Rezultati 1 do 5 od 5

Tema: goj.čuv. služba

  1. #1
    Član od
    Mar 2010
    Lokacija
    Semič
    Prispevki
    27

    Privzeto goj.čuv. služba

    Spoštovani na forumu!

    Me lahko kdo usmeri prosim na zakon o gojitveno čuvajski službi?

    Se zahvaljujem
    in lep pozdrav

    janez

  2. #2

    Privzeto

    JANEZ, če se tvoje vprašanje nanaša na lovsko čuvajsko službo, potem to službo ureja ZDlov v določbah od 70. do 73. člena ter Pravilnik o organizaciji lovsko čuvajske službe .........., ki je bil objavljen v Ur. l. RS, št. 120/2005, dne 29/12-2005, stran 14080.
    Naj bo človek v korist živalim in ne v njihovo pogubo, naj jih ceni, ne pa zlorablja.

  3. #3
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto Čuvaj

    Organizirana čuvajska služba (1 čuvaja/2000ha) je izmed koncesijskih pogojev.

    Pooblastil po ZDLov-1 nima nobeden lovski čuvaj v Slo, po zakonu ga namreč imenuje upravni organ, ta postopek pa še ni urejen, oz se še ne ve, kdo bo ta organ.
    Vsi, ki so opravljali izpit po novem zakonu nimajo niti izkaznic niti značk, tako da se ne morejo izkazati, torej službe ne morejo opravljati.

    Vsi ki imajo stare izkaznice in značke, ki niso v skladu z pravilnikom pa so nekje vmes, sigurno pa nimajo pooblastil v skladu z ZDLov-1.

    Če imajo podpisano pogodbo z LD izpolnjujejo le pogoj za imenovanje s strani upravnega organa.

    Tako da , če imata v družini kakega čuvajskega nadobudneža ga lahko hitro
    ohladiš.

  4. #4
    Član od
    Mar 2010
    Lokacija
    Semič
    Prispevki
    27

    Privzeto GČS

    Spoštovana lovska tovariša.
    Najprej se vama iskreno zahvaljujem za pozornost, kar enemu amaterju v zakonodaji - meni.
    Letos me je doletela ta "čast", da se lahko uradno "je...." med sabo. Itak nisem imel ogromno kolegov, ker se ne udeležujem tistih "ta konstruktivnih" sestankov po sestanku ob potokih alkohola, kjer se prav vse dogovorijo - zanimivo.
    Zdaj pa se bo rezerviralo še nekaj preostalih solovcev. Pričakujem samo. Doživel še nisem.
    Pa mi ne bo to ovira za korektno delo. Se pa sprašujem, kako da nismo, kot organizacija v obdobju naprimer desetih let, kolikor intenzivno sledim dogajanju, nič napredovali. Gleano iz določenih projekcij smo nazadovali, definitivno šli navzdol. Stvari, ki so bile že urejene spet urejamo in pametujemo iz leta v leto. Beda!

    Ne upam si vas več moriti s problemi, ki so vam gotovo znani.

    Še enkrat se vama zahvaljujem za dva različna, vendar oba uporabna odgovora in se priporočam še v prihodnje, saj se število neosveščenih hitreje množi, kot število vama podobnih.

    lp
    Janez

  5. #5
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Janez, Angleži bi rekli "Wellcome to the club".

    Probleme pa kar obelodani, saj zato pa smo tu, da podebatiramo o težavah, ki nas tarejo in si po možnosti tudi pomagamo. Le konkretnega imena LD ne omenjaj, da ne boš imel še dodatnega nagajanja na grbi. Seveda pa je to tvoja izbira.

    LP

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •