Stran 34 od 57 PrvaPrva ... 2430313233343536373844 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 331 do 340 od 567

Tema: Pogovor o avtomatskih kamerah (kamera past, lovske kamere)

  1. #331

    Privzeto Kamera za nadzor divjadi DÖRR SnapShot MOBIL Black 5.0 z MMS funkcijo (204403)

    Zanima me, če si kdo lasti omenjeno kamero in kakšne izkušnje ima z njo. Sem pred nabavo nove kamere, ker sta mi dve enaki od STEALTH CAM Sniper PRO enostavno nehali delovati (dva prijatelja z enakimi izkušnjami).
    Gledal sem jo v trgovini Kostevc, ki je cenovno kar konkurenčna trgovinam drugod in še bolj sem pristaš "domačih nakupov". Je pa seveda nujno, da ima MMS/GPRS možnost.
    Prosil vas bi za vaša mnenja, ker zadeva ni niti tako poce+ni in se ne bi rad spet "opekel"

  2. #332

    Privzeto Težave pri pošiljanju MMS z Mobitelom

    Sprašujem vse tiste, ki uporabljate kamere s pošiljanjem MMS, če imate v zadnjih tednih kakšne probleme s pošiljanjem in še posebej če uporabljate Mobitelovo SIM kartico.
    Sam in še nekaj kolegov smo ugotovili, da z Mobitelom MMS ne pošilja več, pošilja pa brez problemov preko Simobila.
    Še več, do pred dobrim mesecem ali dva tega problema sploh ni bilo.
    Da je skrivnost še večja, če uporabljam eno staro SIM kartico od Mobitela, dela vse ok....
    Sem vse predstavil fantom iz tehnične pomoči na Mobitelu, pa se jim ne sanja prav dosti. Zato rabim čimveč informacij, o kamerah in karticah, s katerimi so problemi. Hvala!

  3. #333

    Privzeto

    Meni se je zadnji dve noči zgodilo ravno obratno; namreč dobival sem 3X isto sliko??? Prej je kamera delovala normalno, je pa SG550M-Mobitel

  4. #334
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Ljubljana
    Prispevki
    27

    Privzeto

    Citat ravnohrib je objavil: Pokaži objave
    Sprašujem vse tiste, ki uporabljate kamere s pošiljanjem MMS, če imate v zadnjih tednih kakšne probleme s pošiljanjem in še posebej če uporabljate Mobitelovo SIM kartico.
    Sam in še nekaj kolegov smo ugotovili, da z Mobitelom MMS ne pošilja več, pošilja pa brez problemov preko Simobila.
    Še več, do pred dobrim mesecem ali dva tega problema sploh ni bilo.
    Da je skrivnost še večja, če uporabljam eno staro SIM kartico od Mobitela, dela vse ok....
    Sem vse predstavil fantom iz tehnične pomoči na Mobitelu, pa se jim ne sanja prav dosti. Zato rabim čimveč informacij, o kamerah in karticah, s katerimi so problemi. Hvala!
    Sam nisem zaznal nobenih težav pri uporabi Mobitelove kartice. Lahko, da je težava z bazno postajo na katero se kamera poveže. Včasih pomaga formatiranje spominske kartice in ponovna nastavitev parametrov.

    Drugače pa v kratkem pride nov model Ltl. Acorn kamere in sicer z več IR diodami (bolj osvetljene slike) in širokokotno lečo (100°).

  5. #335
    Član od
    Feb 2012
    Prispevki
    3

    Privzeto Ltl-Acron so najbolje prodajane lovske kamere

    Ja, tukaj najdes Ltl-Acron zastopnika lovskih kamer za Slovenijo:
    xxxxxxxxxxxxxxx

  6. #336
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Citat Anze Bole je objavil: Pokaži objave
    Ja, tukaj najdes Ltl-Acron zastopnika lovskih kamer za Slovenijo:
    xxxxxxxxxxxxx
    Nedogovorjena reklama?

  7. #337
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Po ogledu strani moj skromni komentar.

    Kar je napisanega na tej strani, je mogoče prevedeno z Google Translate? Napisano je namreč tako, kot bi pisal kak Indijanec iz starih kavbojskih filmov - popolnoma neprofesionalno. Slaba reklama...

  8. #338

    Privzeto

    Plus to da ma s..... drage

  9. #339
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,840

    Privzeto

    Številka: 0712-143/2012/2

    Datum: 2.1.2013

    dopis_slo
    Lovska zveza Slovenije

    Župančičeva 9

    1000 LJUBLJANA



    ZADEVA: Mnenje informacijskega pooblaščenca



    Spoštovani,



    Informacijski pooblaščenec (v nadaljevanju: Pooblaščenec) je v medijih zasledil, da nekatere lovske
    družine na loviščih, ki jih pokrivajo, nameščajo video kamere, da bi za nazaj ugotavljale, katere in
    koliko živali se gibljejo na tem območju. V zvezi s tem smo na vas naslovili prošnjo za pojasnila glede
    izvajanja videonadzora v gozdovih. V odgovoru ste pojasnili, da so posamezne lovske družine
    popolnoma suverene upravljavke lovišč in vas niso dolžne obveščati o metodah in načinih
    izpolnjevanja lovsko upravljavskega načrta.



    V nadaljevanju vam na podlagi prej navedenega in na podlagi 7. točke prvega odstavka 49. člena
    Zakona o varstvu osebnih podatkov (Uradni list RS, št. 94/07 – UPB1, v nadaljevanju ZVOP-1) ter 2.
    člena Zakona o informacijskem pooblaščencu (Uradni list RS, št 113/05 in 51/2007-ZUstS-A, v
    nadaljevanju ZInfP), posredujemo naše mnenje v zvezi z izvajanjem videonadzora v gozdovih.
    Prosimo vas, da z njim nemudoma seznanite vse lovske zveze oziroma družine.



    Pooblaščenec na splošno meni, da izvajanje videonadzora v naravi (v odprtem prostoru)
    lovskim družinam ni dopuščeno. ZVOP-1 izrecno omejuje izvajanje videonadzora na tri namene
    (dostop v službene prostore, dostop do vhodov in izhodov večstanovanjskih stavb, deli
    delovnih prostorov), ti pa niso takšni, da bi se dalo izvajanje videonadzora v lovsko
    upravljavskem območju oziroma gozdu uvrstiti pod katerega od njih.



    Kadar ni pravne podlage za izvajanje videonadzora, zavezanec (pravna oseba, s.p.,
    posameznik…) stori prekršek, če ga kljub temu izvaja in se kaznuje z globo.



    Uporaba videokamer za snemanje okolice, ki jo objektiv pokrije, predstavlja obdelavo osebnih
    podatkov iz 3. točke 6. člena ZVOP-1, če so posamezniki, katerih podoba je zabeležena na
    spominskem mediju, vsaj določljivi, če že ne določeni. Posameznik je določljiv takrat, če se ga lahko
    neposredno ali posredno identificira, predvsem s sklicevanjem na identifikacijsko številko ali na enega
    ali več dejavnikov, ki so značilni za njeno fizično, fiziološko, duševno, ekonomsko, kulturno ali
    družbeno identiteto, pri čemer način identifikacije ne povzroča velikih stroškov, nesorazmerno velikega
    napora ali ne zahteva veliko časa.



    Navedeno pomeni, da se ZVOP-1 ne uporabi, s tem pa tudi ni podana pristojnost Pooblaščenca, če
    posamezniki na video posnetkih niso določljivi, npr. zaradi tega, ker se za snemanje okolice uporabi
    kamera, ki zazna samo toploto živega bitja, ne omogoča pa prepoznave oziroma določljivosti
    posameznika - fizične osebe.



    V nadaljevanju je tako treba obravnavati izvajanje videonadzora, ko so posamezniki na posnetkih
    določljivi, ko gre torej za obdelavo osebnih podatkov, ki je predmet varstva po ZVOP-1.



    ZVOP-1 v 2. členu določa, da se morajo osebni podatki obdelovati zakonito. Navedeno načelo
    zakonitosti je na splošno konkretizirano v 8. členu ZVOP-1, kjer sta kot pravna podlaga za obdelavo
    osebnih podatkov navedena dva pravna temelja, in sicer zakon oziroma osebna privolitev. Upoštevati
    pa je treba, da je zakonodajalec dovoljene namene izvajanja videonadzora posebej uredil, v določbah
    od 74. do 78. Za izvajanje videonadzora je treba kot specialne določbe uporabiti te.



    Upoštevaje osnovno načelo obdelave osebnih podatkov, po katerem je zaradi varstva človekove
    pravice dovoljeno le tisto, kar je izrecno dovoljeno z zakonom, vse ostale oblike obdelave osebnih
    podatkov pa so prepovedane, Pooblaščenec poudarja, da je po ZVOP-1 za namene, ki jih taksativno
    določajo prej navedeni členi, dopusten videonadzor le nad:


    dopis_logoSlo
    - dostopom v uradne službene oziroma poslovne prostore (75. člen),
    - dostopom do vhodov in izhodov večstanovanjskih stavb ter njihovimi skupnimi prostori (76.
    člen),
    - tistimi deli delovnih prostorov, kjer je to nujno potrebno za varnost ljudi ali premoženja ali za
    varovanje tajnih podatkov ter poslovne skrivnosti, tega namena pa ni možno doseči z milejšimi
    sredstvi (77. člen).




    Navedeno pomeni, da je videonadzor na drugih mestih dopusten le pod pogoji, če je tako določeno v
    drugem zakonu, ali če so za izvajanje videonadzora izpolnjeni pogoji iz četrtega odstavka 9. člena
    ZVOP-1 oziroma iz tretjega odstavka 10. člena ZVOP-1. Pooblaščenec ugotavlja, da predpis, ki bi
    urejal oziroma dajal neposredno zakonsko podlago za izvajanje videonadzora v gozdovih oziroma na
    območju lovsko upravljavskega območja za kakršen koli namen (npr. zbiranje podatkov o tem, koliko
    in katera divjad se nahaja oziroma preči lovišča…), ne obstaja.



    Tako je treba v zvezi z izvajanjem videonadzora s strani lovske družine (ta kot društvo sodi praviloma
    v zasebni sektor, za katerega so pravne podlage urejene v 10. členu ZVOP-1) obravnavati edino
    preostalo pravno podlago za obdelavo osebnih podatkov iz že navedenega tretjega odstavka 10.
    člena ZVOP-1. Ta določa, da se ne glede na prvi odstavek 10. člena ZVOP-1 lahko v zasebnem
    sektorju obdelujejo osebni podatki, če je to nujno zaradi uresničevanja zakonitih interesov zasebnega
    sektorja in ti interesi očitno prevladujejo nad interesi posameznika, na katerega se nanašajo osebni
    podatki.



    Pooblaščenec meni, da obdelava osebnih podatkov v pojavni obliki izvajanja videonadzora v gozdovih
    oziroma loviščih za potrebe opravljanja nalog, ki jih izvajajo lovske družine in lovci, ni v ničemer nujna.
    Kot kaže, so se videokamere v gozdovih pojavile zaradi cenovne dostopnosti in zaradi dejstva, da v
    nekaterih primerih lovcem omogočajo udobnejše opravljanje nalog. Prav tako je na dlani, da se z
    izvajanjem videonadzora v naravi poseže v posameznikov upravičeni interes, ki se v naravo praviloma
    umakne zaradi sprostitve, v zvezi s katero pričakuje predvsem zasebnost.



    Do enakih ugotovitev pridemo, če lovska družina izvaja javna pooblastila iz Zakona o divjadi in lovstvu
    (Uradni list RS, št. 16/04 s sprem.), in v tem primeru sodi v javni sektor, za katerega so pravne
    podlage urejene v 9. členu. Kot že navedeno, tudi četrti odstavek 9. člena ne pride v poštev kot pravna
    podlaga za obdelavo osebnih podatkov, ker izvajanje videonadzora v gozdovih ni nujno za opravljanje
    teh javnih pooblastil, samo izvajanje videonadzora pa poseže v posameznikov upravičen interes, to je
    zasebnost, ki jo posameznik pričakuje v naravi oziroma gozdovih.



    Zaradi statusne oblike lovske družine kot društva tudi ne more priti v poštev izjema od uporabe ZVOP-
    1 iz 7. člena - torej ne gre za zasebno rabo.



    Glede na navedeno, lovske družine v nobenem primeru (tudi ko izvajajo javna pooblastila) nimajo
    pravne podlage za obdelavo osebnih podatkov v pojavni obliki izvajanja videonadzora v gozdovih.







    Glede na to, da izvajanje videonadzora v gozdovih na podlagi zgoraj navedenih argumentov ni
    dopustno, je treba opozoriti še na kaznovalni vidik nespoštovanja določb ZVOP-1. Ta zakon v 91.
    členu določa, da se z globo od 4.170 do 12.510 evrov kaznuje za prekršek pravna oseba, samostojni
    podjetnik posameznik ali posameznik, ki samostojno opravlja dejavnost, če obdeluje osebne podatke
    v nasprotju z 8. členom ZVOP-1. Poleg tega se z globo v višini od 830 do 2.080 evrov kaznuje za
    prekršek odgovorna oseba pravne osebe, samostojnega podjetnika posameznika ali posameznika, ki
    samostojno opravlja dejavnost, z globo od 200 do 830 evrov pa posameznik, ki obdeluje osebne
    podatke brez pravne podlage.



    S spoštovanjem,

    Informacijski pooblaščenec;

    Nataša Pirc Musar, univ. dipl. prav,

    pooblaščenka

    Vročiti:

    - naslovniku, po elektronski pošti: lzs@lovska-zveza.si in redni pošti s povratnico;
    - arhiv, tu.
    Bolj ko se ukvarjaš z oslom,bolj si mu podoben!

  10. #340

    Privzeto

    Citat fAtursKy je objavil: Pokaži objave
    lp .. mene zanima ali kdo uporablja kamero za na glavo da lahko snemaš pri lovu kar direkt in da ni potrebna montaža na puško .. če kdo ve kje se da nabavit ceno itd. naj mi napiše al tukaj ali pa na zasebna sporočila .. hvala ..
    Jst sm jo imel,pa se mi ni obnesla,zato ker je kot prvo v slabih vremenskih pogojih kakovost slike preslaba,kot drugo pa je velik problem ker snema brez moznosti povecave,kar pa,je enako,prostemu ocesu.Sam sem si nato kupil kamero od canona z mislim da z 36x opticnim zoomom,kar je povsem dovolj za vse potrebe lova,na tak ali drugacen nacin.Glede na to da je res majhna,jo dejansko,lahko tudi zmontiras na pusko ali pa glavo...Ima tudi dober stabilizator,tako da tudi tresenje ni neznosno...Sam jo uporabljam na gorilla tripodu in sem zelo zadovojlen z njim.Montiras ga prakticno kamorkoli na prezi,veji,tleh....:-)
    Ce pa zelis profi kamero za na celado,trak,avto,kolo ipd pa kupi GOPRO HERO 2 ali 3,ker je dejansko najboljsi

    Vec o tem pa na : www.snemaj.si
    I LOVE my country but i FEAR my government!

Stran 34 od 57 PrvaPrva ... 2430313233343536373844 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •