Stran 2 od 4 PrvaPrva 1234 ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 37

Tema: Pripravnik,nabava orožja in izkaznica

  1. #11
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Potem pa se sprašujemo, zakaj imajo v enih LD tako, v drugih pa spet drugače (npr. pripravniki in lov), če pa še država ni čista sama s seboj.

    Včasih imaš občutek, da eni delajo kar nekaj po svoje in bi zato moral predelati vse zakone in podzakonske akte, da nas navadno rajo ne bi nategovali.

    Ne prebira vsak tega foruma ali se pozanima kje drugje na internetu, pol pa pač upoštevajo pravila, ki jim jih drugi polagajo na pamet.

  2. #12
    Član od
    Jun 2008
    Lokacija
    Šentjernej
    Prispevki
    302

    Privzeto

    Citat 206 je objavil: Pokaži objave
    Takole,UE Trebnje ima neke svoje zakone


    Ker pripravnik nima članske izkaznice ima pa vse ostale potrebne dokumente (potrdilo o članstvu v naši LD,zdravniški izpit,preizkus z orožjem,....) zahtevajo še številko lovišča,površino lovišča bruto in neto ter območje ki ga pokrivamo


    Ni problema dat te podatke,itak so javni.Ampak ......


    Butale
    Hehe, imate pa res neki zanimiv sistem...
    The Earth does not belong to man, man belongs to Earth.
    (Chief Seattle's reply to the Govt of US (1852).)

  3. #13
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    362

    Privzeto

    Živjo,
    kot (bodoči) pripravnik bi rad tudi sam pridobil lovski OL in vanj vpisal kos orožja. Zapletlo se je v moji LD, kjer pravijo, da moram najprej opravit lovski izpit, šele nato da grem lahko delat vse za OL. Do takrat da imam lahko samo dovoljenje za posest orožja.
    Imam občutek, da me zaradi tega tudi nimajo namena spravit na preizkus znanja o ravnanju z orožjem že letos.

    Prebral sem zakon in sam izpolnjujem vse pogoje.
    A mi, prosim, kdo razloži, kaj je to zaen šmorn in če sploh obstaja kakšna razlaga za to?

  4. #14

    Privzeto

    Ko boš sprejet v LD, od tajnika zahtevaj potrdilo da si član LD. S tem potrdilom nato na UO zaprosiš za izdajo orožnega lista.
    LD nima nič z izdajo orožnega lista. Potrdilo da si član ti pa morajo izdati!

  5. #15
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Pristojni organ izda posamezniku dovoljenje za nabavo orožja, dovoljenje za nabavo streliva, orožni list in dovoljenje za posest orožja, če so izpolnjeni naslednji pogoji:

    1. da je dopolnil 18 let;

    2. da ni zadržkov javnega reda;

    3. da je zanesljiv;

    4. da ima upravičen razlog za izdajo orožne listine; (Članstvo LD)

    5. da ima opravljen zdravniški pregled;

    6. da je opravil preizkus znanja o ravnanju z orožjem.

  6. #16
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    362

    Privzeto

    Ja, muzikant, imaš prav, imam 5. točk, 6. bi pa rad še letos (čimprej) naredil.
    Pa mi razlagajo, da itak ga letos ne bom dobil. Hvala za razjasnitev, jim bom moral tudi sam kaj razjasniti, se mi zdi.

  7. #17
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat Pinkfloyd je objavil: Pokaži objave
    Ja, muzikant, imaš prav, imam 5. točk, 6. bi pa rad še letos (čimprej) naredil.
    Pa mi razlagajo, da itak ga letos ne bom dobil. Hvala za razjasnitev, jim bom moral tudi sam kaj razjasniti, se mi zdi.
    Mogoče še en namig, pozanimaj se o opravljanju izpita o varnem rokovanju z orožjem ločeno od lovskega izpita.

    Če izpolnjuješ pogoje zanesljivosti in JRM, boš pa videl v samem postopku pridobitve, marsikoga je čakalo kako presenečenje.

  8. #18

    Privzeto

    Usposabljanje za varno rokovanje z orožjem bodo letos izvajale vse usposobljene članica /OLZ/ZLD/. Lovske družine na tečaj prijavijo pripravnike, ki letos vstopajo v članstvo. Razpise in izvedbo spremljajte na spletni strani LZS > za člane in opozorite tajnika na pravočasno prijavo. Pred tem lahko opravite zdravniški pregled.

  9. #19

    Privzeto

    Za izdajo OL ni dovolj potrdilo o članstvu,zdravniški,preizkus o ravnanju z orožjem,ampak tudi reg. štev. lovišča ali pa kopija koncesijske pogodbe(to velja za prvi kos lovskega orožja)-spremenjen zakon o izdaji OL

    Tečaj o ravnanju z orožjem pa vsak opravi v sklopu opravljanja lovskega izpita.

    LP
    Last edited by JAKAJEŽ; 16. March 2011 at 18:55.

  10. #20
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat JAKAJEŽ je objavil: Pokaži objave
    Za izdajo OL ni dovolj potrdilo o članstvu,zdravniški,preizkus o ravnanju z orožjem,ampak tudi reg. štev. lovišča ali pa kopija koncesijske pogodbe(to velja za prvi kos lovskega orožja)-spremenjen zakon o izdaji OL

    Tečaj o ravnanju z orožjem pa vsak opravi v sklopu opravljanja lovskega izpita.

    LP

    Ker zakon to bereš ?

Stran 2 od 4 PrvaPrva 1234 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •