Stran 22 od 36 PrvaPrva ... 1218192021222324252632 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 211 do 220 od 358

Tema: lovska izkaznica

  1. #211

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    Cviček sprašujemo po primeru, ko je bila izkaznica odvzeta, ker ni bila zamenjana s tisto "novo", ki nam jo vsiljujejo, četudi je bila opremljena z nalepko tekočega leta!
    Tako tolmačenje se mi zdi neumestno še sploh, ker tudi po predpisih preteče famoznih 8 let šele letos. Smo to že vse obdelali...
    Čakam Tico!
    Na to temo smo povedali že vse in se nima smisla ponavljati. Pravilnik o lovski izkaznici velja in izkaznice se izdajajo na spremenjenem obrazcu od februarja 2013. Teoretično to pomeni, da so vsa mesta za nalepke na izkaznici izdani v letih 2005 in 2006 izpolnjena in potrebna je zamenjava.

  2. #212

    Privzeto

    Citat žandar je objavil: Pokaži objave
    Torej, inšpektorji kontrolirajo zgolj dejstvo, če ima lovec na izkaznici nalepko za tekoče leto. Če je izkaznica nova ali stara jih ne zanima (kot je napisal Mugo, za njegovo LD).
    Preverjeno pri viru!
    Tale pravna vprašanja niso moje priljubljeno področje. Zato sem med prvimi izkaznico preplačal čeprav sem mislil, da je ni potrebno menjati.
    Tudi vsa debata o njej dokazuje, da nekateri pišejo le zaradi pisanja samega. Vsebinsko pa "bog pomagaj". V praksi je pa vse drugače.
    Citat sem nalepil prvi, ki sem ga na slepo našel (se opravičujem avtorju) lahko pa bi jih še vsaj sto.

  3. #213

    Privzeto

    Citat tica je objavil: Pokaži objave
    Na to temo smo povedali že vse in se nima smisla ponavljati. Pravilnik o lovski izkaznici velja in izkaznice se izdajajo na spremenjenem obrazcu od februarja 2013. Teoretično to pomeni, da so vsa mesta za nalepke na izkaznici izdani v letih 2005 in 2006 izpolnjena in potrebna je zamenjava.
    Ja res je, vse smo povedali že nekajkrat. Zamenjava je pa bila izsiljena in tudi jaz sem se vdal po principu, da se z rogatimi (LZSjevi veleumi) nima smisla bosti in imam novo izkaznico, katero so mi zaračunali 10€. To je še nadaljnih 10€ več vzrokov, da imam mnenje o LZS kakršnega pač imam.

    Še vedno pa nihče ni podal odgovora na postavljeno vprašanje o novi nalepki na "stari izkaznici".

    Tica, ti boš vedel, koliko je lovcev, ki so opravljali izpite po letu 2006. Ti še nimajo polnih vseh mest na izkaznici, In četudi hipotetično sprejmemo LZS-jino "obrazložitev" o podaljševanju z nalepkami, so te izkaznice še kako veljavne! In vse tiste, ko nekdo zaradi različnih vzrokov izkaznice ni dal podaljšati, ker jo recimo ni potreboval (ni imel lovne pravice, bolezen, daljša odsotnost ipd.) tudi, pa čeprav so bile izdane leta 2006!
    Verum justicia quod parilitas!

  4. #214

    Privzeto

    Bom zapisal jasno; izkaznice, izdane do 7.3.2013 veljajo tako dolgo, dokler ne bodo izpolnjena vsa mesta za nalepke. Če član v obdobju do tega datuma izkaznice ni podaljševal bo veljavna do izpolnitve prostorov za nalepke.

  5. #215

    Privzeto

    Meni ni bolj jasno ampak manj.
    Če torej stare nalepke odstraniš je še dovolj okvirčkov za lepljenje novih nalepk.
    Ampak na sestanku za tajnike se je omenjalo tudi grb na stari in znak LZS na novi izkaznici.
    Na zadnji strani ob nalepkah. In policijo, ki lahko izkaznico z grbom zaseže.
    Ali spet nekdo po svoje tolmači? Sem mislil, da samo tule na Forumu bedarije tolčemo. Pa vidim, da je v lovstvu to splošen pojav.
    Last edited by alojz1; 22. April 2014 at 10:42.

  6. #216

    Privzeto

    Pa smo spet na začetku, zato se nisem želel vpletati v ponovno debato. Čas izdaje nove lovske izkaznice pristojni organ pridobi s poizvedbo na podlagi serijske številke. Zadnja na starem obrazcu je bila izdana s serijsko številko 24275.
    O razliki med izkaznicama je ravno v zapisu LD (stara) - lovišče (nova), nazivi LD in nazivi lovišč se marsikje razlikujejo. Na zadnji strani stare je bil žig z grbom države, na novi je žig izdajatelja LZS.

  7. #217
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Alojz, ti bom jaz razložil.
    Zadnjič sem gledal eno oddajo o delovanju človeških možganov. Naključno mimoidočim moškim so pokazali sliki dveh mladih žensk, blondinke in črnolaske. Vprašali so vsakega, katera mu je bolj všeč. Recimo da je pokazal na blondinko. Anketar je nato takoj ko je moški izbral, sliki skril in ju naskrivaj zamenjal, ter postavil na mizo sliko črnolaske ter anketiranca vprašal, zakaj ja izbral to žensko, naj malo utemelji, zakaj je lepša od druge. 75% anketirancev je začelo na široko razlagati zakaj je ta ženska na sliki lepša od druge, le 25% jih je ugotovilo, da so jim sliko zamenjali. Zaključek je bil, da iziro oz. odločitev ponavadi naredimo neracionalno, potem pa se na vse pretege trudimo racionalno opravičiti to našo izbiro in si izmišljujemo argumente.
    Vidiš enako je z izkaznicami. Nekateri so se odločili, da jih je treba zamenjati. Zdaj pa razlagajo, zakaj....
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  8. #218

    Privzeto

    Zdaj pa razumem.
    Hvala za nazorno razlago. Vsekakor pa bomo vajo čez par let ponovili.

  9. #219
    žandar Guest

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Tale pravna vprašanja niso moje priljubljeno področje. Zato sem med prvimi izkaznico preplačal čeprav sem mislil, da je ni potrebno menjati.
    Tudi vsa debata o njej dokazuje, da nekateri pišejo le zaradi pisanja samega. Vsebinsko pa "bog pomagaj". V praksi je pa vse drugače.
    Citat sem nalepil prvi, ki sem ga na slepo našel (se opravičujem avtorju) lahko pa bi jih še vsaj sto.
    No hvala, da si izbral moj citat, kot primer "bog pomagaj" vsebine, čeprav sem le hotel presekati brezplodno razpravo in sem se o upoštevanju veljavnost stare izkaznice pozanimal pri inšpektorjih torej pri izvajalcih nadzora.
    Kaj si kdo misli o stari ali novi izkaznici in kaj bi bilo, če bi bilo, me pravzaprav ne zanima dokler velja moja stara izkaznica z novo nalepko.

  10. #220

    Privzeto

    No saj to sem hotel povedati.
    Po mnenju večine tukaj, z argumenti(bog pomagaj) in celo izjavami pristojnih (inšpektor) sem sklepal, da je menjava le muha nekoga, ki zadev ne pozna. Pa po kmečki logiki tudi.
    Pa sem se uštel. Ta nekdo ima velik vpliv.
    Meni v vseh letih ni nihče pogledal nalepke. Zaradi reda jo imam na novi izkaznici. Na tajnike se pa pritiska in jim grozijo z kaznimi, odvzemi in celo policijo (spet ne verjamem v zakonsko podlago). Ampak tisti, ki to razlaga MORA vedeti kaj govori na uradnih sestankih. Drugače smo slabši od balinarskega društva.
    Sedaj še Muga čakam, da mi levite bere. Tisti citat se je tudi na njega skliceval.
    Last edited by alojz1; 22. April 2014 at 13:25.

Stran 22 od 36 PrvaPrva ... 1218192021222324252632 ... ZadnjiZadnji

Etikete te teme

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •