Stran 52 od 57 PrvaPrva ... 242484950515253545556 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 511 do 520 od 567

Tema: Pogovor o avtomatskih kamerah (kamera past, lovske kamere)

  1. #511
    Član od
    Jan 2011
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    38

    Privzeto

    Zdravo!

    Zanima me kakšne imate izkušnje z kamero iz Hoferja( kvaliteta slik, baterija)?
    Errare humanum est, in errore perservare stultum. "Človeško se je motiti, neumno pa je vztrajati v napakah."

  2. #512

    Privzeto

    Jaz jo mam že nekaj časa in sem super zadovoljen. Slike so kvalitetne dokupil sem pa polnilne baterije.

  3. #513

    Privzeto

    Ima kdo izkušnje z Ltl Acorn 6210MM

  4. #514

    Privzeto

    Citat Hribowc je objavil: Pokaži objave
    Ima kdo izkušnje z Ltl Acorn 6210MM
    Boljša od 5210, a predraga za to kar ponuja.
    Če jo dobiš ugodno, jo pa le vzemi. Razlika (prednost?) pred 5210 je samo možnost snemanja videa z zvokom, HD video, pa recimo, da vidiš na ekran, ne da bi rabil kamero na po dajati. Pa še nekaj dodatnih bonbončkov v meniju ima. V fotografskem smislu je enaka, obstajajo sicer razlike v leči, tako da naj bi bila globinska ostrina različna, a v praksi tega ne opaziš.

    Njena konstrukcijska pomanjkljivost je prav ta zaslon na spodnji strani, ki ga lahko ob pojavu kondenza precej namoči in tudi crkne. Šibka točka je tudi preslab fleš za nočne fotke, sploh če jemlješ popolnoma nevidni fleš z 940nm diodami.
    Če si že res strašno želiš najboljšo od acorn kamero potem izberi letošnji model 6310, ki ima rešeno težavo z zaslonom in dvojno število led diod.
    http://www.ltlacorn.cn/news/detailen-42-87.html

  5. #515

    Privzeto Video nadzor v loviščih ......

    Tole je bilo pred kratkim objavljeno na LZS....

    http://www.lovska-zveza.si/ftp/pdf/fotopasti.pdf

  6. #516

    Privzeto

    Načeloma sem proti vsakemu terorju naših "varuhov" ali informacijskih pooblaščencev. Sploh o zadevah, kjer bi 5 sodnikov dalo 6 drugačnih mnenj.
    Tisto, da se mora z dovoljenji in slikami delati kot z petletnim planom in shranjevati v arhiv je pa malo bosa. Sumim, da so kamere veliko zlo, če čebelar svoj objekt zavaruje z električno ograjo in posname medveda, ki jo trga. Pa še takrat žice štejejo, če ni mogoče katera premalo.
    Aja. Pa storilec se ne sme prepoznati. Lahko je medved ali sosedov bik.

  7. #517
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Citat jagerslo je objavil: Pokaži objave
    Tole je bilo pred kratkim objavljeno na LZS....

    http://www.lovska-zveza.si/ftp/pdf/fotopasti.pdf
    .... dobro navodilo, strokovno

  8. #518
    Član od
    Jun 2010
    Lokacija
    dolenjska
    Prispevki
    506

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Načeloma sem proti vsakemu terorju naših "varuhov" ali informacijskih pooblaščencev. Sploh o zadevah, kjer bi 5 sodnikov dalo 6 drugačnih mnenj.
    Tisto, da se mora z dovoljenji in slikami delati kot z petletnim planom in shranjevati v arhiv je pa malo bosa. Sumim, da so kamere veliko zlo, če čebelar svoj objekt zavaruje z električno ograjo in posname medveda, ki jo trga. Pa še takrat žice štejejo, če ni mogoče katera premalo.
    Aja. Pa storilec se ne sme prepoznati. Lahko je medved ali sosedov bik.
    Se popolnoma strinjam .
    Samo lovci smo zopet bolj papežki od papeža in delamo sceno iz omenjene zadeve . Po nekaterih LD se že pripravljajo na izredni občni zbor- dnevni red: prepoved snemanja divjadi po lovišču.
    Za kozlat.
    Kaj pa če je občan , ki je lovec in hkrati gasilec , kolesar, čebelar.....? Bodo omenjena navodila posredovana tudi ostalim društvom?
    Čas in moderna tehnologija gresta naprej in mi seveda z njimi.
    Že res ,da so nočne kamere koristne - hkrati pa so tudi nujno zlo - posebno če posnamejo kakšno belo rit, ki jo možakar tera gor pa dol.
    Star slovenski pregovor pravi: koder ni tožnika , ni sodnika . Jaz pa pravim : koder ni storilca , ni tožnika .
    errare humanum est - motiti se je človeško

  9. #519

    Privzeto

    V Sloveniji se storilca NE SME dobit!

  10. #520

    Privzeto

    Svoje videnje na to tematiko sem zapisal tule: http://www.forum-lov.org/lovstvo/akt...malno-papestvo

    Zanimivo, da s kamero v avtu lahko snemamo celoten promet, vse pešče, kolesarje, avtomobile z registrskimi oznakami vred, v hosti, ko snemamo prašiče in srnjake, bi nas pa nekateri radi omejevali. Predvsem bodejo v oči po mojem mnenju zelo napačna tolmačenja in želje po prisili in nadzoru. Ma kaj bi govoril, preberite si kaj mislim. Če vas seveda zanima.
    LP
    --------------------------------------------------------
    Vesel sem, ko me ljudje opravljajo za hrbtom. Takrat vem, da sem korak pred njimi.


Stran 52 od 57 PrvaPrva ... 242484950515253545556 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •