Stran 3 od 18 PrvaPrva 123456713 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 173

Tema: lovski turizem

  1. #21

    Privzeto

    Lovski turizem je pač nujno zlo, zato pametovanje kje dobiti denar za narščajoče stroške poslovanja društva je nekoliko le za lase privlečeno. Prepričan sem, da nihče od tistih, kateri smo imeli možnost spremljati lovskega turista, pri tem delu ne uživa. Zavestno se odrekaš svojemu prostemu času, rabiš svoj avto in svoje gorivo, poslušaš takšne in drugačne muhe "Gospoda" in se resnično počutiš kot nekakšen hlapček. In zakaj in za koliko? Ponavadi za nič ali ušivih 10€ na lovni dan. Zato pa ker imamo predrago lovsko organizacijo, ker imamo razno razne Zveze, LKD-je, sekcije, ipd., katere se financira iz naših proračunov. Po drugi strani pa je cena mesa bog se je usmili, članstvo še tisto katero je voljno delati in drži barako pokonci vse težje plačuje že nekaj let skoraj zamrznjene članarine, država pa tudi zahteva svoje in vse več!

    Tako, da govoriti o lovskem turizmu kar počez in vse sesuvati, se mi zdi milo rečeno pljuvati v lastno skledo!

  2. #22
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    gorenjska
    Prispevki
    2,752

    Post Turizem...

    Lp!

    Debata je tekla o zavisti, ki razjeda naše vrste, o tem, da smo lovci bili, smo in bomo Tovariši, ne Gospodje, pa čeravno si nekateri to na vso moč prizadevajo. Pa da se ne bodemo narobe razumeli. Nič nimam proti komercialnemu lovu, nič proti temu ,če greš lovit kot gost, tudi sam grem velikokrat, a vedno ko lovm kot gost, takisto lovim z vso zavestjo pravilne odločitve, z vsem spoštovanjem do divjadi, v zavedanju, da sem tudi kot gost član moje Ld, član LZS, Slovenski Lovec, ki je dolžan vedno in povsodi častno zastopati zeleno barvo. V tako razmišljanje me je vrgel spomin na besede veljaka,: »To pa ni nič važno! Sem plačal!« Mar je to res? Mar denar opere vse, te odreši moralne odgovornosti pravičnega lova? Ne, te ne!!! Denar dejanje prikrije, a Greh ostane in vedenje ter zavedanje, kakšen je ta človek in kakšen vtis je pustil kot Slovenski lovec...
    Vsak po svoje ima prav, vsak iz svojega zornega kota, vsak s svojim entuziazmom... Šefe, Veper, Rikec, sploh Prepeličar in ne nazadnje tudi Muzikant vsi po svoje imate prav. Voditi lovskega gosta je lahko zelo nehvaležno in njegove muhe ter sposobnosti večkrat poženejo kri v glavo, da se vprašaš zakaj... Tu ni samo vodenje, tu so dnevi, tedni pred lovom, da divjad "ogledaš".

    Vem, sam sem neveden in neizobražen, kvalificiran, kot sem prebral, samo eno me pa kot človeka, ki ima morda srce na pravem mestu boli, da se divjad trži, po drugi strani pa lovske goste tretira kot "bučke", ki jih je treba ožeti... Nevem kako imate po drugih ld, kako sprejmete goste, se jim posvetite le za časa lova in potem jih "odpikate" za čež dan ali je kaj več. Ko sem bil še jaz gospodar naše ld, hvala bogu da nisem več, ker takšen "nebulozar" res ne more opravljati takšne zadolžitve, smo se gostu posvetili tudi po lovu, ga pristno domače sprejeli, ni nam bilo težko narezati in dati na mizo kupico ali dve, pa vse zastonj, ker smo gosta tretirali kot lovca, kot človeka, ne kot objekt za molženje denarja...najbrž smo delali po načelu, da delaš tako, kot želiš, da bi drugi s teboj...ja najbrž smo bili 8e8ci, da se bo glas širil še onkraj meja...

    Lovski turizem odobravam, kakor tudi odobravam vabljenje Lovski Tovarišev in besede posmeha na ta račun so milo rečeno pomilovanja vredne. No najbrž bo to zaradi mojega maloumja, a zveni mi, kot, da je tak Lovec manj vreden...tak lov ne dosti doživet in eventuelno uplenjena divjad že na pol ukradena družini...

    Spoštovani Tovariši Lovci, ko planete na moj post ga res predhodno dobro preberite in še kako ločilo upoštevajte, ker nisem imel namena načenjati prepira, ne koga napadati in je bilo vse mišljeno, da smo vsi skupaj, vključno z mano, včasih slabši kot mali otroci, ker ti se vsaj potem zopet sprijateljijo, tu pa izgleda, da prav poglabljamo medsebojno sovraštvo, no morda je sovraštvo vseeno prehuda beseda, a ni daleč od resnice. Ker nekateri so najpametnejši in so v enem zamahu zaužili vse vesoljno znanje, drugi smo pa spet idi0ti, ki komaj vemo, kaj smo... Kakor je Rikec zapisal:"Najprej pomedimo pred svojim pragom."

    Lovski zdravo
    Janez L
    ...nor je tisti, ki ne poskusi in poskusiti ni greh...

  3. #23
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat Prepelicar je objavil: Pokaži objave
    ...
    Tako, da govoriti o lovskem turizmu kar počez in vse sesuvati, se mi zdi milo rečeno pljuvati v lastno skledo!
    Sesuvati? No ja, hvala za kompliment. Če debatiranje tu pomeni sesuvanje, pa naj bo. Mogoče pa bo še kaj uspelo.

    Prepeličar sploh ne gre za sesuvanje. Gre le za debato kako se prilagoditi neizogibnim spremembam.
    Če se večini zdi bolje vztrajati na preživeli praksi, pa se bojim, da se jim bo res kar naenkrat sesulo. A sedeti na tleh in debelo gledati zakaj se ti je stol spodmaknil, se mi ne zdi ne vem kako produktivni način.

  4. #24
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat JANEZ L je objavil: Pokaži objave
    ...
    Lovski turizem odobravam, kakor tudi odobravam vabljenje Lovski Tovarišev in besede posmeha na ta račun so milo rečeno pomilovanja vredne. No najbrž bo to zaradi mojega maloumja, a zveni mi, kot, da je tak Lovec manj vreden...tak lov ne dosti doživet in eventuelno uplenjena divjad že na pol ukradena družini...
    ...
    Da pogledam iz svojega stališča.
    Priti enkrat na lov, se pod vodstvom usesti na prežo in še isti dan oddati strel na divjad, ki je bila prej opazovana in tako rekoč "privezana" tam.
    Ja, meni se tak lov zdi manj vreden.
    Ta lov je doživel kvečjemu spremljevalec, ki je to žival (in ostale) večkrat opazoval, ocenjeval in uspešno pripeljal gosta do strela. Gost pa je divjad le usmrtil!
    Ne rečem, da tako druženje in vse kar se dogaja poleg ne more biti prijetno. A sam tak akt lova ni isto kot je dnevno spoznavanje lovišča in divjadi, zalezovanje, ocenjevanje skrb za habitat in šele nazadnje izpolnjevanje plana, če se že ognem izrazu uplenitve trofeje. Za tiste stroške, ki jih aktivnejši lovci potrošijo v domačem lovišču, bi si lahko privoščili marsikateri turistični odstrel bogate trofeje.
    A imam prenizek strop v garaži, da bi jih tja obešal. A da bi jih obesil na pročelje hiše, da bi jih še drugi lovci videli? Hmnjaaa, dobra ideja, ima kdo za prodat kakšno ogromno jelenjo trofejo. Sam pa bom ta čas premislil, kje sem jo uplenil, da se bo bolj kunštno slišalo.


    No ja, vem da glede trofejizma in lovskega turizma ne bomo prišli skup, zato se tudi nima smisla preveč pregrevati.

  5. #25

    Privzeto

    No nevem ZR7, kakšni so pa tvoji predlogi, kako pripeljati še kako prepotrebne €€ v podhranjeno blagajno. Razen, da nekaj filozofiraš in razpredaš o dojemanju lova nisem od tebe zasledil še prav nič konkretnega oz. bolje realnega.

    Kot sem že zapisal, ne gre za nek špetir, temveč za hudičevo realnost, katera je nujno zlo za preživetje te naše ljube organizacije, kateri pravimo LOVSTVO! Samo razpredanje in nakladanje, rešitve ne bo prineslo. Pa da se razumemo, tudi jaz se ne strinjam s tako obliko lova, pa tudi počenega groša ne dam in na pamet mi ne pade, da bi šel za denar na lov. Vendar vsa čast ljudem, kateri so še pripravljeni za skupno dobro zastonjkarsko delati in prenašati razne "serenissime", kateri imajo na sebi opremo za 20.000 €, gnev v sebi, v denarnici pa €€€€, da to delajo in nam omogočajo preživetje.

  6. #26
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Prepeličar sem ti že nekajkrat napisal kje dobiti denar.Z delom in z članarino. Najlažje ga je dobiti z razprodajo trofej in to ni sprejemljivo.Poznam LD ki že 3 leto nima lovskega turizma pa je v tem času imela hude izdatke pa še vedno obstaja. Če pa tistih nepredvidenih izdatkov nebi bilo bi živela zelo dobro.Pa se letos kljub skoraj prazni blagajni ni odločila za lovni turizem.Prosim napiši mi tehten razlog za prodajanje trofej. Škode se da preprečevat, sicer ne povsem pa vendar.Seveda kdo bo pa dežural ob njivi kajne. Lažje bo prodati dva srnjaka pa plačati škodo. In zopet povdarjam da naj si na skupščini klobaso plača vsak sam, pa na delovno akcijo naj si prinese malico in pijačo, pa kilometrino ki jo po nepotrebnem dela za LD naj si plača sam ali pa naj ga LD nagradi z tistim kar ima in to je divjad. Denarja za funcioniranje LD je dovol samo pravilno ga je potrebno razdeliti in porabiti.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  7. #27
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Prepeličar, mogoče pa je prava pot ta, da o usodi lovskih družin odločajo tisti, ki delajo, torej tudi izvajajo plan, da se plane dosledno realizira in stalež divjadi spravi na sprejemljiv nivo in tako minimalizira škodo, da se članarine iz današnje bagatele dvigne na normalen nivo članarin v drugih društvih, da se izkoristi druge možnosti pridobivanja denarja in da se gre v smeri prizadevanj, ko bomo lahko zaradi dobrega gospodarjenja z lovišči od države denar zahtevali, ne pa plačevali.

    No, saj mogoče res malo utopično, še predvsem v današnjih časih in pri takem stanju duha kot je danes v lovski organizaciji, a menim, da je treba gledati naprej, ker nas čas že krepko prehiteva.

    Aja, pa občutek imam, da smo to vse že nekajkrat žvečili.

  8. #28

    Privzeto

    Ja no fanta pa saj imata tudi v bistvu čisto prav, kar pravita. SAMO pozabljate na en VELIK problem. Pozabljate na bazo, iz katere izhajamo. In ta baza ima za seboj hipoteko 65 let določenega položaja v družbi, kateri je na njej pustil nepopravljive posledice, zato sem prekleto prepričan, da tisto kar pravi Veper in se mu pridružuje kolega ZR7 je čista utopija v današnjem času in prostoru. Za tak način dojemanja lova s katerim, se sam popolnoma strinjam, bo preteklo še veliko Save pod savski mostom. Potrebna bo menjava generacije!

    Do takrat, pa se moramo zavedati, da zaradi stanja kakršno pač je, bo potrebno prodati še kakšnega srnjaka, fazana, jelena in medveda, požreti še kakšno na svoj račun in milo prositi tistega tam zgoraj, da je med nami še kdo, kateri je pripravljen za svoje stroške in marsikdaj tudi ponižanje voziti lovskega turista na lov in lepo polniti prazne društvene blagajne.

  9. #29
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Že res Prepeličar da bo še veliko save teklo pod Savskim mostom ampak če ne bomo začeli stvari premikati se same ne bodo.Torej če se kot si napisal strinjaš z nama potem tudi ti začni ne sam strinjati se ampak tudi delati v to smer.Od tistega saj sam ne morem nič bo nič če pa nas bo več bomo pa nekaj dosegli, mogoče ne takoj ampak čez čas pa že. Tudi za ta forum so dejali ,da bo obstajal največ 2 leti pa se trudimo že pet in obisk raste in raste. Torej
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  10. #30

    Privzeto

    Lažje bo prodati dva srnjaka pa plačati škodo. In zopet povdarjam da naj si na skupščini klobaso plača vsak sam, pa na delovno akcijo naj si prinese malico in pijačo, pa kilometrino ki jo po nepotrebnem dela za LD naj si plača sam ali pa naj ga LD nagradi z tistim kar ima in to je divjad. Denarja za funcioniranje LD je dovol samo pravilno ga je potrebno razdeliti in porabiti.
    Veper s tem vsem se strinjam, in pri nas v naši družini tako tudi je, dobro glede klobase na občnem zboru se ne bomo v zobe dajali...Samo malo pa lahko tudi pogledaš raznolikost ld-jev. Npr. pri vas kot vidim imate dosti velike divjadi, in veliko dohodka s strani prodaje mesa, kakšna druga ld, pa tega nima, ker s parimi komadi srnjadi nimaš ne vem kakega dohodka. Imeti pa moraš urejeno hladilnico, ki ni majhen strošek, pa še veliko drugih stvari je, ki so ravno tako pomembne in potrebne za izvajanje oz. obstoj ld-ja.

    Moje mnenje pa je pač, da nekdo mora plan izpolnit, ali domači lovci ali pa tudi kak komad prodaš. Mislim da s tem ni nič narobe, in da si marsikatera ld s tem lahko pomaga, pa ne mislim s tem spet na klobase in ostale podobne stroške.

Stran 3 od 18 PrvaPrva 123456713 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •