Stran 4 od 4 PrvaPrva 1234
Rezultati 31 do 35 od 35

Tema: Pes na štantu med skupnim lovom

  1. #31
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Mimogrede: o lovu v Afriki je klobasal Erik 1 in ne Rikec...

  2. #32

    Privzeto

    Rikec, se opravičujem sem pomešal imena.
    In hvala Jagermaistru za opozorilo.
    Last edited by alojz1; 25. December 2010 at 08:33.

  3. #33
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat rikec je objavil: Pokaži objave
    "...naj bi jih divjad imela." "NAJ" Sem že doživel, da je strelec trdil, da je streljal v glavo, zadel pa čez oba zadnja bedra, torej razlike za skoraj meter in ti zdej preceni ali iti za divjadjo ali ne??? Strel čez stegna divjad nese daleeeeč (seveda če ni zlomljenih kosti), strel v vrat in glavo pa ne bo šlo tolk daleč... Torej vsevedni muzikant... koliko komadov si pa že ti izsledil in se odločil kako in kdaj za njim??? O sledenju divjadi po krvni sledi bi ti lahko napisal že kar lepo knjigo. Nikoli se nisem imel da bi bil kaj več od drugih, pa vendar mislim, da preveč podcenjuješ ljudi in njihove štirinožne pomagače, če jih ne poznaš... Da psa spustiš takoj za ranjeno divjadjo moraš res dobro videti kam je zadeta, če je le drobec neprepričanja, da je strel padel tako kot je treba, je vseeno raje bolje počakati nekaj časa.
    Izsledil sem jih zadosti, da lahko večini kaj povem o tem, ko jih boš pa še ti boš pa na nastrelu videl razliko me dstrelom v vrat in skozi stegna.
    Zadnji del si pa itak prepisal .

  4. #34

    Privzeto

    Citat muzikant je objavil: Pokaži objave
    Izsledil sem jih zadosti, da lahko večini kaj povem o tem, ko jih boš pa še ti boš pa na nastrelu videl razliko me dstrelom v vrat in skozi stegna.
    Zadnji del si pa itak prepisal .
    Kot sem že prej opisal, mnogo strelcev se zmoti kam so merili in kam naj bi zadeli. Seveda, je ob določenih "znakih" možno določiti kam je bila divjad zadeta, vendar ne pri vseh...
    Kar se tiče pa zadnjega dela, za katerega si napisal, da sem ga prepisal... ja sem prepisal ja, IZ MOJE GLAVE in od nikoder drugje Lep preostanek božičnega dne želim...

  5. #35

    Privzeto

    Saj je bilo vse povedano, bi samo nekaj še dodal. Pes na štantu ni nobena ovira. Lahko imajo vsi udeleženci lova po enega psa, ali pa dva, tri ... Sam opažam problem pri psih in Psih ( nekateri pišejo lovec - Lovec).

    Razlika velike ali male začetnice je poslušnost psa. Po nekaj mojih izkušnjah na nekaterih lovih sodelujejo celo psi, ki niti za v pogon niso primerni, kaj šele za na štant.

    Utemeljitev:
    Psi se med seboj najprej dobro spoprimejo, vendar se ne rangirajo ampak se zamerljivo "okoljejo" pred, med in še po lovu.
    Psi so tako živčni, da cvilijo. S tem nakažejo divjadi svojo prisotnost in le ta se premakne še predno je linija postavljena.

    Iz tega verjetno pride do omejevanja psov na štantih. Problem, pa se mi zdi rešljiv na vzroku in ne na posledicah.

    Vzrok taki omejitvi je zanemarjanje kinologije s psmi in njihovimi vodniki na čelu.
    Posledica so nevzgojeni (in po moje) za lov neuporabni "lovski psi" (žal samo zaradi pasme lovski)

Stran 4 od 4 PrvaPrva 1234

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •