z tožbo uspel. Za politike kot javne osebe veljajo drugačni standardi glede posega v njihovo zasebnost. Javnost pač ima pravico vedeti kaj počnejo tudi v zasebne življneju in s kom se družijo. In to dejstvo je znano tudi politikom, zato pač morajo toliko bolj računati, da so pod budnim očesom javnosti oz. novinarjev. Slednjim pa je tudi znano /saj so profesionalci/ kdaj utegne iti in kdaj ne za poseg v zasebnost politika. O tem imajo bogate izskušnje in sodno prakso. Politiki so jih namreč že kar nekajkrat tožili.
    Naj bo človek v korist živalim in ne v njihovo pogubo, naj jih ceni, ne pa zlorablja.

  2. #452

    Privzeto

    Citat robert13 je objavil: Pokaži objave
    Vidim da je debata v tej smeri vedno bolj zanimiva. Kaj pa potem narediti s slikami ki jih recimo novinarji naredijo v množici, pa se na njej nekdo prepozna, ki si to ne želi. Naprimer novinar slika Jankoviča, pa je na sliki slučajno poleg Janša, ki si pa na sliki ne želi biti, lahko tudi on toži državo oziroma novinarje, če se potem slike javno prikazujejo?
    Glede na našo zakonodajo bo počasi treba za soglasje vprašati še prasca, pa jazbeca in ostalo gozdno druščino, če jo bomo lahko slikali ali snemali!
    Robert poglej stvar glih malo širše kot iz 5mm, ko ne vidiš niti svojega nosu ostro, kaj šele cele slike. Zakon je bil napisan v smislu varovanja TVOJE in MOJE zasebnosti. To pomeni da te Veliki Brat ne sme snemati skozi okno v tvoje domovanje, ko se na ulici ozreš za lepo punco itd...Sam nimam prav nikakršne želje in potrebe, da bi svojo zasebnost delil z svetovno javnostjo. In to je moja pravica, ki jo je zakon zaščitil. To so naredili tako, da so raje kot naštevanje prepovedi video nadzora opredelili kje video nadzor je dovoljen. Ostalo pač ni, tukaj je čisto enostavno, je 0 ali pa 1 in ne 0,7 ali pa 1,5. Javna površina da ali ne nima veze.
    Če je informacijska pooblaščenka to prebrala iz zakona je samo opravila svoje delo. Seveda imamo v Sloveniji velike težave z zakoni, kadar nam niso povšeči. Potem je vse politični konstrukt in ne vem kaj še vse.

    Pomoje takratni snovatelji zakona niso sploh vedeli za naše kamere, če so sploh že obstajale. Zato pa se zakone spreminja in prilagaja času. Če bi bili v normalni državi, ja ne bi bilo težko dodat člena, ki bi lepo uredil uporabo naših kamer, da bi blo prav.

    In ja Robert, če te nekdo fotografira in objavi sliko, mora za to imeti tvoje dovoljenje.

  3. #453

    Privzeto Mms

    Zdravo,
    nabavil sem kamero ki pošilja mms sporočila zanima me kateri operater je najugodnejši.

  4. #454

    Privzeto

    tisti katerega boljši signal imaš..v mojem primeru mobitel,ker simobil ful zajebava.kaj drugega pa sploh nisem preiskusil,ker že mobitel dela tako ,tako.včasih mi tam zmanjka signala, tako da tudi mobitel ne dela.
    kaj si pa nabavil,če lahko vprašam?

  5. #455

    Privzeto

    Citat Cekanar je objavil: Pokaži objave
    Zdravo,
    nabavil sem kamero ki pošilja mms sporočila zanima me kateri operater je najugodnejši.
    V osnovi so vse cene približno enake cca 8 centov na posnetek; zato je v tem primeru res pomembno samo pokritost s signalom in delovanje SIM kartice v kameri (ne delajo vse od vseh v vseh ;)

    Naprej je pa odvisno od porabe in sicer predvsem, če imaš namen dobivati več kot 150 posnetkov na mesec. V tem primeru je bolj ugoden paket ORTO od Simobila (1000 MMS za 12,20 eur)ali Itak od Mobitela (250MMS za 12 eur oz. 2000 MMS za 20 eur) ko lahko ob veliki porabi spraviš ceno MMS na 1-1,5 centa na posnetek. ;)

  6. #456
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    407

    Privzeto

    Citat Cekanar je objavil: Pokaži objave
    Zdravo,
    nabavil sem kamero ki pošilja mms sporočila zanima me kateri operater je najugodnejši.
    Če imaš možnost izbire glede signala na terenu, predlagam Mobitel!!

  7. #457

    Privzeto Mms

    Nabavil nisem še nič imama pa doma na preizkušnji Boly Guard z nevidnimi diodami in Scout Guard z vidnimi diodami pa se moram še odločit katero kupit.
    Kar se tiče operaterja imam Mobitekl-Džabest paket....pozanimal sem se na Mobitelu in povedali so mi sledeče....možno je doplačati 5eur na mesečno naročnino in dobiš dodatno sim ter se ti prenesejo vse količine na obe sim kartici dokler jih ne porabiš.....v tem primeru 1000mms in 10000smsov kar je ugodna stvar(na leto je to 60eur).
    Zanima pa me če bi želel samo nekaj dni, da mi pošilja mms kaj se najbolj splača.

  8. #458

    Privzeto

    Citat Cekanar je objavil: Pokaži objave
    Zanima pa me če bi želel samo nekaj dni, da mi pošilja mms kaj se najbolj splača.
    Ti to resno? Razmišljaš o nabavi kamere za cca 250 evrov, sedaj pa te zanima, ali boš v parih dneh porabil 4,13 ali pa 3,99 evra??

  9. #459

    Privzeto

    Glede na to, da se zdaj uradno ne sme več uporabljat avtomatskih kamer za slikanje divjadi (tistih, ki nimajo možnosti zakrivanja obrazov ljudi ), me zanima, a bo šel kdo oz. ali bo šla v kakšno "akcijo" naša Lovska zveza, da se za namene divjadi oz. na označenih mestih lahko uporabljajo take kamere. Se bo na tem področju to kaj premaknilo ali...?

  10. #460

    Privzeto

    Citat rikec je objavil: Pokaži objave
    Glede na to, da ... me zanima, a bo šel kdo oz. ali bo šla v kakšno "akcijo" naša Lovska zveza, ?
    Ja, bo, seveda bo.
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    če rad bereš pravljice!
    Verum justicia quod parilitas!

Stran 46 od 57 PrvaPrva ... 3642434445464748495056 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •