Stran 2 od 2 PrvaPrva 12
Rezultati 11 do 14 od 14

Tema: Pravica do odkupa

  1. #11
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Citat jegr je objavil: Pokaži objave
    Pri nas imajo pravico do odkupa vsi člani naše LD, ki so na lovu prisotni, ne glede na to, kdo je uplenitelj.Kdor ni prišel na lov, ga tudi kupiti ne more. Ta plen se potem razkosa, in vsak dobi sorazmerni delež, če se ga odrečeš, pa ostali dobijo toliko več. To se mi zdi pošteno.
    Tako imamo tudi mi.

    Ne zdi se mi fer, da bom nekomu zganjal divjad pred cev, pol pa gre s plenom. Pa da ne boste mislili, da tudi takšni ne obstajajo. Hvalabogu jih tisti s ta pravimi kolcami v glavi takoj zaustavijo in postavijo na tla.
    Včasih so bili poganjači plačana raja, saj je bil lov le za privilegirance, zdaj pa ta častna naloga pripada nam pripravnikom. Tisti, ki samo štantajo, ne vedo, kaj zamujajo.

  2. #12
    Član od
    Sep 2009
    Lokacija
    gornji grad
    Prispevki
    145

    Privzeto odkup

    Pri nas je blo pa tako,da ko sem bil jaz pripravnik sem bil najbrž na vsaj 20-30 skupnih lovih in vedno kot gonjač.Ko je bilo konec jage in smo plen privlekli ,nalagali in velikokrat očistili tudi pripravniki sem enkrat vprašal,ko smo imeli plen mislim da 5 ozimcev če bi lahko dobil kakšno kilo ker d prašiča še nisem probal nikoli,mi je starejši lovec lepo rekel "ustreli si ga"!!!Pa smo tisto leto dobili cca 100 divjih prašičev!In sem na prvo kilo d prašiča čakal toliko časa da sem naredil izpit in ustrelil prvega prašiča!!!

  3. #13

    Privzeto

    ROF.racoon, me veseli, da si tudi ti takega mnenja. Gonjač je prav tako, ali pa še bolj zaslužen za plen prašičev. Je le trebav goščo.
    Vlcergg, sraam naj bo jagre, ki pripravnika obravnavajo kot manjvrednega. Pri nas ima vse pravice enake, kot vsi ostali, le dolžnosti ima malenkost več. Postaviti mora namreč prostostoječo prežo. Že kot pripravnik lahko upleni enako divjad kot vsi ostali.:icon_smile:

  4. #14

    Privzeto

    Pri nas, ker ni veliko prašičev,vse prašiče katere uplenimo na skupnih lovih podelimo med prisotne na lovu.
    Malo divjad pa, prvi kos pripada uplenitelju, nadaljni komadi pa se delijo, če ga kdo hoče.

Stran 2 od 2 PrvaPrva 12

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •