Stran 1 od 7 12345 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 63

Tema: Ekologi brez meja

  1. #1
    bostjan Guest

    Privzeto Ekologi brez meja

    Včeraj sem pri poročilih zasledil da se pripravlja nova akcija katere potek so malce opisali :šlo bi se naj za bolj natančen popis odlagališč s katerim bi naj občine nekako prisilili k sanaciji teh odlagališč in z tem tudi večjo skrb ta do ponovnih onesnaženj nebi prišlo!!!
    Pozvali so posameznike ki najdejo ta odlagališča da jih javijo na njihovo spletno stran !
    Vse lepo in prav ampak kdo pa pozna naj bolje teren če ne LD ki upravlja določeno lovišče!
    Zato me zelo moti da se zgleda spet ni nihče od odzgoraj zavzel da bi bili v to akcijo intenzivnejše vključeni!
    Potem pa bo spet huda kri kaj si ti ekologi predstavljajo!

    KAJ MENITE VI ???

  2. #2
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Jaz menim,da smo državljani Slovenije eni veliki packi tako fizično kot moralno in se sploh ne bom opredeljeval kdo, komu, kaj in podobno. Svojim nekaj ton odpadkov pobranih do sedaj bom pač dodal še nekaj ob priliki in seveda predvsem svoje odpadke vedno tako kot do sedaj prinesel iz narave v nahrbtniku. Se pa strinjam, da so ekologi brez meja pametno izkoristili to našo packarijo in po eni strani nam je kar prav da je tako. Po načelu če ne bom jaz bo pa nekdo drug.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  3. #3
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Veliiiiiko je smeti zunaj. Se samo spomnim lanskoletne čistilne akcije v domači LD. Smo rekli, da bomo letos spet šli na isto mesto, ker je kljub odpeljanih dveh prikolic smeti, le-teh ostalo še najmanj toliko.
    Pa še kaj se jih je seveda nabralo novih ...

    Za onesnaževalce bi bilo potrebno uvesti zelo visoke kazni! Se mi zdi, da država poskrbi samo za visoke kazni v prometu ...

  4. #4
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    spodnja Vipavska dolina
    Prispevki
    26

    Privzeto

    Ravno v tem je poanta - državljani Slovenije in ne samo mi.Sploh pa ne samo mi lovci. Upam si trditi, da po jagi vsak svoj kos odpadka spravi v svoj nahrbtnik in ga odnese do kontejnerja. Za druge t.i. upravljalce prostora pa ne morem reči tako. Po našem lovišču poteka ogromno planinskih stez in kolesarskih stez in ne vem še česa. Kaj vse se da nabrati ob teh znanih poteh - ni za verjet. In to v teh časih, ko najdeš kontejner ali sod za smeti praktično na vsakem koraku.
    Živim v bližini meje z Italijo. Kaj vse zleti skozi okna avtomobilov na nedeljskih izletih.. .Če bi to naredili pri njih doma bi jim sigurno kdo skočil za vrat.
    Prav je, da se počisti in lovci z poznavanjem terena lahko močno pripomoremo k temu. Naj se pa tudi LZS malo bolj samopromovira z udeležbo pri organizaciji takih akcij.

  5. #5
    bostjan Guest

    Privzeto

    Citat robertv je objavil: Pokaži objave
    Ravno v tem je poanta - državljani Slovenije in ne samo mi.Sploh pa ne samo mi lovci. Upam si trditi, da po jagi vsak svoj kos odpadka spravi v svoj nahrbtnik in ga odnese do kontejnerja. Za druge t.i. upravljalce prostora pa ne morem reči tako. Po našem lovišču poteka ogromno planinskih stez in kolesarskih stez in ne vem še česa. Kaj vse se da nabrati ob teh znanih poteh - ni za verjet. In to v teh časih, ko najdeš kontejner ali sod za smeti praktično na vsakem koraku.
    Živim v bližini meje z Italijo. Kaj vse zleti skozi okna avtomobilov na nedeljskih izletih.. .Če bi to naredili pri njih doma bi jim sigurno kdo skočil za vrat.
    Prav je, da se počisti in lovci z poznavanjem terena lahko močno pripomoremo k temu. Naj se pa tudi LZS malo bolj samopromovira z udeležbo pri organizaciji takih akcij.
    O tem sem glih mislil bojim pa se da bomo spet zamudili trenutek da se pokažemo javnosti v naši pravi luči!
    In to je žalostno!
    KER PRILOŽNOST ZAMUJENA NE VRNE SE NOBENA!

  6. #6

    Privzeto

    ne vem če je še ta tema aktualna, ampak a ni/bo akcija letos odpadla???

  7. #7
    bostjan Guest

    Privzeto

    Citat Markysprej je objavil: Pokaži objave
    ne vem če je še ta tema aktualna, ampak a ni/bo akcija letos odpadla???
    vse je tiho !kaj veš kako bo!? Če pa bo, jo bodo izvedli mimo nas in spet bo šansa da se vidi koliko nam je za okolje mimo!

  8. #8
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    http://www.ocistimo.si/

    Vse najdeš tukaj.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  9. #9

    Thumbs down

    vidim da so moji strahovi upravičeni in očitno ne bo skupne vseslovenske akcije. očitno so dosti publicitete dobili in se jim s tem projektom ne da več ukvarjati.
    sem pa vsaj upal da bo zato LZS organizirala vseslovensko čistilno akcijo. malo za okolje, malo za promocijo. pa vidim da še tega niso sposobni izvesti...

  10. #10
    Član od
    Oct 2008
    Lokacija
    Dolenjska
    Prispevki
    1,207

    Privzeto

    V naši LD imamo čistilno akcijo 26.3. skupaj z občino.

Stran 1 od 7 12345 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •