Stran 6 od 36 PrvaPrva ... 234567891016 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 51 do 60 od 358

Tema: lovska izkaznica

  1. #51

    Privzeto

    Citat tica je objavil: Pokaži objave
    Ta nekdo je predsednik komisije za finančno in gospodarsko področje, ki je podal predlog na UO, podlegael pa je pritiskom nekaj predsednikov OLZ. Pa naj kdo reče, da ti ljudje ne obvladujejo LZS.
    Če so bile dane ponudbe za izdelavo lovskih izkaznic, od prejetih ponudb pa izbran najugodnejši, potem omenjena komisija ne bi mogla "mešetarit" glede cene lovske izkaznice. Mešetarjenje pa se lahko zgodi v primeru, da ponudnik ni bil izbran na podlagi javnega razpisa, izkaznice pa morda izdeleju kdo, zaposlen kar na LZS.

    Sicer pa bi izdelovalec lovskih izkaznic tako moral biti javnosti znan, razen če gre za poslovno skrivnost LZS.
    Naj bo človek v korist živalim in ne v njihovo pogubo, naj jih ceni, ne pa zlorablja.

  2. #52

    Privzeto

    Lovske, lovsko-čuvajske in izkaznice strelskega sodnika, izdeluje strokovna služba LZS. Pa je brihtna glava popravil le ceno lovskih izkaznic ...

  3. #53

    Privzeto

    Lovski kolega je plačal 13 € za izkaznico in poslal sliko. Nove mu niso izdali, ker ni slikan v lovskem kroju. Staro pa so preklicali in je v evidenci kot izgubljena. Sedaj je brez izkaznice in torej ni lovec.
    Ali ima še kdo podobne težave?

  4. #54
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Na LZS pa res ne vedo, kaj so prioritete njihovega dela. Zaje8avanje članov ali mogoče ke v zvezi z izboljšanjem javne podobe lovstva v sloveniji.
    Še namig, k originalnemu slovenskemu kroju spada bela srajca, in ne tista zelenkasta. Če si slikan v beli srajci si v lovskem kroju.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  5. #55
    Član od
    Oct 2011
    Lokacija
    severna primorska
    Prispevki
    114

    Privzeto

    Jaz sem pred 1 mesecem zamenjal izkaznico in ni blo nobenih problemov. Tajnik mi je izpolnil papirjein poslal.Plačal sem vnaprej 6 e . . Ni bilo treba nove slike.Moraš pa poslat staro izkaznico.

  6. #56

    Privzeto

    Sem iskal na LZS spletnem portalu, pa nisem uspel najti konkretnega opisa postopka in podatkov.

    Kakšen je sedaj postopek za izdajo nove lovkse izkaznice (pogrešana)?
    Izpolniš obrazec za naznanitev pogrešane, izgubljene,... lovske izkaznice.
    izpolniš obrazec: Vloga za izdajo lovke izkaznice.
    priložiš sliko (primerno glede na pravilnik)

    Plačaš stroške izdaje nove: Koliko evrov in predvsem ne najdem podatkov za prejemnika.

    ali je potrebno še kaj? sklepam, da potrdila o opravljenem lovskem izpitu ne potrebujem, saj sem izkaznico že imel. drži?
    na vlogi piše, da s podpisem soglašaš, da si izdajatelj pridobi podatke o morebitnih zadržkih za izdajo lovske izkaznice, torej potrdila o nekaznovanju ne potrebujem. Drži?

    Na kateri naslov vse skupaj pošljem? s kakšnim pripisom?
    Sem še kaj pozabil?


    Hvala že v naprej ;)
    * .308win | 7x65R/12 | 7x57R/16 | .223rem |20-20/76 | 12-12/70 | .22lr | .357 mag | .40S&W | Vižla *

  7. #57
    Član od
    Oct 2011
    Lokacija
    severna primorska
    Prispevki
    114

    Privzeto

    V lisjaku so podatki vsakega lovca,tudi slika. Najbolje ,da vprašaš tajnika vaše ld in ti bo vse povedal.

  8. #58
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenska
    Prispevki
    68

    Privzeto

    Pri nas nas je izkaznico zamenjalo kar nekaj lovcev. Izpolnili smo formular in čez nekaj časa smo dobili nove po ceni 6€. Ni nam bilo potrbno pošiljati stare nazaj, se mi je pa spremenila številka v desnem zg kotu.

  9. #59

    Privzeto

    Potrebuješ za izdajo lovske izkaznice opravljen družinski izpit ali je dovolj samo lovski izpit?

  10. #60

    Privzeto

    Verjetno imaš v mislih praktični del lovskega izpita, ki ga pripravnik opravi v LD. Za izdajo lovske izkaznice je potreben lovski izpit.

Stran 6 od 36 PrvaPrva ... 234567891016 ... ZadnjiZadnji

Etikete te teme

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •