Stran 4 od 4 PrvaPrva 1234
Rezultati 31 do 37 od 37

Tema: Pripravnik,nabava orožja in izkaznica

  1. #31

    Privzeto orožni list

    verjetno misliš nabavno dovoljenje, tega potrebuješ najprej. Šele na podlagi tega in kupljenega orožja dobiš orožni list za posamezno orožje. Nabavno dovoljenje pa dobiš ko na upravni enoti izpolniš vlogo, priložiš lovsko izkaznico ( ali potrdilo o članstvu v Ld), potrdilo o zdravniškem in potrdilo da si opravil izpit iz varnega rokovanja z orožjem. V zasavju se plača še mislim da 36 e. In to je vse, kar moraš storiti ti. Potem to običajno traja en dva tedna ( če si biu priden) in dobiš po pošti nabavno dovoljenje z katerim greš potem v trgovino in kupiš puško. To pa moraš potem v mislim da 8 dneh obvezno prinesti na upravno enoto ( v torbi in ne na rami) pokazat in v roku pol ure dobiš orožni list. Tako stvari potekajo v Litiji.
    Moraš pa preden prideš izpolnit vlogo na upravno enoto točno vedeti kakšno orožje ( mislim kal. ) želiš nabaviti. točno in ne kar nekaj in tudi potem dobiš nabavno dovoljenje za točno ta kaliber in nobenega drugega potem tudi s to vlogo ne moreš kupiti. Če se premisliš, moraš speljati ponovno postopek od začetka. Ti pa velja nabavno dovoljenje pol leta.

  2. #32

    Privzeto

    še to sem misliu reči:
    da v družinah pa pogosto veljajo neka kaubojska pravila oz. si prepogosto nekateri sproti zmišljujejo svoja pravila in grenijo življenje tistim ki se jih morajo potem držati in nič ugovarjati...
    Jst na vašem mestu sploh ne bi nič razlagal v družini. Družina nima nič z nabavo orožja. Ko postaneš član lovske družine se pravi da si plačal članarino ti morajo na tvojo zahtevo izdati potrdilo o članstvu, ki pa je pogoj za nabavno dovoljenje. Morajo!!! V praksi pa vem da zna biti to tudi bistveno drugače. Nekje imajo celo interna pravila da moraš biti vsaj 6 mesecev pripravnik, preden zaprosiš za nabavno dovoljenje...Lahko se jim upreš (kar bi bilo za moje pojme in izkušnje edino prav) vendar se zna zgoditi da boš potem čakal še dlje...

  3. #33
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Tuhinjska dolina
    Prispevki
    231

    Privzeto

    aha hvala za odgovore papirje sem na občini že dobil jutri pa še potrdilo o članstvu zdravniško potrdilo in varno rokovanje pa že imam.....hvala
    7×64; 8×57JS; 308WIN; 22TOZ

  4. #34

    Privzeto

    Torej, jaz sem bil ta teden na upravni enoti, kjer sem zaprosil za orožni list. Normalno sem pač izpolnil vlogo za določen kos orožja, ko pa je prišlo do predložitve potrebnih listin (zdravniško spričevalo, potrdilo o opravljenem tečaju iz varnega rokovanja z orožjem, potrdilo tajnika naše LD, da sem član), mi je bilo rečeno, da bi po novem moral prinesti tudi kopijo koncesijske pogodbe naše LD, ali pa, da bi morala v tem potrdilu, ki mi ga je napisal tajnik, pisati neka številka te koncesijske pogodbe. Gospa sicer ni komplicirala in je rekla, da bo zadevo pač dala normalno naprej, je pa rekla naj prinesem to naknadno.

    Ali je mogoče kdo seznanjen s to ''novo zahtevo'' in ali je na tem kaj resnice? Moram pa reči, da je gospa, ki je to opravljala, nadomeščala tisto upravno delavko(je bla glih na dopustu), ki ima ponavadi čez zadeve, ki se tičejo orožja. Je pa drugače delovala kot da ve kaj počne, razen tega, da je zahtevala tudi kopijo koncesijske pogodbe.
    Last edited by Falco; 1. August 2012 at 23:33.

  5. #35

    Privzeto

    Drži, UE zahteva tudi podatek o tem, da LD upravlja z loviščem. V ta namen je bilo prirejeno tudi potrdilo o članstvu, ki naj ti ga tajnik sprinta iz aplikacije Lisjak/članstvo/.

  6. #36

    Privzeto

    Tica, hvala za hiter in jasen odgovor

  7. #37
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Ker vse LD iz registra niso koncesionarji, z potrdilom izkažeš upravičenost do lovskega OL.

Stran 4 od 4 PrvaPrva 1234

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •