Stran 3 od 5 PrvaPrva 12345 ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 48

Tema: Uporaba kratkocevnega orožja za lov

  1. #21

    Privzeto

    MilanK, si me pa kar razočaral. Sem bil pripravljen na argumente, ti pa navajaš samo zakon, ki ga vsi poznamo. Bom pa drugače vprašal:
    Zakaj zakon prepoveduje kratkocevno orožje za lov?
    Pod imenom kratkocevno se lahko skriva daljša cev kot pri najkrajši puški.
    Energija naboja je lahko večja od predpisane za določeno divjad
    Preizkus se z optičnimi merki lahko opravi na zavidljivi razdalji (še pri puški imamo 35m, 70m in 100m)
    Milan, tudi če si proti kratkocevnemu orožju zato ker ga sam nimaš je to boljši argument kot suhoparno navajanje zakona.

  2. #22
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Alojz1 kratkocevno orožje je do 40 cm cevi in dolgoceno je nad40 cm cevi. Sicer pa mislim,da je kar v redu,da se uporablja kco za krvosledništvo in tu nebi smelo biti več nikakršnih omejitev.Za usmrtilne strele pa ne vidim razloga zakaj lovec nebi uporabil dolge cevi. Na krvni sledi pa po moje kco služi svojemu namenu v pravem pomenu. Vsekakor je lažje streljati in tudi učinkoviteje z dolgo cevjo vendar na lovu ko se odločamo kdaj bomo streljali.Na krvni sledi pa ni tako, sam veš da si nemalokrat presenečen in takrat je potrebnop reagirati hitro in učinkovito.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  3. #23

    Privzeto

    4. člen, ZORO:
    Pod št.3 - "Kratkocevno strelno orožje, je orožje, pri katerem cev ni daljša od 30 cm, ali katerega skupna dolžina ne presega 60 cm."

  4. #24

    Privzeto

    Osebno ne navijam za lov z kratkocevnim orožjem, me pa ne moti. Ob tem kakšna mišljenja imamo in kaj vse počnemo (prosti komentarji) me bolj skrbi to, da bomo lahko še z vsem streljali na vsako razdaljo samo ne bo kaj streljati.

  5. #25
    Član od
    Jul 2010
    Lokacija
    Kras
    Prispevki
    12

    Privzeto

    [QUOTE=Veper;58124]Alojz1 kratkocevno orožje je do 40 cm cevi in dolgoceno je nad40 cm cevi.[/QUOTE

    Z A K O N O OROŽJU
    (uradno prečiščeno besedilo)
    (ZOro-1-UPB1)
    4. člen

    Opredelitev izrazov

    Posamezni izrazi, uporabljeni v prejšnjem členu, imajo v tem zakonu naslednji pomen:
    .
    .
    .

    3. Kratkocevno strelno orožje je orožje, pri katerem cev ni daljša od 30 centimetrov, ali katerega skupna dolžina ne presega 60 centimetrov.

    4. Dolgocevno strelno orožje je orožje, pri katerem je cev daljša od 30 centimetrov, ali njegova skupna dolžina presega 60 centimetrov.
    .
    ..
    Deus sive natura! (Bog ali narava) {Baruch (Benedict) Spinoza (1632-1677)}

  6. #26

    Privzeto

    Hvala za utemeljen popravek. Vsem.

  7. #27
    Član od
    Jul 2010
    Lokacija
    Kras
    Prispevki
    12

    Privzeto

    Da ne bom samo poravljal, naj povem še svoje mnenje:

    Posedujem kratkocevno orožje. Sam ga uporabljam le na strelišču za lastno zadovoljstvo. Klub temu, da sem do sedaj po cevi poslal kar veliko tovrstnih krogel, se še vedno ne čutim dovolj prepričan vase, da bi lahko streljal na zdravo divjad, tudi če bi to bilo dovoljeno. To pa ne pomeni, da nekdo drug ne bi samel. Je samo stvar ustreznega preizkusa in pozneje nadzora.
    Deus sive natura! (Bog ali narava) {Baruch (Benedict) Spinoza (1632-1677)}

  8. #28
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Ja sem bil prepričan da je 40 cm. Hvala bogu da nas je več in tako vemo skoraj vse.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  9. #29

    Privzeto

    Lahko je cev dolga tudi 40 cm ( revolver Buntline ), a skupna dolžina orožja, ne sme presegati 60 cm. Na omenjeni revolver lahko montiramo kopito in potem je...?:icon_smile:

  10. #30

    Privzeto

    Citat Canis Lupus je objavil: Pokaži objave
    Posedujem kratkocevno orožje. Sam ga uporabljam le na strelišču za lastno zadovoljstvo. Klub temu, da sem do sedaj po cevi poslal kar veliko tovrstnih krogel, se še vedno ne čutim dovolj prepričan vase, da bi lahko streljal na zdravo divjad, tudi če bi to bilo dovoljeno. To pa ne pomeni, da nekdo drug ne bi samel. Je samo stvar ustreznega preizkusa in pozneje nadzora.
    Pošteno!!!
    Če pa bi bilo dovoljeno in bi nabavil npr. S&W 500 z 10,5" cevjo, ki lahko pošlje 22g kroglo z hitrostjo preko 600m/s in ima 4100J energije in recimo da si dober strelec, kaj pa takrat?
    Pa še cela vrsta za lov namenjenega kratkocevnega orožja obstaja. Tidi na en strel.
    Last edited by alojz1; 19. August 2010 at 11:48.

Stran 3 od 5 PrvaPrva 12345 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •