Stran 4 od 4 PrvaPrva 1234
Rezultati 31 do 36 od 36

Tema: nastrelitev

  1. #31
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Gorenjska, pod Krvavcem
    Prispevki
    1,322

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Z 10-timi patroni lahko nastreliš vsaj 5 pušk
    Tole sem mal tko bleknu, ampak vseeno, če že nastreljuješ ponavadi še malo povadiš, vsaj jaz.
    Loviti tako, da ohranjamo. Loviti tako, da smo si dobri tovariši. Loviti tako, da bogatimo duha in telo. Nastran Nejc

  2. #32
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    sz gorenjska
    Prispevki
    111

    Privzeto laser za nastrelitev

    Prikaz v sliki in besedi kako to čudo deluje
    http://www.youtube.com/watch?v=Uip4P...eature=related

  3. #33
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Sem komaj zdaj prebraal to nitje.
    To napravco imam tudi sam. Naročil sem jo preko luže od Bushnella.
    Pri prvem nastreljevanju je v veliko pomoč, saj lahko že v začetku optiko približno nastavimo zadetku na tarči.

    Postopek je čisto enostaven kot pasulj. Laser damo v cev (priloženi so adapterji za vsak kaliber posebej; tudi za šibrovke) in osvetlimo tarčo (dobimo piko na tarči). Križ v optiki nastavimo na piko, ki je na tarči. Odstranimo laser, ustrelimo in zadetek ne bi smel biti daleč od mesta ciljanja s križem.

    Tako nekako...

  4. #34
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    spodnja Vipavska dolina
    Prispevki
    26

    Privzeto

    Kolegi lovci v predhodnih prispevkih imajo vsak po svoje prav...

    Veliko faktorjev lahko vpliva na let krogle proti željenemu cilju. Tudi lasersko preverjanje točnosti zadetka sicer je nek indikator, vsak pa verjetno ve, da na kroglo, ki zapusti cev vedno delujeta vsaj upor zraka in gravitacija, tako da linije leta krogle ne moreš obravnavati kot ravne črte(tudi na 100m ne) - tako, da ne se pustit prepričat na razne komercialne finte.
    Prvo pravilu pri nastrelu puške je, da vedno uporabljaš isto municijo s katero nameravaš tudi kasneje streljati. Le tako boš ohranil balistične karakteristike na to municijo nastreljene puške. Potem križ nastaviš po navadi v center tarče in sprožiš ter opazuješ kje krogla konča. Potem je fajn, če imaš stojalo, kjer puško vpneš in križ spet postaviš na center. Križ pa nato pelješ na luknjo. ki jo je pred tem pustila izstreljena krogla. V drugem poizkusu bi moral zadetek biti zelo blizu željenega rezultata.
    Važno je tudi vedeti, da potem v uporabi približno oceniš razdaljo tarče, ker vedi, da si puško nastrelil na npr 100m. če boš streljal na krajšo ali daljšo razdaljo moraš križ pravilno dvigniti ali spustiti.
    Naj ne to izveni kot kakšno nakladanje, vendar se z balistiko( teorijo in tudi prakso) ukvarjam kar nekaj časa in vzemite moje stavke kot dobronamerne.

  5. #35
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Tudi brez stojala se da dobro nastreliti, seveda kdor ima izkušnje. Potrebno je le izmeriti odmik zadetka od centra in nato šteti klike.

  6. #36
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Tako kot sem napisal... Boresighter, kolimator ali kakorkoli že, je dober pri prvi nastrelitvi orožja, ko moramo optiko PRIBLIŽNO nastaviti.
    Eni to delajo tudi s t.i. ODOKATIVNO metodo s pogledom skozi cev in približno nastavitvijo optike. To deluje le v primeru, če imamo puško fiksirano, pri kolimatorju pa puška ne rabi biti fiksirana.

    Dober pogled!

Stran 4 od 4 PrvaPrva 1234

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •