Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 17

Tema: Društvo -Slovenska nacionalna delegacija CIC

  1. #1

    Privzeto Društvo -Slovenska nacionalna delegacija CIC

    R&R, imaš prav. Ta tema ne sodi pod temo »delo strokovne službe, ampak pod drugo temo, zaradi česar sem odprl novo temo: »Delovanje Slovenske nacionalne delegacije CIC«.

    Že v svojem prejšnjem sestavku sem zapisal, da LZS mora delovati tudi v mednarodnih organizacijah, vendar pa smo tudi o tej njeni dejavnosti člani lahko bolj ali manj obveščeni. Tudi o CIC - International Council for Game and Wildlife Conservation ni bilo nič kaj kritičnega napisanega, saj ne z moje strain in menim da tudi ne s strani SRAKE. Sam sem pisal le o našem društvu, ki se je samopoimenovalo za “Slovene CIC National Delegation". Kdo vse je član tega društva me niti ne zanima. Bolj kot to me zanima položaj LZS v tem društvu in v CIC-u. In kako lahko ustanovitelji društva, to je ustanovljeno po naših predpisih –Zakonu o društvih, sami poimenuje ustanovljeno društvo z imenom "Slovenska nacionalna delegacija CIC", pri čemer v to društvo neposredna oz. direktna včlanitev niti ni mogoča, ampak mora zainteresirana oseba najprej postati članica CIC, da bi se nato lahko včlanila tudi v društvo – Slovenska nacionalna delegacija CIC. Tak način včlanjevanja v to društvo je izven prakse, ki sicer velja pri nas za včlanitev v določeno društvo. Vidiš tudi tega verjetno večina, ki piše na tem forumu, ni vedela. Ker to društvo, kakor iz samega njegovega imena izhaja, v mednarodnih organizacijah in zvezah zastopa interese vseh v Sloveniji živečih oseb /državljanov in državljank/, potem smo lahko o delovanju tega društva tudi malo bolj obveščeni. In to bi društvu, ki zastopa nacionalne interese, moralo biti v interesu, da o svojem delovanju in uspehih obvešča širšo javnost, saj sicer nam navadnim ljudem ni znano njegovo delovanje, čeprav v bistvu zastopa naše nacionalne interese na področju divjadi in lovstva. In če delovanje tega društva ni najbolj jasno niti najbolj odgovornim na LZS, kako naj bo to potem jasno nam, ko smo od njegovega delovanje še toliko bolj odmaknjeni in oddaljeni, zanj in za njegovo delovanje pa smo izvedeli iz zapisnikov LZS.

    Kadar ljudje niso dovolj informirani, potem običajno pride do nesporazumov in dvomov, temu pa se lahko izognemo, če javnost /članstvo/ pravočasno o zadevah in stvareh informiramo, razloge zakaj je prišlo do ustanovitve tega društva pa argumentirano pojasnemo in to brez prepira in vroče krvi. Vsega tega do zdaj ni bilo. Zato tudi ni povsem jasno, kako je LZS pred tem delovala v omenjeni organizaciji in iz kakšnih razlogov je prejšnja oblika njenega delovanja v tej organizacija bila slabša od zdajšnje oblike njenega delovanja in povezovanja v to organizacijo. Če je njen zdajšnji način dela boljši, potem je to samo za pozdravit, saj si vsi želimo čimboljšo delovanje naših organizacij in verjetno nihče od nas ni proti njihovemu dobremu delovanju.

    Prav tako imajo člani, kolikor sem gledal poročilo, različen status in tudi ta nam ni znan po čem se članski statusi posameznih članov medsebojno razlikujejo. Prav tako ni znano ali predsednik LZS kot fizična oseba član društva in CIC-a ali pa je neposredna članica LZS, katero pri delu društva in CIC zastopa vsakokratni njen predsednik. Hrvaško delegacijo v CIC, v kolikor se ne motim, zastopa Nacionalna delegacija Hrvaške lovske zveze –HLS. Torej je HLS neposredna članica CIC in ne posredna potom kakega vmesnega društva ali po svojem predsedniku. Kar se tiče TRR pa mi je znano, da ga lahko odprejo tudi fizične osebe, ne da bi zato bile dolžne ustanoviti društvo. Banki preprosto predložijo seznam oseb z osebnimi podatki in davčno številko ter pooblastilo osebi, pooblaščeni za razpolaganje s sredstvi na njihovem skupnem TRR. Če je naš model vzorčen in se po njem zgledujejo in ga posnemajo tudi druge lovske zveze, potem je dobro to navedbo tudi konkretizira in navesti tiste lovske zveze držav, ki so se organizirale po našem vzoru, pri čemer je dobro navesti tudi kako so organizirane druge lovske zveze iz drugih držav, članic EU.

    Forum lov je namenjen pisanju o zadevah v zvezi z lovstvom in zaradi tega , če kdo začne pisati o določeni zadevi, ki komu ni najbolj po godu , potem to njegovo pisanje ni treba osebno jemati in pisca z določenimi opazki karikirati. Če odgovornim na LZS ni povsem jasno kaj to društvo dela in kako deluje in če na to opozori sam predsednik komisije za mednarodne odnose, kako naj bo potem nam navadnim ljudem vse jasno okoli tega društva, ko pa to ni jasno niti tistim na LZS, katerim bi moralo biti.

    Poleg tega se sprašujem zakaj bi morali lovci sami zbirati podatke o organizaciji, ki med drugim zastopa tudi interese slovenskih lovcev v mednarodni organizaciji CIC in katero LZS donira iz prispevkov članarine, ko pa bi bila ta dolžna sama obveščati javnost o svojem delovanju in ciljih, ki jih zasleduje in jih želi udejaniti. Z obveščanjem in njenim vplivom pa niti LZS ni zadovoljna, kot na to opozarja predsednik komisije za mednarodne odnose. Ti navajaš, da LZS ima in bo imela med članicami društva odločujoči vpliv in pregled nad njegovim delovanjem. Če je res in je vse tako kot pišeš, zakaj potem omenjeni predsednik zahteva sestanek z vodstvom društva, predsednik KOPV pa sprejem poslovnika, ki bi uredil medsebojna razmerja med LZS in društvom. Torej je treba oba predsednika zamenjati, ker navajata in opozarjata na nekaj kar ne drži, s tem pa zavajat lovsko javnost.

    Tako kot o drugih zadevah, imamo tudi o tem društvu, njegovim delovanjem, financiranjem, članstvu, obveščanju javnosti o svojem delu različna mnenja, vendar se nam zaradi tega ni treba prepirati, ampak strpno odgovarjati, če se z povedanim ali napisanim ne strinjamo.
    Lp
    Naj bo človek v korist živalim in ne v njihovo pogubo, naj jih ceni, ne pa zlorablja.

  2. #2

    Privzeto

    Še vedno želim vpogledati v pravila tega "društva?", ker imam do tega zakonsko pravico.

    Zaradi tega naslavljam zahtevo na LZS, da Pravila "društva" CIC ( namerno poenostavljam in skrajšujem ime ) objavi na spletni strani LZS. Če v roku 15 dni ta Pravila ne bodo objavljena, bom podobno in dodatno argumentirano zahtevo poslal pristojnemu ministrstvu in Uradu informacijskega pooblaščenca R Slovenije.

    Da potem ne bo po nepotreben ponovno hude krvi in neprimernih odzivov!

  3. #3
    Perun Guest

    Privzeto

    Sraka, na kakšni osnovi pa je LZS dolžna objaviti CIC-ova Pravila?
    Bom Pravila tvoje LD tudi videl tam? In upam da seveda tudi moje LD.
    To bi bil hec, se bomo še o kozlarijah, ki so prepričan sem bogato posejana po teh aktih malo "pogovarjali".

  4. #4

    Privzeto

    Citat Sraka je objavil: Pokaži objave
    Še vedno želim vpogledati v pravila tega "društva?", ker imam do tega zakonsko pravico.

    Zaradi tega naslavljam zahtevo na LZS, da Pravila "društva" CIC ( namerno poenostavljam in skrajšujem ime ) objavi na spletni strani LZS. Če v roku 15 dni ta Pravila ne bodo objavljena, bom podobno in dodatno argumentirano zahtevo poslal pristojnemu ministrstvu in Uradu informacijskega pooblaščenca R Slovenije.

    Da potem ne bo po nepotreben ponovno hude krvi in neprimernih odzivov!
    SRAKA s tem svojim zahtevkom žal ne boš uspel. Društvo Slovenska nacionalan delegacija CIC je tako kot vsako drugo društvo pravna oseba zasebnega prava in torej LZS z njegovimi akti ne razpolaga in jih za to na svoji spletni strani tudi ne more objaviti ali ti poslati kopijo le teh. Akte si boš lahko vpogledal na EU, pri kateri je to društvo vpisano v register društev. Podoben odgovor boš po mojem mnenju dobil tudi od Urada informacijskega pooblaščenca, v kolikor bi se morda nanj obrnil za posredovanje teh aktov ali za njihovo objavo na spletni strani LZS.

    Lp
    Naj bo človek v korist živalim in ne v njihovo pogubo, naj jih ceni, ne pa zlorablja.

  5. #5

    Privzeto

    Milan saj imaš verjetno celo prav, vendar sedaj ne gre več le za to. Želim videti in do tega imam zakonsko pravico, ustanovitveni akt slovenskega dela CIC, ki je kot "društvo" ustanovljeno v R Sloveniji, registrirano pri slovenskem državnem upravnem organu in je ustanovitveni akt spisan v slovenskem jeziku.

    Verjamem, da bom z argumenti uspel dokazati, da imam do vpogleda v ta dokument zakonsko pravico in mi bosta pristojno ministrstvo ter urad IP pri tem tudi pomagala.

    Odkrito priznam, da me ta druščina vse do odgovora kolega R&R na tem forumu niti ni pretirano zanimala. Njihovo poročilo objavljeno na spletni strani LZS je sicer zanimivo, vendar pri meni ni vzbudilo prav nobenih dvomov v delo in poslanstvo slovenskega dela te mednarodne druščine.

    Pozoren sem postal šele, ko se je oglasil kolega R&R, ki je odreagiral živčno, poniževalno in izključujoče ter mi pri tem želel še podtakniti, da o tej mednarodni, cenjeni, vplivni, koristni ........ organizaciji pišem ( govorim ) zaničljivo ali kritično.

    Sedaj pa me je ta zgodba resnično začela zanimati. Če so na drugi strani dovolj pametni, si ne bodo dovolili, da se zgodba začne odvijati pred državnimi organi in pred slovensko javnostjo v medijih. Ker potem stvari skoraj ni več mogoče kontrolirati in lahko zgodba dobi tudi kakšne neželjene stranske učinke.

    Pri tem pa se mi sedaj še, zlobnežu kot sem, postavlja tudi vprašanje ali imata slovenski del CIC-a in predlog za organizacijo GALA plesa mogoče kaj skupnega ???

  6. #6
    Perun Guest

    Privzeto

    Sraka, tole, kar ti spodaj lepim je povsem javno dostopno vsakomur preko spletne strani AJPES-a. Sigurno ti bo pomagalo, da se naprej usmeriš in z vso pravico pogledaš v javne dokumente, ki jih boš dobil na omenjenih naslovih:



    ePRS - Poslovni register Slovenije

    Podatki o subjektu CIC MEDNARODNI SVET ZA OHRANITEV DIVJADI IN LOV, SLOVENSKA NACIONALNA DELEGACIJA, matična številka: 4002148000 vpisani v Poslovni register Slovenije na dan 02.12.2010

    Osnovni podatki enote PRS

    popolno ime: CIC MEDNARODNI SVET ZA OHRANITEV DIVJADI IN LOV, SLOVENSKA NACIONALNA DELEGACIJA


    kratko ime: /


    naslov: KOLODVORSKA CESTA 56B


    naselje: ČRNOMELJ


    pošta: 8340 ČRNOMELJ


    občina: ČRNOMELJ


    regija: JUGOVZHODNA SLOVENIJA


    izpostava AJPES: NOVO MESTO


    telefon/telefaks/e-pošta:

    Identifikacijski podatki

    matična številka: 4002148000


    davčna številka**: 62309480


    transakcijski računi: IBAN SI56 0243 0025 7738 359 (T) Nova Ljubljanska banka d.d., Ljubljana

    Podatki o ustanovitvi

    datum vpisa pri registrskem organu: 26.08.2008


    registrski organ: Upravna enota Črnomelj


    zaporedna številka vpisa: 215-183/2008-2


    vrsta lastnine: ni podatka o obliki lastnine


    ustanovitelji:


    zastopniki: VRŠČAJ TONI, zastopnik

    Drugi podatki

    pravnoorganizacijska oblika: Društvo, zveza društev


    podoblika:


    sektorska pripadnost (SKIS): S.15000 (Neprofitni izv. storitev gospodinjstvom)


    velikost RS: Velikost RS se ne izračunava


    glavna dejavnost: 94.999 (Dejavnost drugje nerazvrš. članskih org.)

    registrirane dejavnosti: 94.999 Dejavnost drugje nerazvrš. članskih org.


    VIR: AJPES, razen

    * šifra PRORUP - UJP
    ** Davčna številka - DURS

  7. #7

    Privzeto

    Kolega hvala za trud. Pa to ni to kar me zanima. Saj že ves čas ponavljam, da želim vpogledati le v ustanovitveni akt društva in nič drugega. Vpogled v ta akt ( Pravila društva ) pa imajo ( imamo ) pravico vsi člani LD, ki smo posredno člani LZS, ki je članica slovenskega dela CIC.

    Pa naj mi nekdo napiše vsaj en dober razlog zakaj član slovenske lovske organizacije ne bi smel videti in se seznaniti z določili teh Pravil, pa bom takoj utihnil in o tej druščini ne bom več niti pisnil.

    Milanov argument zgoraj o pravni osebi zasebnega prava tokrat ne zadostuje.

  8. #8
    Perun Guest

    Privzeto

    Citat Sraka je objavil: Pokaži objave
    Kolega hvala za trud. Pa to ni to kar me zanima. Saj že ves čas ponavljam, da želim vpogledati le v ustanovitveni akt društva in nič drugega. ...
    Ja saj zato sem ti pa tole skopiral.
    Da boš šel na pravo UE in tam pogledal.
    Vsaj jaz bi se tega tako lotil.
    Ali pa kontaktiral omenjene naslove, torej zastopnika in ga povprašal, če mi to lahko na nek način pošlje.

    Četudi so društva zavezana javnosti delovanja, pa mislim, da mora za to skrbeti zastopnik ali kakor se že v društvu zmenijo. Tudi jaz ti osebno ne bi posredoval statutov društev v katerih sem, razen, če bi že samo društvo poskrbelo, da je katerakoli informacija že objavljena na javno dostopnem mestu in bi te lahko tja samo usmeril.
    Sraka, vse informacije so ti na voljo, le odločiti se moraš in zavrteti telefon in se domeniti. Če pa slučajno izveš, da imajo oz . se odločijo to materijio objaviti nekje na spletu, se priporočam za povezavo, da si še ostali, če še koga zanima to ogledajo.

    Meni po pravici rečeno tale CIC bolj dol maha.

    LP

  9. #9
    Perun Guest

    Privzeto

    Sraka, pa še nekaj. Tisto posredno članstvo o katerem pišeš tam v oni drugi temi, pa vendar v smislu CIC-a, je za ušesa privlečeno.
    Ravno to, da se to podrejanje LZS še vedno tako vleče po sivi tvarini lovcev, je krivo za večino nesnage, ki se z LZS dogaja!
    LZS individualnega članstva ne pozna in tako član ne moreš biti. Ne posredni, ne direktni. V to sem prepričan do te mere, da sem tudi v podpis napisal.

    To posredno članstvo je tako, kot bi posredno babo nategnu! Verjetno bi se potem moral hvaliti z dobrim držanjem sveče.

    No zdej sem pa v riti, če bo moja to prebrala.

  10. #10

    Privzeto

    Perun: Meni po pravici rečeno tale CIC bolj dol maha.
    ________
    Vedno bolj tudi meni.

    Vendar se mi še vedno zdi malce čuden ta misterij okrog te združbe. In če se nekaj skriva je to še potem toliko boj zanimivo in prav rajca, da bi videl to kar ni za moje oči.

    Saj mi je bilo na samem začetku jasno, da iz mojih prizadevanj ne bo nič in odkrito povedano tudi ne zanima me ravno preveč.

    Ker pa je R&R tako "zanimivo" odreagiral na mojo bodico, mi je zgodba postala zanimiva in sem si pač privoščil še malo izzivanja.

    Pa vse to le ni bilo zaman. Sedaj o tej druščini vem veliko več kot sem v začetku pričakoval. Da bom s tem končal, si me v resnici najbolj prepričal ti, ki si vzel zgodbo resno in me s tem spravil v položaj, ko bi se res moral razkrivanja tega misterija celo lotiti.

    Malo bolj strokovno se je tega lotil tudi MilanK in kolikor ga poznam, s seznama svojih zanimanj tega ne bo tako hitro črtal.

    Obžalujem lahko le, da se je razprava, ki bi lahko tekla o uspehih in zaslugah te organizacije sprevrgla v nekaj povsem nasprotnega. Dvomi, ki bi lahko ali celo morali biti razblinjeni, pa so ostali ali se celo poglobili.

    Dragi CIC pred Srako si varen. Če pa si tudi pred drugimi, pa ti ne morem zagotoviti.

    Pa lep lovski pozdrav!

    Konec kratke nadaljevanke ( zaenkrat )!

Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •