Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 20

Tema: evidenčna knjižica izhodov v lovišče

  1. #1

    Privzeto evidenčna knjižica izhodov v lovišče

    Pozdravljeni!

    v naši LD nimamo vpisnih knjig ima pa vsak član svojo evidenčno knjižico izhodov v lovišče.

    Zanima me kako imate urejeno po vaših LD? hkrati pa me zanima kje v vaši LD tiskate evidenčne knjižice, če jih seveda imate?

  2. #2
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Evidenčne knjižice, vpisne knjige ipd se mi zdijo slabe in nepotrebne rešitve.
    Zakaj?

    Ker bi kot lovec, ki stanuje v lovišču moral zapisati izstop in vstop vsakokrat ko se odpeljem na šiht in se vrnem domov.

    Ok, resno:
    Aktivnejši lovci so v lovišču veliko prisotni. Taka knjižica bi bila potem debela bukva, ki je ne bi nihče bral. Čemu je potem namenjena?
    Povrh vsega aktivni lovec hodi po gozdu tudi brez namena plenjenja, morebiti celo brez orožja. Ali pa gre nabirat gobe in za vsak slučaj sanitarnega odstrela ali celo pokončanja poškodovane, ogrižene ali bolne živali nosi s seboj kos orožja.
    In sedaj naj vse to evidentira, če pa ga bo čuvaj ali nek drug lovec zalotil v zelenih cotah, se bo pa moral zagovarjati, če izhoda ni vpisal.

    Tako kot drugi državljani imamo tudi lovci polno pravico sprehoda po naravnem okolju in nobenega pravega vzroka ni za omejevanje s takimi nepotrebnimi nadzori.

    Če pa se gre za zagotovitev, da enega lovca ne zmoti drug, ki nevede prikrevsa na isto prežo, obstajajo mnogo boljši načini. Sicer vpisna knjiga je način, a po mojem mnenju neroden. Situacija (sled, videna divjad ipd.) te lahko odvrne od prvotnega načrta in kreneš na drugo področje, pa je spet špetir. Za povrh ta način ovira najlepši in najuspešnejši način lova, pirš.

    Za preprečitev motenja na prežah zadoščajo stari uveljavljeni znaki z vejicami na poti do preže. Ki se jih seveda za seboj pospravi. Kjer to ne deluje, tudi drugi papirnati ali elektronski načini nimajo uspeha. Le lenobo vodstvu podpirajo in so osnova špetirom. Pri nas pa itak nimajo smisla taki vpisi, ker bi večinoma kot kraj izhoda bile napisane predvsem oštarije.

  3. #3
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Ljubljana, Dolenjska
    Prispevki
    430

    Privzeto

    Mi zapisujemo strele iz risanih cevi. Ker imamo precej krivolova s strani romov, je to nujno.

  4. #4

    Privzeto ek

    Nisem želel sprožiti dileme ali je dobro imeti evidenčno knjižico ali ne! Mi že imamo evidenčne knjižice, ki pa nam bodo počasi pošle! Zato me je zgolj zanimalo, če jih imate, kako izgledajo, kje jih tiskate,...

    Praktično ne gre za nobeno debelo bukvo, ampak knjižico manjšo (cca. 7x12cm), ki jo vsak član nosi v žepu in v njem beleži vstop v lovišče, izstop, morebiten plen oz. druga opažanja/opombe. Debela pa je 2mm, tako da sploh ni moteča. Njen namen pa je predvsem lastna evidenca in evidentiranje izhoda. Ostale zadeve glede prež pa imamo urejene in delujejo!

  5. #5

    Privzeto

    Če prav razumem imate nekakšn družinski dnevnik,bi blo zanimivo enkrat skupaj zbrat vse "arhive" in kej spesnt.....
    Kar pa se tiče EK oz. vpisnih knjig ali kaj podobnega,pa sem sam mnenja,da so to dobrodošle rešitve v velikih loviščih ali pa loviščih,kjer je vliko nevarnega terena. Če se ti kaj zgodi,vsaj prbližno vedo kj te bodo pobrali....

    Za tisk pa se pozanimajte mal naokol,tiskarn je veliko....

    lp
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  6. #6
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat dolgin je objavil: Pokaži objave
    ...
    Kar pa se tiče EK oz. vpisnih knjig ali kaj podobnega,pa sem sam mnenja,da so to dobrodošle rešitve v velikih loviščih ali pa loviščih,kjer je vliko nevarnega terena. Če se ti kaj zgodi,vsaj prbližno vedo kj te bodo pobrali....
    To že doma ženi poveš kam greš. Potem pa drug dan čukasto gledaš iz oštarije, kaj gorska reševalna nekaj nori.

    No, če so knjižice le za osebno evidenco lovca, potem v redu.
    Za to je po mojem mnenju čisto primeren tudi čuvajev dnevnik ali kaj je tista knjižica, ki sem jo dobil na Radgonskem sejmu. Mislim, da jo tiska nekdo blizu Ljubljane. Naj kdo od čuvajev pogleda in napiše!

    Če pa gre za res tenko knjižico, je verjetno najceneje narediti na računalnik, natisniti na laserski tiskalnik, razrezati in speti s "klamfo". Se da to prav lično narediti. Jaz sem tako naredil knjige odstrela in knjige strelov.

  7. #7
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Pri nas imamo enotno evidenčno knjigo edino za lov gamsa, ki je specifičen zaradi varnosti, pa tudi zato, da se med lovom ne motimo med sabo. Sistem nam funkcionira kar v redu.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  8. #8

    Privzeto

    Absolutno podpiram evidenčne knjige izhodov v lovišče in sicer iz več razlogov. Lov je dejavnost, katera zahteva od izvajalca visoko kvaliteto storitve in nedopušča šlamparije, saj tako od nas zahteva država, možne napake pa tudi plačujemo državi (inšpekciji). Drugič se moramo zavedati, da opravljamo enega najnevarnejših "poklicev", zato je dobro da v primeru nesreče ali pogrešanja lovca odgovorne službe vedo, kje te iskati. Tretjič se mi zdi primerno, da upravljavec lovišča in njegova odgovorna oseba, kateri nosi vso materialno in kazensko odgovornost ve, kaj in kje njegovi člani v lovišču počnejo. In ne nazadnje sem prepričan, da nikomur ni všeč, ko po nekaj kilometrih razdrapanih in zasneženih cest prideš do željenega mesta za lov, pa je tam že tvoj lovski tovariš. Roko na srce, ne poznam takega heroja, kateri ne bi tisti trenutek pomislili na...., pa ne bom napisal dalje.

    Mogoče se motim, saj kot pravi ZR7: "To že doma ženi poveš kam greš."

    Odlično zaupanje in super žena, ni kaj!

  9. #9
    Član od
    Jan 2009
    Lokacija
    Cerklje ob Krki
    Prispevki
    532

    Privzeto

    Grizli Adams, a ste že katerega roma spravli ob orožje?

  10. #10

    Privzeto

    Knjižico o vstopu v lovišče se dobi na LZS oziroma na območni ZLD.
    Jaz jo uporabljam ampak vanjo vpisujem samo oddane strele,ker bi bila v nasprotnem primeru mnogo pretanka

    lp

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •