Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 20

Tema: Močni srnjaki in debata

  1. #1
    ZR7 Guest

    Privzeto Močni srnjaki in debata

    http://lov.mojforum.si/lov-about983-0-asc-15.html
    http://lov.mojforum.si/lov-about983-0.html
    Citat tica je objavil:
    Polh, še sliko na ekranu mi vleče dol ...
    Citat janko je objavil:
    Nekaj podobnega, rekel bi da je to dvojček , je uplenil moj znanec na LJ-barju,pred 10-12 leti. Zgodili se je v prsku. Slučajno je po 2-3 piskih pritekel pod prežo. Prej ga nobeden ni videl. Mislim da je trofeja bila ocenjena z 136 točkami.
    Citat orlova6 je objavil:
    Ta pa že liči na sibirskega srnjaka, enega podobnega sem "podedoval" od tasta (nevem sicer, če je bil njegov), ampak je bil sibirski, vsaj tako je rekel.
    Citat polh007 je objavil:
    Ta dva sta mi tudi zelo zanimiva, seveda je pa malo takšnih srnjakov, ampak tudi so!

    Citat dolgin je objavil:
    :shock: :shock: :shock: A si sigurn da ni montaža :shock: :shock:
    Citat polh007 je objavil:
    Ti srnjaka niso gojeni al v obori to so naravni srnjaki, katere je slikala nemški fotograf v naravi. Seveda pa imajo veliko več čez medaljo, o takšnih verjetno lahko mi samo sanjamo, ampak mogoče lahko tudi kdo od nas upleni takšnega. Seveda je pa treba imeti upanje in volje.


    Lep pozdrav MIHA
    Citat veper je objavil:
    Fantje in dekleta tole so malo nadpovprečni sibirski oziroma za Karpatski srnjaki in tam resnično obstajajo tudi še precej večji.
    Citat janko je objavil:
    To niso sibirski srnjaki. To je evropska prva liga. Trenutno čaka na oceno CIC komisije trofeja srnjaka uolenjenega v južni Angliji. Neuradna ocena okoli 270 točk, teža 1290 g, višina 29-30 cm. Sedanja najmočnejša trofeja je iz Švedske 242 točke.
    Citat kapri je objavil:
    Ko bom velik bom tudi jaz takšnega uplenil! :wink:
    Citat capek je objavil:
    Kje jih najdejo.Sanje vsakega lovca.
    Last edited by ZR7; 13. December 2007 at 18:47.

  2. #2
    Član od
    Mar 2008
    Lokacija
    Austrija-Srbija
    Prispevki
    176

    Privzeto Kapitalci

    Fotka iz Svedske.3 trofeja i sigurno sva tri u medalji.

  3. #3
    Član od
    Mar 2008
    Lokacija
    Austrija-Srbija
    Prispevki
    176

    Privzeto Zucht Wild


  4. #4
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    804

    Privzeto

    Edina skoda je to,da se medalje skrivajo pod mahom

    lepo ...lepo

  5. #5
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    319

    Privzeto

    Meni se zdi tole skrajno neresno tip goji jelenjad kot ovce,krave nato jih pa prodaja!!! Kaj mislite a je to za prepovedat al ne??

  6. #6
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    804

    Privzeto

    shadow se raspištolio
    no ,ce velja za nekatere,bi lahko tudi za tegale,se strinjam s teboj

  7. #7
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat shadow23 je objavil: Pokaži objave
    Meni se zdi tole skrajno neresno tip goji jelenjad kot ovce,krave nato jih pa prodaja!!! Kaj mislite a je to za prepovedat al ne??
    Absolutno. To ni lov, temveč mesnica in nima nobene povezave z varovanjem narave in prostoživečih živali. To je le poligon za krvavi morilski šport, kar upam, da Slovenski lov nikoli ne postane.

  8. #8

    Privzeto

    Počakte še kako leto........
    No,pa da ne bom kr nekej........,a ni naš Lisjak enkrat objavil eno fotko enga izredno močnega srnjaka? Tist jeu pa tak kozu,da je samo senca 20 kil vagala
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  9. #9

    Privzeto


    Mislim da sem na forumu LZS tole slikco že objavil

    Srnjak katerega je Lisjak slikal eno poletje preden je nastala ta slika.
    Upam da bo nalepil še kakšno fotografijo, drugače pa mislim da je med posnetki na spletnih straneh.

    Pa že ta je stara dve leti.
    Zatem je srnjak skrivnostno izginil.

    No lani decembra če se ne motim je pa bil povožen srnjak z 10cm dolgimi "štumlji" kar je za december precej nadpovprečno za ta čas. Zato sva z Lisjakom sklepala da je možno da je bil to on.
    Moč trofeje pa je ostala uganka.

    Sem pa letos že videl njegovega potomca z precej visokimi rogmi še v mahu.
    Bomo videli kaj bo:icon_:

  10. #10
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Bled
    Prispevki
    664

    Privzeto

    Ja ne vem če je dolgin mislu tega. Vem, da sem 1x lepil neke slike iz nekih nemških časopisov..In so bili res ogromni..Sem malo brskal pa ne najdem več
    Ja ta je pa domač (posneto 2005), mislim, da ga je moj ata faliv polet 2007, potem pa ga je zadel..Ampak decembra, ko je bil že povožen..Kot pravi capra. Kar se tiče tiste slike s Švedske, lani je pri nas padel skoraj identičen (prvi z leve), nameril sem mu jih 105..Zelo zanimiva trofeja saj je bila samo 4cm razkrečena, ampak zelo debela in težka.
    Last edited by Lisjak; 3. April 2008 at 14:42.

Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •